Hasiči v Plotištích se mohou těšit na opravenou zbrojnici. Hotovo bude v létě

Nové sociální zařízení i šatny budou v plotišťské zbrojnici.
Nové sociální zařízení i šatny budou v plotišťské zbrojnici. | autor: plotiste.info

Velkou rekonstrukcí prochází hasičská zbrojnice v Plotištích. Ke stávajícímu objektu se staví ještě nová část, která by měla nabídnout šatny se sociálním zázemím. Prostory se rozšíří také o zasedací místnost, kterou by nově mohla využívat komise místní samosprávy. Zrekonstruovaná budova by měla být k dispozici začátkem letních prázdnin. Celkem opravy vyjdou na 5,7 milionu korun bez DPH.

"Dispozičně je objekt dělen na část pro hasiče a veřejnou část se zázemím, která má nově navržený vstup z ulice Říčařova. Doposud byl prostor využíván zejména hasiči. Veřejnou část by nově mohla začít využívat komise místní samosprávy a část by měla sloužit i jako místní knihovna. Objekt by také mohl fungovat jako zázemí pro místní venkovní veřejné akce konané v zadní část pozemku," komentuje Věra Pourová, náměstkyně primátora pro oblast správy majetku města. Zatím zde sídlí Sdružení dobrovolných hasičů Plotiště s 25 členy a je zde umístěn také hasičský vůz využívaný při požárech i povodních.

V nové přístavbě se bude nacházet samostatné šatnové zázemí se sociálním zařízením, sprchou, skladem a navazující zasedací místnost s čajovou kuchyňkou, technickou místností a hlasatelnou místního rozhlasu. Budova bude nově zateplena, provede se kompletní výměna všech rozvodů, oken a dveří, garážových vrat, úpravy povrchů, terénní úpravy a oprava oplocení. Nově je pro objekt zřizována také plynovodní přípojka pro nové teplovodní vytápění. Rekonstrukce za 5,7 milionu korun bez DPH byla zahájena na podzim loňského roku, dokončení se plánuje na začátek letních prázdnin.

„Po skončení této kompletní rekonstrukce hasičské zbrojnice budou mít již všechny hradecké jednotky dobrovolných hasičů své důstojné zázemí. Kromě údržby prostor chceme také průběžně obměňovat hasičskou techniku. Začátkem loňského roku byly pořízeny dvě cisterny pro jednotku SDH v Třebši a na Pláckách. Letos bychom rádi pořídili dvě požární vozidla pro jednotku SDH Březhrad a Malšovice. Činnosti dobrovolných hasičů si velmi vážíme a touto naší aktivitou se snažíme jim za jejich práci a obětování jejich volného času vyjádřit náš dík,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Pandemie zamávala s městským rozpočtem, Hradec rezervuje na dopady krize 150 milionů

Hradec Králové si podobně jako loni rezervuje na dopady koronavirové krize 150 milionů korun z výsledku hospodaření v předchozím roce. Za rok 2020 totiž hospodaření skončilo kladným saldem 229 milionů korun. Zbývajících 79 milionů korun umožní uskutečnit…
Čtěte více

V Malšovicích se potulovaly krávy, splašenou musela zastřelit zásahová jednotka

Celé středeční odpoledne zaměstnávalo hradecké policisty a hasiče stádo krav, které v Hradci Králové utekly během překládání kamionu nedaleko Všesportovního stadionu. Hasiči varovali obyvatele i školy v okolí, zvířata mohla být nebezpečná. Čtyři krávy se po dlouhých šesti…
Čtěte více

Hradecká ODS a ANO dohodly menšinovou vládu, ještě jednají s opozicí

Hradec Králové bude mít do příštích komunálních voleb v roce 2022 menšinovou vládu ODS s hnutím ANO. Na další spolupráci se podle informací serveru iDNES.cz domluvili oba stávající partneři, které nedávno opustili koaliční spojenci ze Změny a Zelených.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme