Štítky: | Hasiči Hradec Králové |

Hasiči budou mít nový stadion, jeho rekonstrukce slavnostně začala

Rekonstrukce hasičského stadionu byla slavnostně zahájena
Rekonstrukce hasičského stadionu byla slavnostně zahájena | autor: HZS Královéhradeckého kraje

V pondělí byla v Hradci Králové oficiálně zahájena dlouho očekávaná rekonstrukce stadionu Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje pro výcvik a požární sport u ulice Brněnská vedle Pajkrovy Flošny. Moderní areál bude v budoucnu sloužit profesionálním i dobrovolným hasičům, na několikamilionové opravě se podílí společně stát, Královéhradecký kraj i město Hradec Králové.

Sportovní areál pro hasiče se nachází mezi ulicemi Brněnská, Botanická a 17. listopadu nedaleko Pajrkrovy Flošny a dlouhodobě je ve značně neutěšeném stavu. V letošním roce v červenci konečně začala jeho nákladná rekonstrukce. Z místa by během následujících měsíců mělo vzniknout moderní sportoviště, které bude sloužit nejen profesionálním, ale také dobrovolným hasičům z Hradce Králové. Ač opravy probíhají již od července, oficiální zahájení oprav proběhlo teprve v pondělí 7. září. „Za účasti náměstka generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky plukovníka Josefa Slavíka, hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France, primátora statutárního města Hradec Králové Zdeňka Finka, představitelů HZS Královéhradeckého kraje, zhotovitelské firmy a dalších významných hostů byl položen základní kámen plánované rekonstrukce stadionu.
Jedná se o první etapu, která zahrnuje rekonstrukci sportovní plochy s novou čtyřdráhovou cvičnou věží,“
uvedla tisková mluvčí krajských hasičů Martina Žahourková.

Na sportovišti bude vystavěn 400 metrů dlouhý atletický ovál se šesti drahami a osmidráhovou atletickou rovinkou v délce 110 metrů, dále protilehlou atletickou rovinkou se šesti drahami a s umělým povrchem. Rekonstrukce by měla podle plánu skončit letos v listopadu. „Na financování rekonstrukce nového stadionu pro výcvik a požární sport HZS Královéhradeckého kraje v celkové hodnotě přes 23 milionů korun se podílí stát, částkou šest milionů přispěl Královéhradecký kraj a stejnou částkou šest milionů Město Hradec Králové. Výstavbou pak byl na základně výběrové řízení pověřen závod Sportovní stavby firmy SWIETELSKY,“ dodala Martina Žahourková.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hasiči v Plotištích se mohou těšit na opravenou zbrojnici. Hotovo bude v létě

Velkou rekonstrukcí prochází hasičská zbrojnice v Plotištích. Ke stávajícímu objektu se staví ještě nová část, která by měla nabídnout šatny se sociálním zázemím. Prostory se rozšíří také o zasedací místnost, kterou by nově mohla využívat komise místní samosprávy.…
Čtěte více

Zveme: Na Nábřeží gurmánů, Africké trhy, chilli festival nebo do hasičské zbrojnice

Co nabídne za zajímavé akce přicházející víkend? Gurmáni z Hradce Králové a širokého okolí si jistě nenechají ujít oblíbené sobotní Nábřeží gurmánů, které navíc doprovodí festival Jarní Chilli Mechov a čerstvé ovoce či čokoláda z Afriky. Hradečtí hasiči pořádají den otevřených…
Čtěte více

Vítr potrápil i Hradec, lítaly střechy a padaly stromy. Hasiči jeli k 80 událostem

Celkem osm desítek událostí museli v noci z neděle na pondělí řešit hasiči v Hradci Králové. Noc z neděle na pondělí bylaNejnáročnější byl pro profesionální i dobrovolné hasiče nedělní večer a noc z neděle na pondělí. Od nedělní 19. hodiny do pondělních 04:30 hod bylo na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme