Zveme: Do úplňkové sauny, na irský večer, pohádku či charitativní běh

Skupina Crann zahraje u příležitosti svátku sv. Patricka.
Skupina Crann zahraje u příležitosti svátku sv. Patricka. | autor: Club Cafe Pessoa

Víkend bude v Hradci Králové nabitý rozmanitými akcemi. Sportovat se bude v hradeckých lesích, kde během můžete podpořit válkou zmítanou Ukrajinu. Hradecké hokejisty čeká čtvrfinále play off extraligy. Zajít můžete na některý z koncertů, zažít saunu o úplňku nebo vzít děti na některou z divadelních pohádek. 

PLNÁ LUNA POTU - ÚPLŇKOÁ SAUNA

Speciální úplňková půlnoční potní seance se vrací i v letošní sezóně. Sauna NUUK bude speciálně roztopená dnes od 16 hodin až do půlnoci. Jinak každou březnovou neděli pořádá Kulturní sauna a osvěžovna Nuuk u slepého ramene Labe v Hradci Králové takzvané Čtení u kamen, vždy od 14 hodin. Tuto neděli se bude číst kniha Mikulášovy patálie.

KRÁSKA A ZVÍŘE

Taneční divadlo Honzy Pokusila zve v pátek od 18 hodin na představení Kráska a zvíře. Pohádka je vhodná pro děti od 5 let. Vstupné: 120,- dospělí 80,- děti. Společnost sídlící v hradeckých Malšovicích se zabývá moderním současným tancem, vyukou dětí, mládeže a aktivního profesionálního divadelního souboru.

O LÍNÝCH ČERTECH

V pátek v 19:00 zve Divadlo Jesličky Josefa Tejkla na pohádkový příběh v režii Jižiny Krtičkové. Pohádku O líných čertech zahrají členové dětského folklórního souboru Červánek a divadelního souboru Čert.

VEČER S IRSKOU HUDBOU

V pátek od 19 hodin zve hradecký Club Cafe Pessoa na koncert hradecké skupiny Crann, pořádaný u příležitosti svátku sv. Patricka. Podle legend používal právě sv. Patrik trojlístek jetele, aby pohanům vysvětlil svatou trojici, díky tomu symbol trojlístku zlidověl a v současné době neodmyslitelně patří k oslavám i symbolům Irska. Těšit se můžete na irské, skotské a bretaňské melodie, zahrané na netradiční hudební nástroje, jako je mandolína, irská flétna, melodeon, tamburína aj., samozřejmě také na zelené pivo a další tradiční pochoutky. Vstupné dobrovolné. Nezapomeňte mít na sobě něco zeleného!

VYHOUKANÁ SOWA & RED NOSE

Dnes ve 20 hodin zahrají v hradeckém Country Clubu Lucie kapely Vyhoukaná SOWA a Red Nose. "Koncertní rock párty, žádný kántry, masáž uší, láska, tanec! Návrat do C.C.Lucie, nejlepšího akustického prostoru v HK. Top světla a zvuk zajištěny, drinky vychlazeny, kreace, kreace, kreace." Rezervace míst u stolů - volejte po 16:00 na číslo 605 276 004.

FARMÁŘSKO POTRAVINÁŘSKÉ TRHY

V sobotu od 8 do 12 hodin opět najdete v hradecké ulici Letců u obchodního centra Atrium farmářsko-potravinářské trhy, kde je možné ochutnávat a nakupovat výpěstky a potravinářské výrobky, které prezentují sami producenti. Jejich předností je kladení důrazu na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování surovin.

CHARITATIVNÍ BĚH PRO UKRAJINU

V sobotu v 11:00 startuje u Stříbrného rybníka charitativní závod po hradeckých lesích. Měřený charitativní závod na 5 km a 11 km na podporu válkou zasažené Ukrajiny. Celé startovné z běhu putuje na transparentní účet 2300963684/2010, kam je možné také posílat libovolnou částku. Celá vybraná částka bude po ukončení akce poukázána okamžitě na SOS UKRAJINA nadace Člověk v tísni.

MOUNTFIELD HRAJE ČTVRTFINÁLE

Sobotní hokejový zápas začíná v 19:00 v ČPP Areně (na zimním stadionu v Hradci Králové). Hokejisty čeká o víkendu čtvrfinále play off hokejové extraligy, utkají se s Mladou Boleslaví.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na fotbal, hokej, bleší trh nebo za elektřinou na Hučák

Závěr jarních prázdnin v Hradci Králové mohou děti strávit v Technologickém centru nebo na Velké kostičkové výstavě, kde na ně čeká velké množství kostiček LEGA. V IC Hučák se mohou dozvědět vše o elektřině. O víkendu se bude hrát fotbal, hokej v historických dresech a na…
Čtěte více

ZVEME: Velká kostičková výstava zaujme dospělé i děti

Na víkend navážou týdenní jarní prázdniny. Co můžete s dětmi v Hradci Králové podniknout? V sobotu jim v Adalbertinu divadlo PUK zahraje loutkové pohádky, v neděli se mohou stát malými muzejníky. Po celý týden se koná velká výstava stovek stavebnic a tisíců figurek LEGO. Dospělí…
Čtěte více

ZVEME: Na masopustní hodování, valentýnský běh, hokej a fotbal

Masopustní veselice čeká obyvatele Hradce Králové i o tomto víkendu. Tentokrát pořádá tradiční masopust plný zvyků a tradic Šrámkův statek Piletice, masopustní průvod projde i Březhradem. Sportovci mohou vyběhnout do hradeckých lesů a závodit na 11 a 5,7 kilometrů, fanoušci…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme