Nové kamery pomohou strážníkům v práci

Nové kamery nahradí ty stávající.
Nové kamery nahradí ty stávající. | autor: pixabay.com

Kvalitnější záznamy i efektivnější dohled nad dodržováním veřejného pořádku bude mít nyní Městská policie Hradec Králové díky obnově tří kamerových bodů za téměř 260 tisíc korun. Půjde o kamery na rohu ulic V Kopečku a Rokitanského, ale také na Masarykově a Ulrichově náměstí. Nově přibude kamerový bod u zimního stadionu za přibližně 40 tisíc korun. Městská policie je uhradí z prostředků uspořených na běžných výdajích pro letošní rok. Převod financí odsouhlasila na svém zasedání rada města.

„Městský kamerový systém je budován postupně, což v sobě obnáší fakt, že také zařízení jednotlivých kamerových bodů postupně zastarává, a to jak co do kamerové techniky, tak co do jejich připojení, tedy kvality přenosu dat, “ vysvětluje Martin Žďárský, ředitel Městské policie Hradec Králové, která kamerový systém provozuje. Kamerový bod na rohu ulic V Kopečku a Rokitanského je z roku 2007, kamera na Masarykově náměstí byla instalována v roce 2004 a na Ulrichově náměstí v roce 1999.  

„Tyto kamerové body může nyní městská policie připojit kvalitnějším přenosem dat, navíc bez pravidelných nákladů. V souvislosti s uvedeným zvýšením kapacity přenosu dat je zcela na místě obměnit i záznamovou techniku, tedy kamery, jimiž jsou tyto kamerové body osazeny. To umožní efektivnější dohled nad dodržováním veřejného pořádku v daných lokalitách i kvalitnější, a tedy lépe využitelný záznam případných deliktů či jiných mimořádných událostí,“ dodává ředitel Žďárský. Obnova kamerových bodů vyjde na přibližně 260 tisíc korun.

Kromě obměny stávajících kamer ale plánuje městská policie osadit novou kamerou za zhruba 40 tisíc korun lokalitu u zimního stadionu. Díky uspořeným finančním prostředkům je městská policie schopna uhradit tyto výdaje z vlastního rozpočtu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Přes Portál Bezpečí se strážníci mohou na volajícího napojit přes video

Hradecké městské policii bude v práci od 1. února pomáhat nová aplikace Portál Bezpečí. Díky ní se budou moci operační důstojníci při telefonickém hovoru na lince 156 spojit s volajícím přes video, chat a zajistit i jeho lokalizaci. Pro spuštění všech těchto funkcí bude volající…
Čtěte více

Město chce v ulicích více strážníků i asistentů prevence kriminality

Počet strážníků městské policie v Hradci Králové by se měl do dvou let zvýšit o desetinu. S udržováním pořádku ve městě jim dlouhodobě pomáhají i takzvaní "asistenti prevence kriminality." I těch by mělo ve městě postupně přibýt. Počítá s tím nový koncept prevence kriminality,…
Čtěte více

Kamery budou hlídat další místo ve městě

V Hradci bude opět o něco víc kamer. Na náměstí Svobody přibydou do konce roku dva kamerové body se čtyřmi kamerami, z nichž jedna bude otočná. Jejich pořízení vyjde na 352 tisíc korun, téměř celou částku se městu podaří pokrýt z dotace Ministerstva vnitra na podporu prevence…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme