Lidé často městské strážníky žádají o úklid listí či uhynulého zvířete. Blokují tak důležitou telefonní linku

Dispečeři často řeší problémy, které pod městskou policii nespadají.
Dispečeři často řeší problémy, které pod městskou policii nespadají. | autor: MPHK

„Je tu 10 centimetrů listí, přijeďte!“ - občas zazní ze sluchátka telefonu linky číslo 156. Městští strážníci přijmou za rok téměř 12 500 oznámení. Některá volání tam však vůbec nepatří, zahlcují již tak velmi vytížené operátory a blokují hovory, které jsou důležitější a často mohou být i život zachraňující. Odstraňovat spadané listí, větve stromů, řešit výpadky energií, uhynulá zvířata, pozdě nebo brzy jedoucí autobus či vlak, by měli volající směřovat organizacím a subjektům, do jejichž kompetencí řešení spadá.

Operační pracoviště hradecké městské policie přijme na lince 156 za rok téměř 12 500 telefonních oznámení. Operační důstojníci denně po telefonu vyřeší více jak 30 událostí a 112 dalších událostí řeší strážníci přímo v ulicích města. "Chtěli bychom volající požádat, aby před vytočením čísla tísňové linky 156 zvážili, na koho se obrací. Není problém na místo vyslat hlídku, strážníci událost na místě vyhodnotí a vyřeší. Problém však může nastat ve chvíli, kdy vytočením špatné linky dojde k nebezpečí z prodlení a důsledky pak mohou být mnohonásobně závažnější až fatální. často jde totiž hlavně o čas," zdůrazňuje tisková mluvčí hradecké městské policie Eva Kněžourová.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Strážníci znovu učí seniory, jak nenaletět podvodníkům

Po covidové pauze navázalo Oddělení prevence kriminality Městské policie Hradec Králové na tradiční přednášky bezpečnosti pro seniory. Při první podzimní přednášce si senioři připomněli, jak se mají bezpečně chovat na ulici a doma při setkání s cizími lidmi. Při zimní přednášce…
Čtěte více

Do křesla ředitele hradecké městské policie usedne Martin Žďárský

Ředitelem Městské policie Hradec Králové se stal strážník Martin Žďárský. Ve funkci nahradil Miroslava Hlouška, který byl v polovině listopadu zvolen náměstkem primátorky pro oblast ekonomiky, sportu, dopravy a správu městských organizací.
Čtěte více

Nové kamery budou hlídat Sukovy sady u Gočárovy třídy

V Hradci Králové funguje již 23 let městský kamerový systém, který přispívá ke zvýšení bezpečnosti na veřejných prostranstvích města. Kamery jsou již rozmístěny na většině míst, kde dochází k vyšší  koncentraci osob. Tato místa nyní doplní také Sukovy sady u Gočárovy třídy,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme