Lávky na Benešovce jsou v havarijním stavu. Musely být uzavřeny

Dvě lávky na Benešovce jsou v havarijním stavu.
Dvě lávky na Benešovce jsou v havarijním stavu. | autor: Technické služby HK

Dvě lávky na Benešově třídě musely být tento týden kvůli špatnému technickému stavu uzavřeny. K tomuto kroku přistoupily Technické služby Hradec Králové. V současné době se připravuje plán k jejich opravám. Celková rekonstrukce třídy je zatím v nedohlednu, tak musí město přistoupit pouze k dílčím úpravám. Informaci přináší Hradecký deník.

Kompletně musela být uzavřena lávka u čísla popisného 1415, částečná uzávěra je také na lávce u čísla popisného 1417. Technické služby nyní připravují operativní řešení k nápravě havarijního stavu. Kompletní rekonstrukce Benešovky zatím stále není na programu. Po změně stavebního zákona musí město získat souhlas všech majitelů bytů. Těch je zhruba 1400.

„Riziko je především v jejich dosažitelnosti. Obávám se, že v některých případech to může komplikovat třeba dlouhodobý pobyt v zahraničí či dědická řízení,“ uvedla nedávno náměstkyně primátora Věra Pourová. Aspoň dílčí práce na Benešově třídě se ale letos uskuteční.

Technické služby plánují opravy schodišť, ochozů a jejich zastřešení, ramp a konstrukcí lávek. Podle ředitele technických služeb Tomáše Pospíšila vyjdou všechny plánované práce v letošním roce na zhruba šest milionů korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
21.5.2019 20:08
Jaroslav (neregistrovaný)
Podvod na voličích,
všechny strany měly v programu opravu Benešovky. Na místo toho aby našly způsoby, nalezly okamžitě důvody proč nebude Benešovka rekonstruována. Slibovali MHD zadarmo, také to byl pouze předvolební blábol. Jediné, co se jim podařilo byly legalizace černé stavby a jako protislužbu (já tomu říkám úplatek) nechají zabetonovat louku u nemocnice. Pokud tito papaláši stáhnou žalobu na CTP jsou ze zákona orgány činné vtrř. povinny stejně celou věc prošetřit, jelikož k porušení zákona očividně došlo. Uvidíme jak nezávislá justice v HK je.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Opravy hradeckých silnic finišují, které dostanou nový asfalt v příštím roce?

Hradec Králové před zimou dokončuje opravy silnic, další rekonstrukce vozovek jsou naplánované zase na příští rok. Které hradecké ulice prokouknou? Nového povrchu a výměny osvětlení se dočká ulice Za Zelárnou v hradeckých Věkoších. Stavební práce budou zahájeny…
Čtěte více

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme