Městští strážníci oblečou nové uniformy a dostanou i nové vozy

Strážníci budou brzy v novém.
Strážníci budou brzy v novém. | autor: hradeckralove.cz

Městskou policii Hradec Králové čeká hned několik novinek. V rámci pravidelné obměny vozového parku budou pořízena tři nová SUV vozidla. Další změnou budou nové slavnostní a pracovní uniformy pro vedení městské policie a čestnou jednotku. To vše vyjde na přibližně 4,5 milionu korun včetně DPH, částku na svém včerejším zasedání schválili radní města.

„Městská policie v Hradci Králové funguje více než třicet let a za tu dobu se strážníkům podařilo zachránit řadu lidských životů, vyřešit nespočet případů a uchránit majetky v řádech milionů korun. Abychom i nadále mohli zachovávat tak vysoký standard jejich práce, je třeba jim zajistit odpovídající pracovní pomůcky. Ať už se jedná o nové uniformy, které by měly poskytnout pohodlí v letním i zimním období, nebo nové vozy, které budou bezpečné a sníží věkový průměr vozového parku,“ říká primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Městská policie nyní disponuje patnácti vozy, tři z nich nahradí nová SUV. „Předpokládáme, že se bude jednat o SUV Škoda Karoq, která už ve vozové flotile jsou a máme s nimi dobré zkušenosti. Tato tři nová auta bychom chtěli využít zejména pro výjezdovou skupinu na tísňové volání,“ uvádí ředitel Městské policie Hradec Králové Martin Žďárský. Koupě vozů vyjde na více než 2,5 milionu korun včetně DPH. Tato auta budou speciálně upravena pro užívání městskou policií. Poprvé by to terénu mohla vyrazit začátkem příštího roku.

Vedle této novinky čeká městskou policii také změna uniforem, a to jak slavnostních, tak pracovních. Celkem se jedná o sedmdesát kusů nových uniforem, které budou určené pro vedení městské policie a čestnou jednotku. „Strážníci městské policie získali nové pracovní uniformy před čtyřmi lety, kdy se změnil i jejich design. Uniformy vedení jsou staré více než patnáct let a rozhodně si už obměnu zaslouží,“ doplňuje ředitel Žďárský. Nové uniformy by mohli městští strážníci obléknout už na podzim.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Strážníci znovu učí seniory, jak nenaletět podvodníkům

Po covidové pauze navázalo Oddělení prevence kriminality Městské policie Hradec Králové na tradiční přednášky bezpečnosti pro seniory. Při první podzimní přednášce si senioři připomněli, jak se mají bezpečně chovat na ulici a doma při setkání s cizími lidmi. Při zimní přednášce…
Čtěte více

Do křesla ředitele hradecké městské policie usedne Martin Žďárský

Ředitelem Městské policie Hradec Králové se stal strážník Martin Žďárský. Ve funkci nahradil Miroslava Hlouška, který byl v polovině listopadu zvolen náměstkem primátorky pro oblast ekonomiky, sportu, dopravy a správu městských organizací.
Čtěte více

Nové kamery budou hlídat Sukovy sady u Gočárovy třídy

V Hradci Králové funguje již 23 let městský kamerový systém, který přispívá ke zvýšení bezpečnosti na veřejných prostranstvích města. Kamery jsou již rozmístěny na většině míst, kde dochází k vyšší  koncentraci osob. Tato místa nyní doplní také Sukovy sady u Gočárovy třídy,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme