ZVEME: Na živý betlém do Svinar. Zpívat se bude v hradeckém divadle i před ním

Inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem v Divadle Drak.
Inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem v Divadle Drak.

Čtvrtý adventní a zároveň vánoční víkend nabídne v Hradci Králové opět rozmanité akce. Zpívat budou herci Klicperova divadla v improvizačním pásmu, skauti zase zvou na zpívání u Betlémského světla před divadlem. Divadlo Drak zve děti na inscenaci Vyšla hvězda nad Betlémem. V Hradci se bude hrát hokej, ve Svinarech uvidíte živý betlém.

VÁNOČNÍ TRHY HRADEC KRÁLOVÉ

Vánoční trhy na Velkém náměstí v Hradci Králové dneškem končí. Prodejní stánky budou otevřené jen do 16 hodin. Ve 14 hodin tam vystoupí jako poslední muzikálně náladový spolek KLAPETO.

HOKEJISTI VYZVOU BOLESLAV

Mountfield HK se dnes utká s celkem BK Mladá Boleslav. Utkání hokejové Tipsport extraligy začíná na hradeckém zimním stadionu (ČPP Arena) v 18 hodin.

VYŠLA HVĚZDA NAD BETLÉMEM

Divadlo Drak zve dnes od 16 a od 18 hodin na inscenaci určené všem divákům od 6 let - Vyšla hvězda nad Betlémem. "Pojďme do Betléma a podívejme se na ty věci, které nám Pán oznámil." Hra Pavla Vašíčka je montáží textů ze stejnojmenné knihy Josefa Voláka, písní Adama Michny z Otradovic, lidových vánočních zpěvů a fragmentů lidových vánočních her českého baroka.  Inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem navazuje na předchozí Štědrej večer nastal a Hej, Mistře! Soustřeďuje se přímo na pasáže z Nového zákona, které se vážou k narození Ježíše (Zvěstování, Zrození, Pastýři, Tři králové, Vraždění neviňátek, Útěk do Egypta, Návrat do Galileje) a tvoří tak duchovní podklad vánočních svátků. Vstupenky za 120 korun jsou téměr vyprodané.

KLICPERŮV KAPR ANEB POD LEDEM TO ŽIJE

Pořad písniček, scének a improvizací herců Klicperova divadla začíná na hlavní scéně dnes od 19 hodin. Zbývá posledních pár volných míst, vstupenka stojí 300 korun.

ZPÍVÁNÍ U BETLÉMSKÉHO SVĚTLA

V sobotu v 18:00 se bude před Klicperovým divadlem v Hradci Králové zpívat. "Přijďte se s námi potkat v příjemné vánoční atmosféře za společného zpěvu koled u Betlémského světla, které si poté odnesete na svůj štědrovečerní stůl. Potkejte staré známé, popřejte si hezké Vánoce a užijte si hodinu souznění, které k vánočnímu času bezpochyby patří, ale často na něj tak trochu zapomínáme," vzkazují hradečtí skauti.

PÍSEŇ VÁNOC NA ŠTĚDRÝ DEN

V neděli na Štědrý den od 10 do 11:00 pořádá církev Element každoroční akci Vánoce v Centralu: "Nedělní setkání Elementu jsou otevřeny všem lidem bez rozdílu vyznání, věřícím i nevěřícím, hledajícím a zkoumajícím. Rádi říkáme, že Element je pro všechny na cestě."

ŽIVÝ BETLÉM VE SVINARECH

Rodina Jiřího Kačera a Komise místní samosprávy Svinary zvou na Štědrý den od 14 hodin na živý betlém. "Přijďte pozdravit své sousedy, zazpívat koledy a užít si vánoční atmosféru. Děti omrknou živý betlém a zvířátka se také dostaví. Přineste vánoční cukroví a společně ho ochutnáme. Letos opět bude možné přispět organizaci Zdravotní klaun. Pan Večerník nám donese betlémské světlo."

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: V Hradci se bude závodit na horských kolech, "sousedat i souběhat"

Víkend v Hradci Králové nabídne kulturní i sportovní události. Fanoušci fotbalu mohou fandit hradeckým Votrokům, cyklističtí nadšenci mohou závodit na horských kolech v Prima Cupu. Na Malém náměstí se bude konat takzvané Sousedání, v rámci kterého se poběží závod na 5 kilometrů.…
Čtěte více

ZVEME: Na farmářské trhy, noční Bílou věž nebo závody vozítek s pedály

Co se bude dít v Hradci Králové o víkendu? Malšovickou arénu zaplní vozítka s pedály, která odstartují jarním memoriálem novou sezónu. Můžete vyrazit na farmářské trhy nebo na noční prohlídku Bílé věže. V Aldisu se bude tančit, regionální kolo soutěže tam pořádá hradecká škola T…
Čtěte více

ZVEME: Velikonoční víkend v Hradci: malování kraslic i slevy v aquacentru

Jaké akce čekají na obyvatele Hradce Králové o prodlouženém velikonočním víkendu? Na zelený čtvrtek i velikonoční neděli zazní z Bílé věže na Velkém náměstí zvon Augustin. Tradiční velikonoční akci pořádá Šrámkův statek v Pileticích, na slevy láká hradecké aquacentrum, v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme