Štítky: | divadlo Drak |

Divadlo Drak uvede online hru až v japonském Tokiu

Inscenace Poslední trik G. Méliése.
Inscenace Poslední trik G. Méliése. | autor: Drak

Divadlo Drak se představí s inscenací Poslední trik Georgese Mélièse v japonském Tokiu. Festival A-hoj! 2021 se tam koná od 10. do 14. srpna a vystoupí na něm celkem 19 domácích japonských souborů, dalších 9 divadelních představení ze sedmi zemí světa bude vysílaných on-line. Čeští zástupci jsou Divadlo Alfa, Divadlo Drak a Radim Vizváry. 

Pětidenní festival je věnovaný nejrůznějším formám divadelního umění, především loutkovému divadlu, pantomimě a dalším žánrům. Na programu jsou také přednášky o historii a současnosti českého loutkového divadla, workshopy a mnoho dalšího.

„Divadlo Drak přizval ke spolupráci ředitel plzeňského Divadla Alfa Jakub Hora, kterému bych tímto chtěl poděkovat za příležitost. Jakub Hora se podílel na programové dramaturgii k prezentaci českého loutkářství v Japonsku a zároveň zde bude mít spolu s bývalým ředitelem Českého centra Tokio Petrem Holým přednášku na téma “České loutky 1945-2021“, uvedl ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

Poslední trik Georgese Mélièse mohou zájemci zhlédnout na festivalu v pátek 13.8. v 18:30. Následujících 14 dnů pak bude zařazen do zpoplatněné videotéky festivalu.

Inscenace Poslední trik Georgese Mélièse v režii Jiřího Havelky a scénografii Marka Zákosteleckého je poctou světu kouzel, filmu a imaginace. Premiéru měla v Divadle Drak v roce 2013 a ihned zaznamenala výrazný úspěch jak u divácké i odborné veřejnosti u nás i v zahraničí a stala se divadelní událostí sezóny v kategorii loutkového a výtvarného divadla, o čemž svědčí i řada získaných ocenění. Japonskému publiku bude odvysílán divadelní záznam z produkce České televize v režii Jiřího Havelky.

 

 
 

 

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Naučte se tango, vyražte na adventní workshopy nebo do divadla v noci

Víkend opět nabídne rozmanité kulturní i sportovní akce v Hradci Králové. Můžete fandit hradeckým hokejistům, vyrazit v noci do divadla Drak nebo se naučit tancovat argentinské tango. Adventní workshopy jsou v plánu hned dva, v Muzeu východních Čech a v Adalbertinu, kde si…
Čtěte více

Hradecké Divadlo Drak sbíralo ceny na mezinárodních festivalech

Inscenace Divadla Drak Šípková Růženka zabodovala v průběhu září na třech mezinárodních divadelních festivalech. Loutkoherec Jan Popela získal cenu za ztvárnění zlé sudičky na 54th International Puppet Theatre Festival – PIF v chorvatském Záhřebu. K té pak následně přidal i…
Čtěte více

Hradecké Divadlo Drak míří se svou groteskovou Šípkovou Růženkou do zahraničí

Maňásková inscenace Divadla Drak Šípková Růženka se v druhé polovině září představí dětskému publiku na dvou mezinárodních festivalech. První zastávkou bude The International Puppet Theatre Festival – PIF v Chorvatské Záhřebu. Zde inscenaci diváci uvidí 22. 9. 2021. Ze Záhřebu…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme