Do hradeckých školek se v pondělí vrátí děti

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: pixabay.com

Mimořádné opatření vlády dovolí od pondělí 26. dubna návrat dětí do mateřských škol ve vybraných krajích, týká se to také města Hradce Králové. Děti ve školkách navíc nebudou muset nosit roušky a nebudou se ani testovat na koronavirus. Toto opatření se vztahuje i na předškolní děti, které do školek chodí už od poloviny dubna.

„Provoz mateřských škol podle opatření vlády mohou obnovit pouze ty kraje, kde je týdenní přírůstek nových případů nákazy covid-19 pod 100 na 100 tisíc obyvatel. V Hradci Králové se toto číslo za posledních sedm dní pohybuje kolem 87, na celý kraj je to pak ještě méně,“ vysvětlil primátor města Alexandr Hrabálek.

Do hradeckých školek se tak mohou vrátit všechny děti, omezené již nebudou počtem ve třídách ani nošením roušek. Zrušená je také povinnost podstoupení testu na koronavirus. Stejné podmínky budou platit také pro předškolní děti, které do mateřských škol chodí od poloviny dubna a testovat se ještě tento týden musejí.

Testování na koronavirus zůstává povinné pro učitele i nepedagogický personál, probíhat bude v mateřských školách jednou týdně. Další informace budou postupně na svých webových stránkách zveřejňovat jednotlivé školy.

V rámci mimořádného opatření vlády se výjimka ohledně návratu dětí do mateřských škol vztahuje pouze na Královéhradecký a Karlovarský kraj. Dle něho je situace v okresech Královéhradeckého kraje, tedy včetně Hradce Králové, dlouhodobě stabilizovaná. Zároveň zde dochází ke kontinuálnímu poklesu nejen počtu nakažených onemocněním covid-19, ale také počtu hospitalizovaných.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Žáci druhého stupně se vracejí do škol. Roušku odloží jen na tělocviku

Do škol v Hradci Králové se od pondělí 3. května začnou vracet další děti, k rotační výuce nastoupí žáci druhého stupně. Novinkou je také obnovení venkovních sportů v rámci výuky. Žáci během nich nebudou povinni nosit ochranu dýchacích cest, naopak její nošení bude povinné…
Čtěte více

Pandemie zamávala s městským rozpočtem, Hradec rezervuje na dopady krize 150 milionů

Hradec Králové si podobně jako loni rezervuje na dopady koronavirové krize 150 milionů korun z výsledku hospodaření v předchozím roce. Za rok 2020 totiž hospodaření skončilo kladným saldem 229 milionů korun. Zbývajících 79 milionů korun umožní uskutečnit…
Čtěte více

Hradecká nemocnice obnovuje běžný provoz na odděleních, která sloužila covidovým pacientům

Hradecká fakultní nemocnice pokračuje v postupném obnovování běžného provozu na svých pracovištích, která byla vyčleněna pro pacienty s COVID-19. Zatímco na začátku března bylo v nemocnici hospitalizovaných 210 pacientů s covidovou infekcí, nyní se jejich počet pohybuje kolem…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme