Muž svěřil klíče od bytu řemeslníkům a nestačil se divit, jaké má nocležníky

Žena neměla od bytu klíče ani smlouvu.
Žena neměla od bytu klíče ani smlouvu. | autor: hradeckralove.cz

Obyvatelé jednoho z hradeckých domů zavolali městskou policii na ženu, která je obtěžovala na chodbě, kde dokonce vykonala potřebu. Tvrdila, že si v domě pronajímá byt, ale neměla klíče ani žádné doklady. 

"Operační pracoviště městské policie bylo požádáno o vyslání hlídky do bytového domu v centru města. Ve společných prostorách se pohybuje žena, která tvrdí, že zde má pronajatý byt, obtěžuje sousedy, je neodbytná a vykonala zde i svoji potřebu," popsala mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Hlídka vyzvala ženu k vysvětlení. Ta sdělila, že čeká na osobu, od které má pronajatý byt a ve kterém již jednu noc přespala. Klíče nemá a nemá ani žádné doklady, které by prokazovaly právní vztah k jeho užívání.

V bytě ji nechali přespat řemeslníci

Majitel bytu, který se na místo dostavil, uvedl, že ženu nezná a nic nepronajímá. V bytě totiž probíhala rekonstrukce a klíče majitel svěřil řemeslníkům. Jeden z nich zde umožnil ženě bez vědomí majitelů přespat.

"Strážníci přítomné poučili, že se jedná o občansko-právní spor, v případě škody na majetku může majitel bytu podat trestní oznámení. Ženě byla uložena pokuta ve výši 10 000 korun," uvedla mluvčí městské policie.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nová auta i zbraně. Městská policie obnovuje své vybavení

Novými služebními vozy a střelnými zbraněmi budou v příštích týdnech disponovat hradečtí strážníci. Stávající vybavení bylo již nevyhovující a pouhá repase by byla příliš nákladná. Radní proto v březnu schválili dodávky jedné stovky zbraní a dvou nových služebních vozidel,…
Čtěte více

Hradecká seniorka historce o nehodě syna neuvěřila, jiným podvodníci sebrali statisíce

Když třiadevadesátileté ženě z Hradce Králové zazvonila před Štědrým dnem telefonní pevná linka, vyprávěl jí neznámý muž smyšlenou historku o nehodě jejího syna a chtěl zaplatit 300 tisíc. Seniorka naštěstí neuvěřila. Tak obezřetný ale nebyl muž z Hradecka, který přišel o …
Čtěte více

Lidé často městské strážníky žádají o úklid listí či uhynulého zvířete. Blokují tak důležitou telefonní linku

„Je tu 10 centimetrů listí, přijeďte!“ - občas zazní ze sluchátka telefonu linky číslo 156. Městští strážníci přijmou za rok téměř 12 500 oznámení. Některá volání tam však vůbec nepatří, zahlcují již tak velmi vytížené operátory a blokují hovory, které jsou důležitější a často…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme