Štítky: | Magistrát | koronavirus | antivirus |

Podpora z Antivirusu by se měla dostat ke všem podnikatelům, co zažádali a měli vše v pořádku

Příspvěek by se měl dostat na všechny.
Příspvěek by se měl dostat na všechny. | autor: hradeckralove.cz

Už od 28. května město přijímá žádosti o finanční pomoc určenou drobným hradeckým podnikatelům, která může sahat až do výše 25 tisíc korun. Jedná se o jedno z opatření v rámci programu Antivirus, které má za cíl snížit dopady způsobené koronavirovou krizí. K páteční půlnoci bylo přijímání žádostí ukončeno a na městě je nyní evidováno přibližně 420 žádostí. Ne všem bude moci být vyhověno, jelikož někteří žadatelé nesplňují avizované podmínky. Již teď je ale jisté, že se na všechny řádné žadatele dostane.

Na magistrát dorazilo zhruba 420 žádostí, skutečné číslo ale bude o něco nižší. „Vzhledem k tomuto číslu je vidět, že naše odhady byly správné. Rozdělit jsme chtěli 10 milionů korun a tato částka bude nyní rozhodně dostačující. Dostane se tak na všechny, kteří podali svou žádost a splnili stanovené podmínky,“ říká primátor Alexandr Hrabálek s tím, že některé žádosti naopak musí být kvůli nesplnění podmínek vyřazeny. „V nejčastějších případech se jedná o ty, kteří v Hradci Králové mají provozovnu, ale ne sídlo, to mají například v Praze.“ Mezi dalšími chybami žadatelů byly také nepodepsané dokumenty, to však neznamená jejich automatické odmítnutí. Zaměstnanci magistrátu ještě během dnešního dne a zítřejšího dopoledne budou dokumenty kontrolovat a vyzývat k jejich případnému doplnění.

Nejvyšší částka na jednoho žadatele byla stanovena na 25 tisíc korun, ne všichni ale o maximum žádali: „Dorazilo poměrně velké množství žádostí, ve kterých lidé žádají jen o částky, které leckdy ani nepřesáhly deset tisíc,“ dodává primátor. Během zítřejšího odpoledne bude všechny žádosti projednávat výběrové komise, která jejich finální počet a částku doporučí ke schválení orgánům města. Finanční pomoc do výše 20 tisíc korun bude možné schválit již v radě města 24. června, žádosti s částkami, které budou vyšší, bude ke konci června projednávat zastupitelstvo.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Seniory nad 80 let se v kraji nepovede proočkovat v prvním čtvrtletí

Zatímco minulý týden dostal Královéhradecký kraj téměř šest tisíc dávek vakcín, v dalších třech týdnech přijde od firmy Pfizer do kraje vždy jen asi tři a půl tisíce vakcín. Do konce března se tak zřejmě nepodaří proočkovat seniory starší osmdesáti let. Tvrdí to alespoň hejtman…
Čtěte více

Hradecká nemocnice spouští péči o lidi, co stále trpí následky po prodělaném koronaviru

Fakultní nemocnice Hradec Králové spouští v těchto dnech provoz Centra postcovidové péče, které bude zajišťovat komplexní péči o pacienty, kteří prodělali onemocnění COVID - 19 a trpí obtížemi souvisejícími s touto nemocí.  Na práci multioborového centra se kromě pneumologů…
Čtěte více

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme