Štítky: | Divadlo | prázdniny | divadlo Drak |

Bavit se můžete o prázdninách i ve městě. Vydejte se po stopách kultury

Bavit se můžete poznáváním kutury ve městě.
Bavit se můžete poznáváním kutury ve městě. | autor: webové stránky akce

Začátkem července zahájilo šest kulturních organizací Hradce Králové svůj společný letní projekt pod názvem Hradecká kulturní pátračka.  Iniciátorem je Divadlo Drak, které ke spolupráci přizvalo Galerii moderního umění v Hradci Králové, Klicperovo divadlo, Muzeum východních Čech, Filharmonii Hradec Králové a Bio Central. V každé instituci či jejím bezprostředním okolí tak čeká malé i velké návštěvníky jedno stanoviště, na kterém mohou prostřednictvím hry, splněním interaktivního úkolu, vyluštěním tajenky či rozřešením šifry získat indicii pro své další pátrání a zároveň nahlédnout do zákulisí kulturních organizací a vybraných profesí.

Pátračka začíná v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží všechny potřebné informace a pracovní list s mapou. Další instituce už mohou navštívit v libovolném pořadí.

„Pátračkavznikla na základě dlouhodobější snahy o užší propojení významných kulturních institucí ve městě. Hledali jsme atraktivní způsob, jak rozšířit programovou nabídku pro rodiny s dětmi či hravé dospělé z Hradce i celé republiky v průběhu letních prázdnin. Věříme, že se na jednotlivých stanovištích podařilo vystihnout pestrost a různorodost jednotlivých míst, pátrači se leccos nového a zajímavého dozvědí, a především si odnesou zážitek a třeba i trochu nový pohled na jednotlivé instituce,“ představuje projekt vedoucí produkce Divadla Drak Barbora Kalinová. Více info najdete ZDE.

Na Hradeckou kulturní pátračku se můžete vydat vždy od úterý do neděle od 10.00 – 17.00. Doporučený čas pro zahájení výpravy je mezi 10.00 – 15.30.

Délka trvání programu: cca 2 hodiny

Je jen na vás, kolik času pátrání věnujete. Pokud však budete chtít objevit všechna tajemství a užít si jednotlivá stanoviště opravdu naplno, odhadovaná délka pátračky je cca 2 hodiny. Můžete ji však absolvovat i ve více dnech. Jednotlivá stanoviště a instituce jsou otevřené od úterý do neděle v čase od 10.00 – 17.00.

Doporučený věk: od 10 let

Program je vhodný i pro rodiny s dětmi.
Minimálně jeden z pátračů ve skupině by měl umět číst a psát.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké Divadlo Drak míří se svou groteskovou Šípkovou Růženkou do zahraničí

Maňásková inscenace Divadla Drak Šípková Růženka se v druhé polovině září představí dětskému publiku na dvou mezinárodních festivalech. První zastávkou bude The International Puppet Theatre Festival – PIF v Chorvatské Záhřebu. Zde inscenaci diváci uvidí 22. 9. 2021. Ze Záhřebu…
Čtěte více

Čapkovský rok, tři premiéry a divadelní festival. Tak by se dala shrnout nová sezóna Divadla Drak

Na podzim 2021 vyvrcholí v Divadle Drak „Čapkovský rok“. V říjnu se pro návštěvníky Labyrintu otevře nová autorská interaktivní rodinná výstava zabývající se utopickými motivy v díle Karla Čapka. Ta navazuje na inscenaci R.U.R. 2.0 vytvořenou u příležitosti stoletého výročí…
Čtěte více

Zveme: Vyrazit můžete za dinosaury, paromily nebo americkými auty

Nadcházející víkend nabídne v Hradci Králové rozmanité akce. Od pátku až do neděle můžete u Správčického rybníku obdivovat americká auta, zajít na umělecky založený festival Hradecká sýpka nebo na divadelní představení v amfiteátru  Chlum. Můžete vzít děti na divadelní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme