Stavba cyklostezky do Slatiny se stále nedaří, majitelé odmítají prodat pozemky

Cyklostezka do Slatiny v Hradci Králové jen tak nebude.
Cyklostezka do Slatiny v Hradci Králové jen tak nebude. | autor: cs.wikipedie.cz

Už osmým rokem, konkrétně od roku 2013, usiluje Hradec Králové o vybudování cyklostezky do Slatiny v Kladské ulici. Nadále probíhají jednání, prostřednictvím kterých se město snaží získat do svého vlastnictví potřebné pozemky, které majitelé stále odmítají uvolnit k prodeji. 

Studii možného trasování stezky pro chodce a cyklisty, která je v současné době k dispozici, zvažuje město nechat předělat.

„Jedná se nám již o pouhé dva pozemky, bez kterých není v tuto chvíli možné cyklostezku realizovat, ačkoliv bychom velmi chtěli. Navrhujeme provedení několika úprav ve studii tak, aby byla cyklostezka bezpečnější a aby byl zajištěn dostatečný kapacitní vjezd do areálu soukromé společnosti," uvedla Věra Pourová, náměstkyně primátora pro správu majetku města.

"Situace v místě je nám dobře známa a vnímáme, že zejména lidé ze Slatiny, příslušná komise místní samosprávy, ale i cyklisté z jiných částí města zde po cyklostezce volají důvodně. Jejich požadavek sdílíme a uděláme maximum pro to, aby město nabylo do svého vlastnictví všechny potřebné pozemky. Samozřejmě alternativou je hledat jiné možnosti vedení trasy, avšak nelze předpokládat její zbytečné neúměrné prodloužení,“ dodala Pourová. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stezka k Hučáku je hotová, město požádá o její předčasné užívání

Frekventovaná stezka před zimním stadionem, kde se kříží několik tras pro pěší a cyklisty, prochází výraznými úpravami už od konce léta minulého roku. Stezku podél Jiráskových sadů směrem k elektrárně Hučák se již podařilo prakticky dokončit. Rada města již…
Čtěte více

Nový pavilon navýší kapacitu Domova důchodců U Biřičky o desítky lůžek

Královéhradecký kraj připravuje stavbu nového pavilonu v areálu hradeckého Domova důchodců U Biřičky, který je největším zařízením svého druhu v celém kraji. Touto investicí se zvýší kapacita zařízení ze současných 320 na 400 lůžek. Zároveň se zkvalitní podmínky pro…
Čtěte více

Úpravy před zimním stadionem běží dle plánu, hotovo bude v červnu

Frekventované místo před zimním stadionem, kde je hlavní vstup do Jiráskových sadů a kříží se zde několik tras pro pěší i cyklisty, prochází výraznými úpravami. Na podzim zde stavební firma začala s dostavbou chybějících a opravami stávajících cyklostezek a chodníků. Investiční…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme