Lávky na Benešovce jsou v havarijním stavu. Musely být uzavřeny

Dvě lávky na Benešovce jsou v havarijním stavu.
Dvě lávky na Benešovce jsou v havarijním stavu. | autor: Technické služby HK

Dvě lávky na Benešově třídě musely být tento týden kvůli špatnému technickému stavu uzavřeny. K tomuto kroku přistoupily Technické služby Hradec Králové. V současné době se připravuje plán k jejich opravám. Celková rekonstrukce třídy je zatím v nedohlednu, tak musí město přistoupit pouze k dílčím úpravám. Informaci přináší Hradecký deník.

Kompletně musela být uzavřena lávka u čísla popisného 1415, částečná uzávěra je také na lávce u čísla popisného 1417. Technické služby nyní připravují operativní řešení k nápravě havarijního stavu. Kompletní rekonstrukce Benešovky zatím stále není na programu. Po změně stavebního zákona musí město získat souhlas všech majitelů bytů. Těch je zhruba 1400.

„Riziko je především v jejich dosažitelnosti. Obávám se, že v některých případech to může komplikovat třeba dlouhodobý pobyt v zahraničí či dědická řízení,“ uvedla nedávno náměstkyně primátora Věra Pourová. Aspoň dílčí práce na Benešově třídě se ale letos uskuteční.

Technické služby plánují opravy schodišť, ochozů a jejich zastřešení, ramp a konstrukcí lávek. Podle ředitele technických služeb Tomáše Pospíšila vyjdou všechny plánované práce v letošním roce na zhruba šest milionů korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
21.5.2019 20:08
Jaroslav (neregistrovaný)
Podvod na voličích,
všechny strany měly v programu opravu Benešovky. Na místo toho aby našly způsoby, nalezly okamžitě důvody proč nebude Benešovka rekonstruována. Slibovali MHD zadarmo, také to byl pouze předvolební blábol. Jediné, co se jim podařilo byly legalizace černé stavby a jako protislužbu (já tomu říkám úplatek) nechají zabetonovat louku u nemocnice. Pokud tito papaláši stáhnou žalobu na CTP jsou ze zákona orgány činné vtrř. povinny stejně celou věc prošetřit, jelikož k porušení zákona očividně došlo. Uvidíme jak nezávislá justice v HK je.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Opravy chodníků pokračují, město do nich investuje celkem 25 milionů

Letos jsou v Hradci Králové opravené chodníky už v celkem čtrnácti ulicích, město do nich investovalo 13 milionů korun. Opravy ale pokračují, do chodníků a silnic město investuje celkem 25 milionů. Nového povrchu se dočká například chodník vedoucí směrem od Hradečnice podél…
Čtěte více

Do hradeckých základních škol jdou desítky milionů. Žáci dostanou modernizované učebny i jídelny

Hradecké školy se během letních prázdnin promění, pro žáky budou připravené modernizované učebny a vybavení, v některých školách dojde k zásadním opravám nebo investicím do nového gastro zařízení. Na většině škol již byly stavební práce zahájeny. Kromě rozsáhlé…
Čtěte více

Tento týden se zavře Hlavní ulice, objížďka nemůže vést přes Zámeček

Ke konci tohoto týdne bude zahájena rekonstrukce Hlavní ulice, která je místní páteřní komunikací mezi Roudničskou a Brněnskou ulicí v Novém Hradci. Stavební firma opravy provede za 57,8 milionů korun bez DPH. Opraveny budou chodníky a silnice, dojde také na veřejné…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme