Štítky: | Mateřské školy |

K zápisům do mateřinek míří 1200 dětí. Budou stačit místa?

| autor: Pixmac

Celkem třiadvacet mateřských škol v Hradci Králové zve na dubnový zápis, který začíná už zhruba za dva týdny. Podle města by se mělo dostat na všechny děti, kterých se letos očekává zhruba 1200. A to i přesto, že volných míst je o dvě stovky méně. Ne všichni totiž splní městem nastavené podmínky.

1200 dětí. Právě tolik v polovině dubna očekává město na zápisech do mateřinek. Místo v předškolních vzdělávacích zařízeních je ale zhruba jen pro tisícovku z nich. I tak by prý kapacita měla stačit. Podle radnice totiž hlásí rodiče řadu dětí, které nesplňují zadaná kritéria. Jsou například mladší a čeká je proto odklad. „K předškolnímu vzdělávání budou přijaty děti bydlící na území města Hradec Králové, a to především děti v posledním roce předškolního vzdělávání, které mezi 1. zářím 2016 a 31. srpnem 2017 dosáhnou věku šesti let a děti s odkladem povinné školní docházky. Dále budou přijaty děti, které nejpozději do konce tohoto kalendářního roku dovrší věku tří let, a jejich sourozenec do mateřské školy již dochází a ve školním roce 2016/2017 se bude dál vzdělávat. Děti, které dovrší tří let do konce tohoto kalendářního roku a nemají v mateřské škole sourozence, budou přijaty podle věku od nejstaršího po nejmladší,“ vysvětlila pravidla vedoucí odboru školství a volnočasových aktivit dětí a mládeže Alena Synková.

Letošní počet dětí je zhruba stejný jako loni, kdy místa stačila. Pomohlo tomu i otevření nové mateřinky ve Svobodných Dvorech, která disponuje kapacitou 54 míst. Kapacita se v loňských letech navyšovala také v Podzámčí, v Mandysově ulici, v Kuklenách a v Úprkově ulici, kde vznikly další nové školky.  „Přesné a vypovídající výsledky zápisů budou k dispozici až zhruba týden po zápisu, a to právě například kvůli odstraňování duplicitních žádostí,“ dodává Alena Synková. 

Zápisy se uskuteční v pátek 22. dubna od 10 do 17 hodin a v sobotu 23. dubna od 9 do 12 hodin. Rodiče či zákonní zástupci musí u zápisu předložit vyplněnou Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání potvrzenou lékařem. Tu si lze vyzvednout ve školkách. „Dále je nutné přinést k zápisu rodný list dítěte, průkaz totožnosti zákonného zástupce, popřípadě doklad o zmocnění zastupovat dítě v přijímacím řízení v případě osob, které osobně pečují o dítě v pěstounské péči. Pokud se jedná o dítě se zdravotním postižením, je třeba u zápisu předložit rovněž vyjádření školského poradenského zařízení,“ doplňuje výčet povinností mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nedostatek míst v mateřských školách chce město řešit zřízením dětských skupin

Hradec chce vybudovat zázemí pro dětské skupiny v Třebši a Malšovicích. Mělo by být možné tam umístit 70 dětí. Reaguje tak na zvýšenou poptávku rodičů o umístění dětí do mateřských škol zřizovaných městem, kde je nedostatek volných míst. Město se kvůli financování tohoto…
Čtěte více

Do hradeckých školek se v pondělí vrátí děti

Mimořádné opatření vlády dovolí od pondělí 26. dubna návrat dětí do mateřských škol ve vybraných krajích, týká se to také města Hradce Králové. Děti ve školkách navíc nebudou muset nosit roušky a nebudou se ani testovat na koronavirus. Toto opatření se vztahuje i na předškolní…
Čtěte více

Rodiče nemusí v době zavřených školek a jeslí platit školkovné

Od začátku března jsou doma téměř všechny děti ze základních a mateřských škol, které vláda v rámci mimořádných opatření proti šíření koronaviru uzavřela. Hradec Králové proto odpustí rodičům část poplatku za pobyt dětí v mateřské škole, jeho výše se bude odvíjet od…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme