Štítky: | Stavba | pouchov | sokolovna | sokol | hala |

Nová sportovní hala na Pouchově za 50 milionů se konečně staví

Sokolovna stála na Pouchově v Hradci Králové až do loňského roku.
Sokolovna stála na Pouchově v Hradci Králové až do loňského roku. | autor: Sokol Pouchov

V pondělí město Hradec Králové předalo staveniště tělocvičné haly Pouchov, její stavba byla tímto krokem zahájena a dokončena by měla být zhruba v polovině příštího roku. V plánu je kromě zázemí a prostor tělocvičny vybudovat také 46 parkovacích míst pro automobily. Do nové sportovní haly spolu s parkovištěm město investuje 46,8 milionů korun bez DPH.

„Vše kolem podpisu smlouvy se vyvíjelo dobře a podle plánu proběhlo také předání staveniště, zahájení stavby se tedy podařilo, jak jsme předpokládali, během dubna. Podle smlouvy má zhotovitel na stavbu a kolaudaci 16 měsíců,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic.

Tělocvičná hala na Pouchově bude využitelná pro různé sporty. Vhodná bude například na klasické halové sporty, jako jsou basketbal, badminton a pododně. Rozměr haly odpovídá dvěma volejbalovým hřištím. Kromě zázemí a prostor tělocvičny bude vybudováno ještě parkoviště pro 46 automobilů. Polovina míst bude určená pro návštěvníky zařízení přímo v areálu a druhá polovina umístěná vně bude sloužit veřejnosti.

Město bude také usilovat o získání dotace. „V případě vyhlášení vhodné dotační podpory z MŠMT budeme usilovat o její získání. Zatím není možné určit, a to i vzhledem k současné situaci, do jaké výše by mohla být poskytnuta,“ doplňuje náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Sokolovna na Pouchově se veřejnosti poprvé otevřela v roce 1948 a původně měla být v provozu pouze deset let. Jenže hala sloužila až do nedávna a Sokolové usilovali o novou už od roku 2000 a teprve o šest let později se jim podařilo s městem podepsat smlouvu o stavbě nové haly. Loni v červenci dřevěnou budovu těžká technika strhla k zemi. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nový pavilon navýší kapacitu Domova důchodců U Biřičky o desítky lůžek

Královéhradecký kraj připravuje stavbu nového pavilonu v areálu hradeckého Domova důchodců U Biřičky, který je největším zařízením svého druhu v celém kraji. Touto investicí se zvýší kapacita zařízení ze současných 320 na 400 lůžek. Zároveň se zkvalitní podmínky pro…
Čtěte více

Hotel Černigov pořád stojí, developer nový projekt znovu zvažuje

Bourání hotelu Černigov a budování komplexu Rieger Plaza v Hradci Králové se odkládá. Na vině je podle všeho pandemie covid-19 a hotelová krize. Majitelé podle informací serveru iDNES.cz teprve rozvažují, co s projektem kombinujícím hotel, kongresové centrum či kanceláře…
Čtěte více

Vyroste v Kuklenách obří obchodní centrum? Musí se vyřešit doprava

Soukromý investor, který chce vystavět nové obchodní centrum s velkým parkem v hradeckých Kuklenách, musí absolvovat proces posouzení vlivu na životní prostředí, tzv. EIA. Tento dokument pak bude významným podkladem pro územní rozhodnutí a stavební povolení a stanoví případné…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme