Stavba cyklostezky do Slatiny se stále nedaří, majitelé odmítají prodat pozemky

Cyklostezka do Slatiny v Hradci Králové jen tak nebude.
Cyklostezka do Slatiny v Hradci Králové jen tak nebude. | autor: cs.wikipedie.cz

Už osmým rokem, konkrétně od roku 2013, usiluje Hradec Králové o vybudování cyklostezky do Slatiny v Kladské ulici. Nadále probíhají jednání, prostřednictvím kterých se město snaží získat do svého vlastnictví potřebné pozemky, které majitelé stále odmítají uvolnit k prodeji. 

Studii možného trasování stezky pro chodce a cyklisty, která je v současné době k dispozici, zvažuje město nechat předělat.

„Jedná se nám již o pouhé dva pozemky, bez kterých není v tuto chvíli možné cyklostezku realizovat, ačkoliv bychom velmi chtěli. Navrhujeme provedení několika úprav ve studii tak, aby byla cyklostezka bezpečnější a aby byl zajištěn dostatečný kapacitní vjezd do areálu soukromé společnosti," uvedla Věra Pourová, náměstkyně primátora pro správu majetku města.

"Situace v místě je nám dobře známa a vnímáme, že zejména lidé ze Slatiny, příslušná komise místní samosprávy, ale i cyklisté z jiných částí města zde po cyklostezce volají důvodně. Jejich požadavek sdílíme a uděláme maximum pro to, aby město nabylo do svého vlastnictví všechny potřebné pozemky. Samozřejmě alternativou je hledat jiné možnosti vedení trasy, avšak nelze předpokládat její zbytečné neúměrné prodloužení,“ dodala Pourová. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nová sportovní hala na Pouchově za 50 milionů se konečně staví

V pondělí město Hradec Králové předalo staveniště tělocvičné haly Pouchov, její stavba byla tímto krokem zahájena a dokončena by měla být zhruba v polovině příštího roku. V plánu je kromě zázemí a prostor tělocvičny vybudovat také 46 parkovacích míst pro automobily. Do…
Čtěte více

Cyklostezky před zimním stadionem čekají úpravy. Situace by tam měla být přehlednější

Město hodlá dostavět chybějící a obnovit stávající cyklostezky před zimním stadionem. Frekventované místo, kde se protínají stezky pro pěší a cyklisty z několika směrů, bude bezpečnější a vzniknou zde i nová propojení. Předpokládané náklady na stavební práce včetně potřebných…
Čtěte více

Další šance pro lávku přes Labe. Hradec se snaží získat čas a odvrátit pokutu

Nová lávka přes Labe u kongresového centra Aldis dostane s největší pravděpodobností další šanci. Měla by k tomu přispět i dohoda Hradce Králové s bankou ČSOB, která v blízkosti staví svou novou budovu. Městu vzhledem k nedodržení závazku ve smlouvě…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme