Přes Portál Bezpečí se strážníci mohou na volajícího napojit přes video

Strážníkům pomůže nový portál.
Strážníkům pomůže nový portál. | autor: hradeckralove.cz

Hradecké městské policii bude v práci od 1. února pomáhat nová aplikace Portál Bezpečí. Díky ní se budou moci operační důstojníci při telefonickém hovoru na lince 156 spojit s volajícím přes video, chat a zajistit i jeho lokalizaci. Pro spuštění všech těchto funkcí bude volající muset strážníkovi povolit přístup a mít zároveň přístup k internetu. Využívání této aplikace může pomoci k rychlejším zásahům i řešení případů.

„Při záchraně lidského života, ohrožení zdraví nebo majetku často rozhodují jen vteřiny. Aby mohla být pomoc ze strany městských strážníků zase o něco rychlejší a efektivnější, rozhodli jsme se připojit k dalším složkám a začít využívat Portál Bezpečí. Díky ní a ve spolupráci s volajícím bude mít městská policie možnost ihned monitorovat situaci a urychlit další možnosti řešení. Jedná se tak o další z několika kroků, kterými se neustále snažíme zvyšovat bezpečí v našem městě,“ uvádí primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Portál poslouží i cizincům

Aplikaci začne hradecká městská policie využívat hned od 1. února, doposud probíhalo její několikatýdenní testování. „Určitě je to spolehlivý nástroj, který může v naší práci výrazně pomáhat. Volající na linku 156 dostane od dispečinku operačního pracoviště SMS zprávu se speciálním odkazem, přes který dává souhlas k přístupu. Není tak třeba do telefonu instalovat žádnou aplikaci. Volajícímu stačí pouze chytrý telefon a připojení k internetu. Jakmile bude operačnímu důstojníkovi povolen přístup, spustí se video a zároveň i chat s možností automatického překladu pro zahraniční volající,“ popisuje fungování ředitel Městské policie Hradec Králové Martin Žďárský. Kromě videopřenosu má volající možnost sdílet i snímky z fotoaparátu a z galerie. Operační důstojník pak může veškerý materiál včetně videopřenosu sdílet i se svými kolegy v terénu, kteří vyrazili k zásahu.

Je možná i lokalizace volajícího

Technologie dokáže i lokalizovat volajícího a zaznamenat jeho pohyb. „Poskytnutím polohy navíc odpadá operačním důstojníkům nutnost neustále se doptávat. Rozrušení volající někdy nedokážou dobře popsat, kde se nacházejí, zatímco údaje z aplikace jsou zcela přesné. Vizuální přenos zase pomůže udělat si představu o dění na místě. Pořízený záznam může posloužit jako velmi cenný důkaz,“ doplňuje ředitel Žďárský. O využití této technologie rozhoduje vždy operační důstojník na základě předchozí telefonické komunikace.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město chce v ulicích více strážníků i asistentů prevence kriminality

Počet strážníků městské policie v Hradci Králové by se měl do dvou let zvýšit o desetinu. S udržováním pořádku ve městě jim dlouhodobě pomáhají i takzvaní "asistenti prevence kriminality." I těch by mělo ve městě postupně přibýt. Počítá s tím nový koncept prevence kriminality,…
Čtěte více

Nové kamery pomohou strážníkům v práci

Kvalitnější záznamy i efektivnější dohled nad dodržováním veřejného pořádku bude mít nyní Městská policie Hradec Králové díky obnově tří kamerových bodů za téměř 260 tisíc korun. Půjde o kamery na rohu ulic V Kopečku a Rokitanského, ale také na Masarykově a Ulrichově náměstí.…
Čtěte více

Kamery budou hlídat další místo ve městě

V Hradci bude opět o něco víc kamer. Na náměstí Svobody přibydou do konce roku dva kamerové body se čtyřmi kamerami, z nichž jedna bude otočná. Jejich pořízení vyjde na 352 tisíc korun, téměř celou částku se městu podaří pokrýt z dotace Ministerstva vnitra na podporu prevence…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme