Biodpad se bude svážet i v zimě, upozorní na něj e-mail

Bioodpad se bude svážet i přes zimu.
Bioodpad se bude svážet i přes zimu.

Lidé z Hradce chtějí, aby se biodpad svážel i v zimě. Zatím hnědé popelnice firma vyvážela od března do listopadu. Nyní obyvatelům města vyjde svozová společnost vstříc a vyvážet se bude jednou za měsíc i v prosinci, lednu a únpru. Navíc si můžete nastavit i zasílání upozornění e-mailem. Stejné to bude i u modrých popelnic na papír.

Upozornění na svoz přijde den předem, budete mít čas na to, popelnici připravit. Poslední klasický týdenní svoz bioodpadu proběhne v týdnu od 27. listopadu do 1. prosince. „Jelikož v zimním období je produkce biologicky rozložitelných odpadů nižší a jsou i jiné klimatické podmínky, budeme v období od prosince do března odpady z hnědých odvážet nádob pouze jednou měsíčně,“ vysvětluje Radek Sokol, ředitel Hradeckých služeb, které tuto službu pro město zajišťují.

V následujících měsících budou termíny svozu bioodpadu následující:

prosinec 2017 - 50. týden od 11.12 – 15.12.2017

leden 2018 - 2. týden od 8.1 – 12.1.2018 - včetně svozu vánočních stromků

ůnor 2018 - 6. týden od 5.2 – 9.2.2018

Týdenní odvoz bude opět zahájen v týdnu od 26. února 2018. „Svozové trasy a svozové dny budou zachovány. Obyvatele žádáme, aby své nádoby zpřístupnili ve stejný svozový den a čas jako obvykle,“ doplňuje Sokol.

V lednu se budou svážet i vánoční stromky

V rámci lednového termínu se budou současně svážet i vánoční stromky. Ty je potřeba umisťovat vedle svozové nádoby bez ozdob a jiných nečistot. Informace o termínech svozu budou uveřejněny také na webových stránkách společnosti. „Zájemci, kteří chtějí, abychom jim mimořádný termín svozu připomněli zasláním e-mailu, se mohou jednoduchým způsobem přihlásit na webu www.tridimevhradci.cz. Nepotřebují k tomu žádný jiný údaj než e-mailovou adresu a zvolit ulici, o které chtějí být informováni. Všem registrovaným, kteří již v minulosti požádali o zasílání zpráv o termínech svozu papíru, pošleme informaci automaticky,“ upozorňuje ředitel na službu, která občanům usnadňuje orientaci v harmonogramech svozu odpadu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradečákům možná do budoucna pomůže v třídění odpadu mobilní aplikace

Za poslední dva roky stoupá v Hradci Králové celková separace odpadu, ze kterého se vytřídí více než 50 % papíru, plastu a skla. Meziročně dochází také ke zvýšenému množství sběru elektrospotřebičů. Ačkoliv odpadu ve městě přibývá, patří Hradec stále mezi města s vysokým poměrem…
Čtěte více

Místo do sběrného dvora lidé vyhazují odpad k popelnicím. Město musí za odvoz Hradeckým službám více zaplatit

Černých skládek je v Hradci čím dál víc. Město se rozhodlo zaměřit na jejich likvidaci. Nejčastěji se jedná o případy, kdy lidé místo toho, aby odpady které tam patří, odvezli do sběrného dvora, nechávají u popelnic. Hradecké služby je pak musí zlikvidovat, což samozřejmě stojí…
Čtěte více

Věci k dalšímu užití je možné poskytnout i v Hradci. Výtěžek půjde na nové stromy

V Hradci Králové začal fungovat nový projekt RE-USE, jehož smyslem je opětovné použití výrobků a tím zmenšení množství vznikajícího odpadu. Ve sběrném dvoře Bratří Štefanů vzniklo místo, kam mohou lidé darovat věci k opětovnému užití. Ty pak může za malou částku koupit někdo…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme