Štítky: | Hasiči Hradec Králové |

Hasiči už mohou trénovat. První část výcvikového stadionu s věží je hotova

První část rekonstrukce stadionu spolykala přes 20 milionů
První část rekonstrukce stadionu spolykala přes 20 milionů | autor: mmhk

První část zrekonstruovaného hasičského stadionu pro výcvik a požární sport je otevřena. Hasiči tak mají konečně kde trénovat. Kromě profesionálních „cvičiště“ využijí i ti dobrovolní a možná i okolní školy. Co nevidět by také měla začít druhá část rekonstrukce, která hasičskému stadionu přinese nové tribuny a důstojné zázemí.

Rekonstrukce stadionu, který na české poměry patří k výjimečným stavbám, vyšla na 24 milionů. Na opravě zchátralého areálu se podílel stát, kraj i město. Cvičná plocha, který se nachází mezi ulicemi Brněnská, Botanická a 17. listopadu, se začala opravovat loni v červenci, předtím dlouhé roky chátrala. „Investice již byla nezbytně nutná. V blízké budoucnosti plánujeme vybudovat šatny, které tento stadion nikdy za ministerstva obrany neměl, a sociální zařízení,“ plánuje František Mencl, krajský ředitel Hasičského záchranného sboru.

Kromě čtyřsetmetrového oválu s umělým povrchem a šesti drahami je na stadionu díky rekonstrukci také nová cvičná čtyřvěž s rozběhovou dráhou. Ve druhé etapě na hřišti vyrostou mimo šatny a sociální zázemí také tribuny.

Výcvikový stadion mohou nyní využívat jak profesionální, tak i dobrovolní hasiči. Po domluvě by mohl sloužit i okolním školám. „Hřiště může být zejména využíváno k výcviku práce ve výškách na cvičné věži, nebo ke zvyšování fyzické kondice všech dobrovolných hasičů,“ říká velitel hasičů Jiří Kubec. Jelikož je podobný stadion v Česku až v Ostravě, mohlo by v budoucnu hostit i významné mezinárodní hasičské soutěže.  

autor: mmhk
autor: mmhk
autor: mmhk
autor: mmhk

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hasiči v Plotištích se mohou těšit na opravenou zbrojnici. Hotovo bude v létě

Velkou rekonstrukcí prochází hasičská zbrojnice v Plotištích. Ke stávajícímu objektu se staví ještě nová část, která by měla nabídnout šatny se sociálním zázemím. Prostory se rozšíří také o zasedací místnost, kterou by nově mohla využívat komise místní samosprávy.…
Čtěte více

Zveme: Na Nábřeží gurmánů, Africké trhy, chilli festival nebo do hasičské zbrojnice

Co nabídne za zajímavé akce přicházející víkend? Gurmáni z Hradce Králové a širokého okolí si jistě nenechají ujít oblíbené sobotní Nábřeží gurmánů, které navíc doprovodí festival Jarní Chilli Mechov a čerstvé ovoce či čokoláda z Afriky. Hradečtí hasiči pořádají den otevřených…
Čtěte více

Vítr potrápil i Hradec, lítaly střechy a padaly stromy. Hasiči jeli k 80 událostem

Celkem osm desítek událostí museli v noci z neděle na pondělí řešit hasiči v Hradci Králové. Noc z neděle na pondělí bylaNejnáročnější byl pro profesionální i dobrovolné hasiče nedělní večer a noc z neděle na pondělí. Od nedělní 19. hodiny do pondělních 04:30 hod bylo na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme