Strážníci znovu učí seniory, jak nenaletět podvodníkům

Vzdělávání seniorů se obnovilo.
Vzdělávání seniorů se obnovilo. | autor: MP HK

Po covidové pauze navázalo Oddělení prevence kriminality Městské policie Hradec Králové na tradiční přednášky bezpečnosti pro seniory. Při první podzimní přednášce si senioři připomněli, jak se mají bezpečně chovat na ulici a doma při setkání s cizími lidmi. Při zimní přednášce preventisté rozšířili vysvětlení zásad bezpečnosti v elektronickém světě.

Starší občané města tak vědí, jak se mají chovat u bankomatu, nezvat neznámé osoby do svého bytu, nepodléhat nátlaku či podvodným voláním a zprávám.

V obou případech lektoři uvedli i praktické příklady případů, které jsou páchány na seniorech i nepozorných uživatelích informačních technologií.

Při příští plánované přednášce si naše babičky a dědečkové připomenou pravidla účastníků silničního provozu na pozemních komunikacích. Pozvánka s termínem vyjde na webu městské policie či ve zpravodaji Radnice.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do křesla ředitele hradecké městské policie usedne Martin Žďárský

Ředitelem Městské policie Hradec Králové se stal strážník Martin Žďárský. Ve funkci nahradil Miroslava Hlouška, který byl v polovině listopadu zvolen náměstkem primátorky pro oblast ekonomiky, sportu, dopravy a správu městských organizací.
Čtěte více

Město plánuje stavět byty pro seniory. Už má vytipované lokality

Nové komunitní domy pro seniory by měly v budoucích letech vrůst na území města Hradce Králové. Rada města schválila na svém zasedání tento týden pořízení studie, která bude sloužit jako podklad pro vyhodnocení územních, prostorově plošných a ekonomických možností výstavby…
Čtěte více

Nové kamery budou hlídat Sukovy sady u Gočárovy třídy

V Hradci Králové funguje již 23 let městský kamerový systém, který přispívá ke zvýšení bezpečnosti na veřejných prostranstvích města. Kamery jsou již rozmístěny na většině míst, kde dochází k vyšší  koncentraci osob. Tato místa nyní doplní také Sukovy sady u Gočárovy třídy,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme