Štítky: | Hasiči Hradec Králové |

Dobrovolným hasičům z Malšovy Lhoty bude sloužit nová stříkačka

"Dobráci" dostanou novou techniku
"Dobráci" dostanou novou techniku | autor: MmHK

Město Hradec Králové postupně přispívá na obnovu technického zázemí sborů dobrovolných hasičů. Jen v letošním roce radnice koupila za necelých 1,7 milionů korun dva dopravní automobily pro hasiče z Plácek a Svinar. Další investici plánuje v Malšově Lhotě. Tamní dobrovolní hasiči se na začátku příštího roku dočkají nové cisternové stříkačky. Obnovy vozového parku se dočkají i SDH Plačice.

Už na začátku příštího roku by dobrovolní hasiči z Malšovy Lhoty mohli jezdit hasit požáry s novou cisternovou stříkačkou. Rada města odsouhlasila také výběrové řízení na dopravní automobil určený zejména pro výjezdy technického charakteru a dopravě družstva k požárům pro jednotku SDH Plačice. „V letošním roce už město koupilo za necelých 1,7 milionů korun dva dopravní automobily pro hasiče z Plácek a Svinar. V současné době je v běhu výběrové řízení na cisternovou stříkačku, jejíž pořizovací hodnota by podle předpokladů neměla přesáhnout částku sedmi milionů korun. Nově tedy k této roční bilanci přibude i menší dopravní automobil pro výjezdy technického charakteru, s jehož nákupem souhlasili městští radní,“ doplňuje mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková. Kromě hasičských vozů nemalé finance putují i do oprav zázemí. „V září jsme například museli z důvodů netěsnosti a nevyhovujícího stavu vyměnit střešní krytinu na požární zbrojnici ve Svinarech. Na Pláckách budou muset být vyměněna okna a celý topný systém,“ uvedl velitel královéhradeckých dobrovolných hasičů Jiří Kubec. Jen tyto výměny vyšly zhruba na tři čtvrtě milionu korun.

 Město sborům dobrovolných hasičů na jejich činnost přispívá dlouhodobě. „Postupné obměňování vozového parku městem zřizovaných dobrovolných hasičů je spolu s kvalitní správou jejich zázemí jednou z nejdůležitějších podmínek pro akceschopnost jednotek při zásazích v terénu,“ uvedla náměstkyně primátora zodpovědná za majetek města a městské organizace Romana Lišková. Velký důraz hasiči kladou nejen na kvalitní vybavení, ale i na preventivní činnost a výchovu dětí. Osvěta na školách přispěla i k tomu, že je v Hradci Králové za poslední rok znát zvýšený zájem dětí, které se chtějí k dobrovolným hasičům připojit.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hasiči v Plotištích se mohou těšit na opravenou zbrojnici. Hotovo bude v létě

Velkou rekonstrukcí prochází hasičská zbrojnice v Plotištích. Ke stávajícímu objektu se staví ještě nová část, která by měla nabídnout šatny se sociálním zázemím. Prostory se rozšíří také o zasedací místnost, kterou by nově mohla využívat komise místní samosprávy.…
Čtěte více

Zveme: Na Nábřeží gurmánů, Africké trhy, chilli festival nebo do hasičské zbrojnice

Co nabídne za zajímavé akce přicházející víkend? Gurmáni z Hradce Králové a širokého okolí si jistě nenechají ujít oblíbené sobotní Nábřeží gurmánů, které navíc doprovodí festival Jarní Chilli Mechov a čerstvé ovoce či čokoláda z Afriky. Hradečtí hasiči pořádají den otevřených…
Čtěte více

Vítr potrápil i Hradec, lítaly střechy a padaly stromy. Hasiči jeli k 80 událostem

Celkem osm desítek událostí museli v noci z neděle na pondělí řešit hasiči v Hradci Králové. Noc z neděle na pondělí bylaNejnáročnější byl pro profesionální i dobrovolné hasiče nedělní večer a noc z neděle na pondělí. Od nedělní 19. hodiny do pondělních 04:30 hod bylo na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme