Hradecké Bio Central už ožívá, divadla se na provoz chystají

Divadla se brzo otevřou.
Divadla se brzo otevřou. | autor: hradeckralove.cz

Kultura ve městě začíná pomalu ale jistě ožívat. Hradecké Bio Central už od pondělí promítá. Přístup do sálů je za daných vládních podmínek. Stejně tak se po více než půlroční pauze chystají rozjet provoz i Divadlo Drak či Klicperovo divadlo. Hradecké multikino Cinestar má zatím program prázdný.

Po několika měsících uzavření se v úterý 1. června obnoví provoz královéhradeckého Klicperova divadla. Ve Studiu Beseda uvede první ze dvou premiér nové inscenace Hana v režii Diany Šoltýsové. Chystá se premiéra na 17. června - Úklady a láska, která se připravovala na podzim, ale kvůli epidemii se nestihla odehrát.Celkem divadlo plánuje v červnu odehrát 16 představení, další na chystaném divadelním festivalu.

Po sedmiměsíční nucené odmlce se v pondělí 31. května svým divákům otevře také Divadlo Drak. Na programu jsou jak dopolední představení pro školy a školky, tak odpolední a víkendová pro veřejnost. Těšit se diváci mohou také na dvě očekávané premiéry, maňáskovou veselohru Kašparův zvěřinec v režii Blanky Josephové Luňákové, určenou dětem od 3 let, a autorskou inscenaci Tomáše Jarkovského, Jakuba Vašíčka a Antonína Šilara inspirovanou dystopickou hrou Karla Čapka R.U.R 2.0 pro diváky od 9 let.

Vrcholem letošní nejisté sezóny a snad i symbolickou definitivní tečkou za celou složitou etapou, kterou jsme si jako společnost prošli, pak budou REGIONY - Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové, jichž je Divadlo Drak spolupořadatelem. Festival proběhne v termínu od 18. – 25. 6. 2021 a jeho součástí bude nejen každoroční pestrá nabídka českých i zahraničních divadelních souborů, ale i přehlídka všech nových titulů Divadla Drak, které v předchozích dvou sezonách vznikly.

„Provoz zahájíme večerní reprízou inscenace Cesta, hudebně-divadelní jam session inspirovanou tvorbou i životními postoji americké beat generation, jejíž tři hlavní představitelé byli v loňském roce v širších nominacích na Cenu Thálie. 1. června pak oslavíme Mezinárodní den dětí uvedením autorské inscenace Veroniky Riedlbauchové Do hajan! Pohybem nabité představení, stojící na pomezí poetického fyzického divadla a klaunské grotesky, vychází ze situace známé všem rodičům, kdy už by děti měly jít spát a jim se ani trochu nechce. V červnu bude uvedeno také na festivalech Cirk-UFF v Trutnově a Mateřinka v Liberci, kde Drak představí hned dvě své inscenace. Tou druhou je maňásková groteska Šípková Růženka,“ představuje plánovaný program ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

Bio Central promítá už od pondělí. Program lze nalézt na webových stránkách kina. Diváci by se u pokladny měli prokázat potvrzením o testu. PCR test platí sedm dní, antigenní tři.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Zima skončí vynesením Smrtholky, koná se Velikonoční jarmark

Co podniknout v Hradci Králové o víkendu? Můžete vyrazit na některý z koncertů - v Aldisu vystoupí Leoš Mareš, Laura a její tygři zahrají v klubu LUCIE, do Filharmonie dorazí úspěšná inscenace Caveman. V Adalbertinu se koná Velikonoční jarmark a děti tam budou moci…
Čtěte více

ZVEME: Na živý betlém do Svinar. Zpívat se bude v hradeckém divadle i před ním

Čtvrtý adventní a zároveň vánoční víkend nabídne v Hradci Králové opět rozmanité akce. Zpívat budou herci Klicperova divadla v improvizačním pásmu, skauti zase zvou na zpívání u Betlémského světla před divadlem. Divadlo Drak zve děti na inscenaci Vyšla hvězda nad Betlémem. V…
Čtěte více

ZVEME: Na hokej, fotbal, divadlo, bleší trh a podzimní koncert

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové? V hotelu Černigov se budou koštovat ta nejlepší česká a moravská vína, Královéhradecký komorní orchestr zve na svůj podzimní koncert. Zápasy o víkendu odehrají hradečtí fotbalisté i hokejisté, děti mohou do divadla Drak na Šípkovou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme