Štítky: | koronavirus | očkování |

Školy, školy i jesle jsou zavřené, knihovna a magistrát fungují

Knihovny funguje přes výdejní okno.
Knihovny funguje přes výdejní okno. | autor: hradeckralove.cz

Stejně jako ostatní města v republice i Hradec uzavírá všechny své základní a mateřské školy a jesle. Výjimku tvoří pouze tři základní školy Josefa Gočára, Štefcova a Sever v Lužické ulici a mateřská škola Kamarád ve Veverkově ulici, které jsou určené pro děti pracovníků integrovaného záchranného systému. Omezení se v následujících dnech vztahuje také na chod dětských hřišť, která není doporučeno navštěvovat. Pro veřejnost zůstávají naopak k dispozici výdejní okénka v budovách městské knihovny. Neměnné jsou také otevírací hodiny hradeckého úřadu, úředníci však upřednostňují vyřizování požadavků prostřednictvím online či telefonické komunikace.

„Situace na školách v Hradci Králové naštěstí nebyla nijak dramatická, ale je pravdou, že se mírně zhoršila oproti jiným měsícům během epidemie. V minulém týdnu fungovaly základní školy všechny, zavírat jsme ale postupně museli jednotlivá pracoviště mateřských škol,“ říká primátor Alexandr Hrabálek. Město má na svém území 33 poboček mateřských škol, v minulém týdnu jich sedm z nich muselo být uzavřeno. „Ty důvody jsou dvojí, jednak kvůli nedostatku pedagogického personálu na pracovištích a samozřejmě pak z důvodu výskytu karantény či onemocnění covid-19,“ doplňuje primátor. Kromě základních škol a mateřských škol jsou od dnešního dne také uzavřeny Jesle Orlická. „Přistupujeme k tomu jednak se záměrem přispět k omezení šíření epidemie, kdy nejmenší děti jsou nejčastěji bezpříznakoví přenašeči, jednak z důvodu komplikací se zajištěním stravy, protože kuchyň MŠ, která vaří i pro jesle, je uzavřena. O odpuštění poplatku za jesle bude v příštím týdnu rozhodovat rada města,“ dodává primátor.

Dětská hřiště zůstávají otevřená, město věří úsudku lidí

Nové omezení se vztahuje také na provoz dětských hřišť, vláda doporučila jejich uzavření. „Ačkoliv zcela respektujeme doporučení vlády, rozhodli jsme se dětská hřiště neuzavírat. Ještě dnes budou opatřena informačními cedulkami a dezinfekcí. Možnost návštěvy hřiště jsme se rozhodli ponechat na úsudku občanů a jejich zodpovědnosti,“ říká Pavel Marek, náměstek primátora pro oblast správy městského majetku.

Změny se naopak neočekávají v městské knihovně. Stále může mít v provozu výdejní okénka, která ještě tento týden budou fungovat na sedmi místech, a to včetně hlavní budovy ve Wonkově ulici. V následujících dnech by se okénka měla rozšířit o budovu v Kuklenách, která doposud procházela rekonstrukcí.

Magistrát města nemění úřední hodiny, pro komunikaci s úřadem je ale preferována telefonická nebo online forma. Pro vyřízení záležitostí na úřadě, kdy je osobní návštěva budovy nezbytná, je doporučeno využívat online rezervační systém. Občané rovněž musí dbát na dodržování hygienických a bezpečnostních opatření, jako je ochrana dýchacích cest minimálně chirurgickou rouškou, řádné rozestupy a využívání dezinfekce, která je klientům k dispozici na chodbách úřadu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Od pondělka jezdí školní autobusy a otevírá se tržnice na náměstí 28. října

Od dnešního dne si můžete zajít koupit určité druhy zboží na tržnici na náměstí 28. října. Technické služby Hradec Králové tak v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví zahajují provoz městské tržnice. Prodej bude povolen za dodržení hygienických podmínek. Ve…
Čtěte více

Dvě stovky studentů hradecké univerzity pomáhají dětem s online výukou

Sami mají distanční výuku, která je pro ně jistým nepohodlím, ale i tak pomáhají. Řeč je o dvou stovkách budoucích učitelů z Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, kteří momentálně pomáhají dětem na základních školách s online výukou, informuje Český rozhlas Hradec…
Čtěte více

Hradecká fakultní nemocnice má dvě další očkovací místa

Fakultní nemocnice Hradec Králové od úterý rozšířila kapacity očkování proti COVID-19. Lidé zaregistrovaní v centrálním rezervačním systému budou očkování také v ambulancích v Pavilonu akademika Bedrny, dosud se lidé očkovali pouze v přízemí Pavilonu interních oborů. Nemocnice…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme