Štítky: | demolice | sportoviště | pouchov | sokolovna | sokol | hala |

Sokolovna na Pouchově půjde k zemi, místo ní vyroste moderní sportoviště

Sokolovna na Pouchově v Hradci Králové.
Sokolovna na Pouchově v Hradci Králové. | autor: ČRo HK

Sokolovnu na královéhradeckém Pouchově, která je stará 70 let a je v žalostném stavu, letos čeká demolice. Na jejím místě chce město vybudovat nové moderní sportoviště, přičemž náklady na jeho výstavbu by podle informací Českého rozhlasu Hradec Králové neměly přesáhnout 50 milionů korun.

Sokolovna na Pouchově se veřejnosti poprvé otevřela v roce 1948 a původně měla být v provozu pouze deset let. Jenže hala slouží dodnes a udržet ji v provozuschopném stavu je pro tamní Sokol rok od roku složitější.

„My jsme se pokoušeli od roku 2000 dát podnět k tomu, aby se hala buď rekonstruovala, nebo se postavila nová. Nicméně byly prostě různé překážky. Takže teprve v roce 2016 jsme podepsali s městem smlouvu," řekla Českému rozhlasu Hradec Králové starostka Sokola Dana Kubínová.

Náročná jednání dospěla k úspěšnému konci a k demolici stávajícího objektu by mělo dojít už letos v létě. Investorem výstavby bude město Hradec Králové, které muselo vyřešit i úpravu parkování v ulici K Sokolovně. Přímo u haly nově vznikne 23 parkovacích míst.

„Bylo velmi obtížné vyřešit povinné parkování, příjezdovou cestu, nakonec jsme museli přebrat od sokolů i pozemky, abychom to mohli investovat my. Město bude žádat o dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Uvidíme, jestli ji dostaneme. Ale jsme rozhodnuti i bez dotace tu halu postavit," ujišťuje primátor města Zdeněk Fink z Hradeckého demokratického klubu.

Nová hala pouchovského Sokola, který má 354 aktivních sportovců, bude širší než stávající stavba a díky tomu se do ní vejdou dva volejbalové kurty. Své zázemí tu najdou i basketbalisté a vyznavači badmintonu. Sokolové věří, že jim nové sportoviště umožní další rozvoj.

„Když bude nová a odpovídající hala, tak samozřejmě přitáhne i víc lidí. Ať už od rodičů s děmi, přes předškoláky až po seniory," říká za pouchovský Sokol Dana Kubínová. Pokud vše půjde podle plánu, mohla by se nová hala na Pouchově otevřít sportovcům už na konci příštího roku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba nové pouchovské haly odstartuje na jaře, vznikne i parkoviště

Dlouho odkládaná stavba Tělocvičné haly TJ Pouchov bude zahájena v dubnu, rada města Hradec Králové konečně schválila vítěze zadávacího řízení. Kromě zázemí a prostor tělocvičny bude v místě vybudováno také 46 parkovacích míst pro automobily. Do nové sportovní haly…
Čtěte více

Jaké budou investice Hradce příští rok? Nová hala a dům s odlehčovací službou

Rozpočet města Hradce Králové na rok 2020 je schválený. Příští rok počítají zastupitelé s investicemi za téměř 400 milionů korun. Mezi ty největší se řadí rekonstrukce městských a základních škol, stavba sportovní haly na Pouchově nebo dům s odlehčovací službou v Honkově ulici.…
Čtěte více

Nová hala se místo pouchovské sokolovny začne stavět možná na jaře

Nová tělocvičná hala na Pouchově se začne stavět nejdříve na jaře příštího roku. Vyroste místo původní pouchovskou sokolovnu, která šla letos o prázdninách k zemi.  Kromě zázemí a prostor tělocvičny by měla být vybudována i parkovací stání pro celkem 46 aut. Předpokládaná…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme