Hradec prodloužil dohodu s Mountfieldem, hokejový klub zůstane do roku 2026

HC Mountfield zůstává v Hradci Králové.
HC Mountfield zůstává v Hradci Králové. | autor: hradeckralove.cz

Po letošním historickém úspěchu, kdy hradecký hokejový klub získal v základní části extraligy Prezidentský pohár, se město Hradec Králové a společnost Mountfield dohodly na prodloužení spolupráce minimálně na dalších několik sezón. Město navíc přispěje na provoz zimního stadionu dvojnásobnou částkou.

Zastupitelé v minulém týdnu schválili uzavření dodatku k dohodě o výkonu akcionářských práv se společností Mountfield HK až do sezóny 2025/2026.

„Letošní sezóna byla velmi vydařená. Hokejisté si vedli skvěle, s předstihem si zajistili vítězství v základní části a získali Prezidentský pohár. Velký podíl na tomto úspěchu mají kromě hráčů, trenérů a celého realizačního týmu také hradečtí fanoušci. Myslím si, že extraliga je tím, co Hradec chce, co Hradec potřebuje a co lidi baví. Jsem proto rád, že zastupitelé podpořili prodloužení smlouvy o další dva roky a zajistili tak pokračování hokejové extraligy až do sezóny 2025/2026,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Hradec přispěje částkou 15,5 milionu

Zastupitelé současně s prodloužením dohody schválili navýšení maximální částky jako příspěvku na provoz zimního stadionu. Tato zálohová platba se zvedla z původních 8,5 milionu na 15,5 milionu korun. 

„Pokud v Hradci chceme zachovat stejnou úroveň hokeje, musíme jej podpořit také finančně a nejen slovy. S nárůstem nákladů, především v oblasti energií, se potýkají všechny městské organizace, podobně tomu tedy je i v případě zimního stadionu. Proto jsme v zastupitelstvu schválili navýšení příspěvku na provoz stadionu o sedm milionů. Hokejistům v mládežnických kategoriích jsme zároveň navýšili dotaci na využívání ledové plochy o 600 tisíc korun,“ dodává primátor.

Neustále se zvyšující náklady na údržbu budou muset být zohledněny také v cenách za pronájem ledové plochy. Návrh nového ceníku budou projednávat radní města na svém červencovém zasedání.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

NHL Global Fan Tour vás nechá nahlédnout do zákulisí nejlepší ligy světa. Exkluzivně v hradeckém Futuru.

Zatímco hvězdám v NHL pomalu vrcholí sezóna, tak fanoušci nejprestižnější hokejové ligy světa mohou zažít pravou zámořskou atmosféru kousek od domova. Už 11. května míří do obchodního centra Futurum Hradec Králové exkluzivní NHL Global Fan Tour. Návštěvníci všech věkových…
Čtěte více

ZVEME: Víkend nabídne několik vernisáží, koncert či noční Bílou věž

Na tento víkend se v Hradci Králové sešly hned čtyři vernisáže, začínají výstavy fotografií, obrazů i studentských prací. Bude se hrát hokej, koncertovat, vystoupat můžete na noční Bílou věž nebo si prohlédnout vodní elektrárnu Hučák.
Čtěte více

ZVEME: Na fotbal, hokej, bleší trh nebo za elektřinou na Hučák

Závěr jarních prázdnin v Hradci Králové mohou děti strávit v Technologickém centru nebo na Velké kostičkové výstavě, kde na ně čeká velké množství kostiček LEGA. V IC Hučák se mohou dozvědět vše o elektřině. O víkendu se bude hrát fotbal, hokej v historických dresech a na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme