Hasiči i neurochirurgové z Hradce se přidali k tanečním kreacím proti koronaviru

Taneček královéhradeckých hasičů "Krotitelé virů".
Taneček královéhradeckých hasičů "Krotitelé virů". | autor: HZS Královéhradeckého kraje

Sociálními sítěmi se nyní šíří videa tančících policistů, hasičů a zdravotníků, kteří ačkoli jsou v první linii v boji proti novému typu koronaviru, snaží se brát nelehkou situaci s nadhledem a humorem. Tancem ukazují lidem tři základní pravidla: udržování odstupu, mytí rukou a nedotýkání se obličeje. Jiní řádí v rytmu hudby z filmu Krotitelé duchů.

Nejdříve se k tanečním kreacím přidali hasiči Královéhradeckého kraje a zveřejnili na svém Facebooku minulou středu velmi úspěšné video.

"Krotitelé virů se potřebovali také trochu zdekontaminovat - fyzicky i psychicky. Přijali jsme výzvu #coronavirusdancechallenge, kterou chceme s nadhledem podpořit naše kolegy z IZS a všechny ostatní, kteří stojí v první řadě v boji s koronavirem," uvedli hasiči na Facebooku, kde jejich video má za necelý týden 4,5 tisíce sdílení a skoro 6 tisíc lidí dalo videu "like".

„Dokonce s tím nápadem přišli sami hasiči, což svědčí o tom, že se snaží brát tuto nelehkou situaci s nadhledem,“ vysvětlila jejich mluvčí Martina Götzová. A video spolu s dalšími ocenil i ministr vnitra Hamáček: „Videa jsou skvělá! Přestože jsou policisté a hasiči pod obrovským tlakem, neztrácejí smysl pro humor a dodávají energii všem ostatním. Jejich videa si pouštím, když mám depresi. Moc jim všem děkuji, jak vše zvládají,“ uvedl pro iROZHLAS.cz.

První video s hudbou z Krotitelů duchů neboli virů se objevilo na Facebooku českých hasičů, kteří měli za úkol dopravovat autobusy své krajany ze zahraničí zpět domů. Na videu v rytmu dezinfikují svůj autobus. Přidali se i strážníci Městské policie Pardubice a další.

Tancují i zdravotníci z hradecké nemocnice

Taneční výzvu přijal i tým z Neurochirurgie JIP Fakultní nemocnice Hradec Králové. Podle Hitradia Černá hora, které zveřejnilo jejich video na Facebooku, razí zdravotníci heslo: "S dobrou náladou jde všechno líp". A na konci videa zveřejnili vzkaz: "Společně to zvládneme!"

Právě oni tancem ukazují tři základní pravidla v boji proti pandemii COVID-19: udržování odstupu, mytí rukou a nedotýkání se obličeje. Stejně jako ve svém videu příslušníci Police ČR nebo Hasiči Středočeského kraje.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Bez zpěvu a tělocviku, ale s rouškou na tváři. I hradečtí prvňáci a druháci už chodí do školy

Do hradeckých základních škol se ve středu vrátili žáci prvních a druhých tříd, jejich výuku znovu umožnilo ministerstvo zdravotnictví. Děti musí být vybavené rouškami a nemají hodiny zpěvu či tělesnou výchovu. V Hradci se otevřelo všech sedmnáct základních škol v Hradci Králové…
Čtěte více

Program Antivirus II začíná pomáhat, do školek míří tisíce respirátorů

S druhou vlnou koronavirové pandemie rozhodlo město Hradec Králové o znovuzavedení balíčku s názvem Antivirus II, který rozdělí přibližně 2,8 milionu korun. Nově město zruší poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce příštího roku. Úlevy na nájemném by se měli…
Čtěte více

Hradec chce pomoci podnikatelům programem Antivirus II. Na přímou podporu má připraveny téměř tři miliony korun

Město spouští program Antivirus II. Měl by to být souhrn opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronavirové pandemie. Odpuštěn bude například poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021, na přímou finanční podporu podnikání má město zatím připravených 2,8…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme