V Malšovicích se potulovaly krávy, splašenou musela zastřelit zásahová jednotka

Krávy se v Hradci Králové celé odpoledne potulovaly mezi auty a paneláky.
Krávy se v Hradci Králové celé odpoledne potulovaly mezi auty a paneláky. | autor: HZS KHK

Celé středeční odpoledne zaměstnávalo hradecké policisty a hasiče stádo krav, které v Hradci Králové utekly během překládání kamionu nedaleko Všesportovního stadionu. Hasiči varovali obyvatele i školy v okolí, zvířata mohla být nebezpečná. Čtyři krávy se po dlouhých šesti hodinách podařilo uspat, pátá se splašila a v centru města musela být zastřelena.

"Dnes krátce po poledni jsme přijali oznámení, že u Malšovického stadionu pobíhají volně krávy. Na místo okamžitě vyjela hlídka, která si přizvala další volné hlídky, strážníky městské policie, hasiče a také pracovníky veterinární správy. Na místo byla přivolána i zásahová jednotka," uvedla ve středu mluvčí policie Iva Kormošová.

Krávy utekly při překládce na parkovišti u koupaliště Flošna. Policisté a hasiči je naháněli dlouhých šest hodin, až na sídlišti a u nemocnice.

"Hasiči po celou dobu zásahu pomáhali se zajištěním okolí, kde se krávy pohybovaly. Na žádost velitele zásahu byl aktivován systém varování, na možné nebezpečí upozornil obyvatele v části Malšovice signál všeobecné výstrahy. Cestou operačního střediska byli vyrozuměni také ředitelé školských zařízení v ulici Úprkova, aby zamezili na nezbytně nutnou dobu vycházení žáků a učitelů z budovy," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Splašená kráva běžela k nemocnici

"Krávy se nám podařilo obklíčit u tenisových kurtů naproti fotbalovému stadionu, bohužel se však splašily a utekly až do panelové zástavby v ulici Na Občinách. Tam na dětském hřišti se je podařilo znova obklopit a veterinář je všechny střelil uspávací střelou. Přesto se jedna splašila a dala se na útěk směrem k OC Futurum, ke kruhové křižovatce Brněnská a dále k nemocnici, kde  byl zastaven provoz a policista ze zásahové jednotky v blízkosti čerpací stanice OMV ji kvůli bezpečí obyvatel zastřelil," popsala dramatické chvíle mluvčí policie.

Ostatní krávy byly s velkými obtížemi naloženy do přepravního vozidla, během zásahu se nikdo se nezranil a ani nebyla způsobena žádná škoda na majetku. Případ policisté prošetří a předají Krajské veterinární správě jako příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Přepravci pravděpodobně překládali zvířata v místech, která k tomu nejsou určená.

autor: HZS KHK
autor: HZS KHK
autor: HZS KHK
autor: HZS KHK
autor: HZS KHK
autor: PČR
autor: PČR
autor: PČR
autor: PČR

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kvůli oslavě vandalů Na Plachtě utekl divoký hřebec

Celý den trvalo ochráncům přírody odchytit divokého koně Mildu, který uprchl z ohrady v přírodní památce Na Plachtě na okraji Hradce Králové. Přímo tam si totiž neznámí vandalové uspořádali o víkendu party s táborákem a záměrně poškodili elektrický ohradník, aby si zkrátili…
Čtěte více

Bezdomovcům v Hradci hořel přístřešek, jednoho museli záchranáři oživovat

Při požáru zchátralého domku nedaleko centra Hradce Králové málem zemřeli dva bezdomovci, v noci z úterý na středu. Jeden vyvázl bez zranění, druhý se však nadýchal kouře a záchranáři ho museli oživovat, uvádí server iDNES.cz.
Čtěte více

Policie hledá sprejera, který poničil více než dvacet domů

V noci z pátka na sobotu (28.8.-29.8.) zatím neznámý pachatel posprejoval více jak dvacet bytových domů v centru Hradce Králové. Jedná se o nápisy "DFS", "EX" a "ARY" v různých barvách a velikostech na domech na Eliščině nábřeží, Gočárově třídě, na náměstí Svobody, na ulici ČSA,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme