Lávka na Benešovce už slouží lidem. Kolik stála její oprava?

Lávka na Benešově třídě už slouží.
Lávka na Benešově třídě už slouží. | autor: FB MMHK

Nejen obyvatelům Benešovy třídy už slouží nová lávka u Kozlovky. Dokončena je o téměř dva týdny dříve, než se původně plánovalo. Práce byly zahájeny loni v létě, po technologické přestávce pokračovaly dokončovací práce. Výsledkem je úplně nová lávka za více než 10,6 milionu korun bez DPH.

„Původní lávka mezi panelovými domy již byla zchátralá a představovala velké riziko pro ty, kteří ji využívali. I proto byla několik let uzavřena. Město rozhodlo v loňském roce o jejím stržení a postavení nové, bezpečnější a příjemnější lávky pro všechny, kteří bulvárem nejen procházejí, ale také pro ty, co zde bydlí,“ říká náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

Novou lávku vystavěla společnost EUROVIA CS. V průběhu stavby opravili pracovníci Vodovodů a kanalizací Hradec Králové vodovod, v listopadu byla vystavěna ocelová konstrukce a stojany pod lávku. Díky teplejším zimním dnům mohli stavbaři pracovat až do prosince, poté následovala technologická přestávka. V průběhu února, kdy se práce na lávce opět rozběhly, instalovali pracovníci společnosti zábradlí, položili dlažbu a provedli zátěžové testy. „V tomto týdnu byl proveden velmi důležitý krok, a tím byla kolaudace. Podařilo se nám vše zkoordinovat tak, že můžeme lávku otevřít dokonce o dva týdny dříve, než se původně plánovalo. Nová lávka za více než 10,6 milionu korun bez DPH je z železobetonu a rozměrově je stejná jako ta původní. Tato ale bude jednodušší na údržbu,“ doplňuje náměstek Řádek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nová lávka na Benešovce se brzy začne stavět. Kdy bude hotovo?

Na Benešově třídě v Hradci Králové brzy začne výstavba nové lávky u Kozlovky. Nahradit má tu stávající, na které doposud probíhaly bourací práce. V následujících týdnech dojde k výstavbě mikropilotů, na kterých bude přibližně v polovině září postavena lávka nová. Během…
Čtěte více

Zarostlá lávka ke Kozlovce na Benešově třídě se začala bourat

Jedna z neutěšených částí Benešovky by se měla během několika měsíců dočkat proměny. Lávka,která vede ke Kozlovce se v těchto dnech začala bourat. Na jejím místě vznikne lávka nová. Po ní se budou moci Hradečáci projít hned od Nového roku. Jde o jeden z mnoha dílků, které tvoří…
Čtěte více

Škroupova ulice přijde o parkovací místa. Bude obousměrná

Hradecká radnice chce cyklistům zjednodušit jízdu v centru města a lépe tak využívat v březnu otevřenou lávku přes Labe u Aldisu. Chystá proto zavedení obousměrného provozu pro cyklisty ve Škroupově ulici. Její úprava s vyznačením pruhu pro cyklisty si však vyžádá zrušení 22…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme