Štítky: | Magistrát | Benešova třída |

Nová lávka u Kozlovky by měla nahradit tu starou a uzavřenou

Město chce opravit lávku u Kozlovky.
Město chce opravit lávku u Kozlovky. | autor: hradeckralove.cz

Benešovu třídu na největším hradeckém sídlišti Moravské Předměstí čeká další výrazný posun. Město připravuje výstavbu nové lávky u restaurace Kozlovka, která nahradí tu stávající uzavřenou. V rámci stavebních prací budou navíc zrekonstruovány přilehlé chodníky a okolní zpevněné plochy i vodovodní řad pod lávkou. Rada města během svého zasedání schválila podmínky výběrového řízení, stavba by pak mohla být zahájena už letos na jaře.

„Stávající lávka u restaurace Kozlovka je v dezolátním stavu, proto byla z bezpečnostních důvodů před několika lety uzavřena. Tento stav výrazně komplikoval život na Benešovce, protože byla omezena průchodnost chodců na zastávku MHD a do obchodů za Kozlovkou. V letošním roce bude tato stará lávka odstraněna a nahrazena novou,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek. Kromě nové lávky se místní dočkají opravy přilehlých chodníků a zpevněných ploch. Zároveň bude třeba také obměnit vodovodní řad pod lávkou. Radnice předpokládá, že by celá tato investiční akce měla vyjít na přibližně 9,5 milionu korun bez DPH.

Radní města na svém včerejším zasedání schválili vyspání výběrového řízení na zhotovitele. Pokud se jej podaří vysoutěžit během následujících týdnů, mohla by pak samotná stavba začít už na jaře. „Na stavbu včetně kolaudace má zhotovitel osm měsíců. Pokud se tedy vše bude vyvíjet podle plánu, lze předpokládat, že by nová lávka mohla místním začít sloužit již v závěru tohoto roku,“ dodává náměstek Řádek.

Vedle opravy lávky město stále pracuje na přípravách celkové rekonstrukce Benešovy třídy. Opraveny zde budou chodníky, parkovací stání, městský mobiliář, přilehlá veřejná prostranství i doplněna nová zeleň. „V tuto chvíli stále běží územní řízení, pěvně věříme, že bychom mohli mít vydané územní rozhodnutí na přelomu letošního a příštího roku,“ doplňuje náměstek Řádek. Poté bude následovat tvorba projektové dokumentace pro stavební povolení a následně dokumentace pro provádění stavby.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město nabízí jedenáct bytů k pronájmu

Během loňského roku byla dokončena rekonstrukce bytového domu na Pražské třídě 559, kde vzniklo jedenáct nových bytů. Právě ty město nyní nabízí k pronájmu. Výběrové řízení na nové nájemce bude probíhat do konce února, noví obyvatelé domu by se sem mohli začít stěhovat na…
Čtěte více

Radnice podpoří podnikatele. Nebude zvyšovat nájmy v městských nebytových prostorách

Hradecká radnice podpoří podnikatele, kteří v rámci své podnikatelské činnosti využívají městské prostory. Ačkoliv má město nárok zvednout nájemné o inflaci, s ohledem rostoucí náklady podnikatelům k tomu ale nedojde. Podle statistického úřadu by se přitom mohlo…
Čtěte více

Denní stacionář pro dospělé zdravotně postižené klienty by měl vyrůst v Třebši

Nové zařízení, kam bude moci denně docházet až třicet dva klientů se zdravotním postižením, chystá město Hradec Králové v místní části Třebeš. Na ploše bývalého areálu technických služeb nedaleko objektu záchranné služby by měl vyrůst denní stacionář pro osoby starší…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme