Štítky: | základní škola | zápisy |

Budoucí prvňáčci na zápis do škol nepůjdou, zapíšou se elektronicky

Zápisy proběhnou přes internet.
Zápisy proběhnou přes internet. | autor: MMHK

Stejně jako v loňském roce bude i letos probíhat zápis prvňáčků do hradeckých základních škol elektronickou formou po celý duben. K vyplnění formuláře se rodiče dostanou přes webové stránky vybrané školy. Ti, kteří nemají možnost využít elektronickou formu, se můžou v pátek 16. nebo sobotu 17. dubna zastavit k zápisu osobně přímo ve škole.

„V loňském roce jsme s touto formou zápisu dětí do škol začali a poměrně se nám osvědčila, rodiče ji využívali mnohem raději, jelikož se nemuseli soustředit na konkrétní termín, ale měli na zápis celý měsíc. Letos jsou tedy zápisy v obdobném stylu. Na webových stránkách školy naleznou rodiče odkaz, přes který bude probíhat zápis. V případech, kdy rodiče nemohou využít online formu zápisu dětí, jsou vyčleněny dva dny, kdy mohou dorazit osobně, ale bez dětí,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Na osobní zápis se mohou rodiče do škol dostavit v pátek 16. dubna v čase od 16 do 17 hodin a v sobotu 17. dubna od 9 do 10 hodin. U zápisu pak musí být předložen občanský průkaz zákonného zástupce, rodný list dítěte a zdravotní průkaz dítěte. „Pokud se rodiče dostaví osobně, bude nutné, aby dodržovali veškerá platná protiepidemická nařízení. Ve školách bude samozřejmě k dispozici také dezinfekce,“ doplnil primátor.

Do prvních tříd nastoupilo v minulém školním roce zhruba 950 prvňáčků, otevíralo se pro ně 37 tříd. „Za poslední roky rostou počty žáků nastupujících do prvních tříd základních škol. Očekáváme, že tento trend ještě nějakou chvíli potrvá a letos jich bude zase o něco více, i když to možná bude jen v řádu jednotek,“ doplnil vedoucí odboru školství Magistrátu města Hradce Králové Zbyněk Bárta. Město je zřizovatelem 17 základních škol.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do hradeckých základních škol jdou desítky milionů. Žáci dostanou modernizované učebny i jídelny

Hradecké školy se během letních prázdnin promění, pro žáky budou připravené modernizované učebny a vybavení, v některých školách dojde k zásadním opravám nebo investicím do nového gastro zařízení. Na většině škol již byly stavební práce zahájeny. Kromě rozsáhlé…
Čtěte více

Město investuje miliony do oprav sportovního zázemí ZŠ Štefcova

Hradecká základní škola Štefcova se dočká opravy sportovní fotbalové plochy. V plánu je nahradit stávající umělý trávník a celkově obnovit sportovní plochu. Do konce května by měl být vybrán zhotovitel, zahájení rekonstrukcí je naplánováno od poloviny června. Začátkem prosince…
Čtěte více

Aktualizováno: Připojí se hradecké školy ke středeční stávce? A jaké to budou?

Na zítřek - středu 6. listopadu - vyhlásily školské odbory stávku. Vláda se rozhodla učitelům přidat k základnímu platu jen 8 procent a dvě procenta navrch podle osobního ohodnocení, které bude v rukou ředitelů škol. To se učitelům nelíbí. Jak bude situace vypadat v Hradci?…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme