Biodpad se bude svážet i v zimě, upozorní na něj e-mail

Bioodpad se bude svážet i přes zimu.
Bioodpad se bude svážet i přes zimu.

Lidé z Hradce chtějí, aby se biodpad svážel i v zimě. Zatím hnědé popelnice firma vyvážela od března do listopadu. Nyní obyvatelům města vyjde svozová společnost vstříc a vyvážet se bude jednou za měsíc i v prosinci, lednu a únpru. Navíc si můžete nastavit i zasílání upozornění e-mailem. Stejné to bude i u modrých popelnic na papír.

Upozornění na svoz přijde den předem, budete mít čas na to, popelnici připravit. Poslední klasický týdenní svoz bioodpadu proběhne v týdnu od 27. listopadu do 1. prosince. „Jelikož v zimním období je produkce biologicky rozložitelných odpadů nižší a jsou i jiné klimatické podmínky, budeme v období od prosince do března odpady z hnědých odvážet nádob pouze jednou měsíčně,“ vysvětluje Radek Sokol, ředitel Hradeckých služeb, které tuto službu pro město zajišťují.

V následujících měsících budou termíny svozu bioodpadu následující:

prosinec 2017 - 50. týden od 11.12 – 15.12.2017

leden 2018 - 2. týden od 8.1 – 12.1.2018 - včetně svozu vánočních stromků

ůnor 2018 - 6. týden od 5.2 – 9.2.2018

Týdenní odvoz bude opět zahájen v týdnu od 26. února 2018. „Svozové trasy a svozové dny budou zachovány. Obyvatele žádáme, aby své nádoby zpřístupnili ve stejný svozový den a čas jako obvykle,“ doplňuje Sokol.

V lednu se budou svážet i vánoční stromky

V rámci lednového termínu se budou současně svážet i vánoční stromky. Ty je potřeba umisťovat vedle svozové nádoby bez ozdob a jiných nečistot. Informace o termínech svozu budou uveřejněny také na webových stránkách společnosti. „Zájemci, kteří chtějí, abychom jim mimořádný termín svozu připomněli zasláním e-mailu, se mohou jednoduchým způsobem přihlásit na webu www.tridimevhradci.cz. Nepotřebují k tomu žádný jiný údaj než e-mailovou adresu a zvolit ulici, o které chtějí být informováni. Všem registrovaným, kteří již v minulosti požádali o zasílání zpráv o termínech svozu papíru, pošleme informaci automaticky,“ upozorňuje ředitel na službu, která občanům usnadňuje orientaci v harmonogramech svozu odpadu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

S větším počtem návštěvníků v hradeckých lesích roste i množství odpadků

V době vládních omezení tráví většina lidí volný čas v přírodě. Ovšem nárůst pohybu obyvatel znamená pro Městské lesy Hradec Králové také větší množství odpadků. Naštěstí končí většina v odpadkových koších, ale roušky a respirátory nejsou v lesích výjimkou, uvádí Český rozhlas…
Čtěte více

Už nemusíte k oranžovým kontejnerům, město začne svážet tříděné oleje od domů

Doposud museli obyvatelé Hradce Králové s tříděnými oleji do sběrného dvora nebo k oranžovým kontejnerům, které jsou k dispozici na 53 stanovištích ve městě. Nově bude jejich třídění ještě jednodušší a navíc se rozšíří. Od 1. února bude totiž zahájen svoz přímo od rodinných…
Čtěte více

Vánoční stromky se budou do hradecké kompostárny svážet od příštího týdne

Od začátku příštího týdne začnou pracovníci technických služeb svážet vánoční stromky z hradeckých domácností. I vánočně nazdobené stromy na hradeckých náměstích již během středečních Tří králů zhasly, zaměstnanci města je již odstrojují a během víkendu a příštího týdne z…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme