Hasiči i neurochirurgové z Hradce se přidali k tanečním kreacím proti koronaviru

Taneček královéhradeckých hasičů "Krotitelé virů".
Taneček královéhradeckých hasičů "Krotitelé virů". | autor: HZS Královéhradeckého kraje

Sociálními sítěmi se nyní šíří videa tančících policistů, hasičů a zdravotníků, kteří ačkoli jsou v první linii v boji proti novému typu koronaviru, snaží se brát nelehkou situaci s nadhledem a humorem. Tancem ukazují lidem tři základní pravidla: udržování odstupu, mytí rukou a nedotýkání se obličeje. Jiní řádí v rytmu hudby z filmu Krotitelé duchů.

Nejdříve se k tanečním kreacím přidali hasiči Královéhradeckého kraje a zveřejnili na svém Facebooku minulou středu velmi úspěšné video.

"Krotitelé virů se potřebovali také trochu zdekontaminovat - fyzicky i psychicky. Přijali jsme výzvu #coronavirusdancechallenge, kterou chceme s nadhledem podpořit naše kolegy z IZS a všechny ostatní, kteří stojí v první řadě v boji s koronavirem," uvedli hasiči na Facebooku, kde jejich video má za necelý týden 4,5 tisíce sdílení a skoro 6 tisíc lidí dalo videu "like".

„Dokonce s tím nápadem přišli sami hasiči, což svědčí o tom, že se snaží brát tuto nelehkou situaci s nadhledem,“ vysvětlila jejich mluvčí Martina Götzová. A video spolu s dalšími ocenil i ministr vnitra Hamáček: „Videa jsou skvělá! Přestože jsou policisté a hasiči pod obrovským tlakem, neztrácejí smysl pro humor a dodávají energii všem ostatním. Jejich videa si pouštím, když mám depresi. Moc jim všem děkuji, jak vše zvládají,“ uvedl pro iROZHLAS.cz.

První video s hudbou z Krotitelů duchů neboli virů se objevilo na Facebooku českých hasičů, kteří měli za úkol dopravovat autobusy své krajany ze zahraničí zpět domů. Na videu v rytmu dezinfikují svůj autobus. Přidali se i strážníci Městské policie Pardubice a další.

Tancují i zdravotníci z hradecké nemocnice

Taneční výzvu přijal i tým z Neurochirurgie JIP Fakultní nemocnice Hradec Králové. Podle Hitradia Černá hora, které zveřejnilo jejich video na Facebooku, razí zdravotníci heslo: "S dobrou náladou jde všechno líp". A na konci videa zveřejnili vzkaz: "Společně to zvládneme!"

Právě oni tancem ukazují tři základní pravidla v boji proti pandemii COVID-19: udržování odstupu, mytí rukou a nedotýkání se obličeje. Stejně jako ve svém videu příslušníci Police ČR nebo Hasiči Středočeského kraje.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do MHD už jen v respirátoru či dvojité roušce, linka 16 změní trasu

Dle nového nařízení vlády se ode dneška může do obchodů a na cesty městskou hromadnou dopravou pouze s respirátorem, nanorouškou nebo dvěma chirurgickými rouškami. Linka MHD 16 a 16Š od příštího týdne změní trasu, protože se uzavírá ulice Za Škodovkou v Hradci Králové.
Čtěte více

Mezi hradecké podnikatele chce město rozdělit téměř čtyři miliony korun

Hradečtí podnikatelé se již podruhé dočkají přímé finanční pomoci od města. Na radnici dorazilo celkem 360 žádostí, z nichž 346 se radní rozhodli vyhovět. Mezi podnikatele se tak rozdělí téměř 3,5 milionu korun. Dalších 480 tisíc korun by mohlo být rozděleno mezi hoteliéry,…
Čtěte více

V Malšovicích se potulovaly krávy, splašenou musela zastřelit zásahová jednotka

Celé středeční odpoledne zaměstnávalo hradecké policisty a hasiče stádo krav, které v Hradci Králové utekly během překládání kamionu nedaleko Všesportovního stadionu. Hasiči varovali obyvatele i školy v okolí, zvířata mohla být nebezpečná. Čtyři krávy se po dlouhých šesti…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme