Zveme: Za veterány, na Cyklo festival, do divadla či na oslavy a koncerty

Královéhradecká veterán rallye startuje na Masarykově náměstí a zamíří do Orlických hor.
Královéhradecká veterán rallye startuje na Masarykově náměstí a zamíří do Orlických hor. | autor: Veterán rallye

První zářijový víkend bude v Hradci Králové opět nabitý zajímavými akcemi. Obdivovat staré vozy můžete díky Královéhradecké veterán rallye, můžete také vyrazit na noční prohlídku Bílé věže, na farmářské trhy nebo na Hradecký Cyklo festival. Divadlo Drak zve na maňáskovou Šípkovou růženku, Klicperovo divadlo uvede premiéru Tři kamarádi. Slavit se bude 20 let Královéhradeckého kraje.

Královéhradecká veterán rallye

V sobotu v 8 hodin začíná na Masarykově náměstí v Hradci Králové výstava historických vozidel, v 10 hodin účastníci vyrazí na start a následovat bude výletní pohodová do Orlických hor, kde je zajištěn nocleh. Vzhledem k nárůstu mladších historických vozidel je tato akce určena pro veškerá historické vozidla do roku výroby 1990.

20 let Královéhradeckého kraje

Během sobotního odpoledne se před zimním stadionem bude slavit. "Oslavte s námi 20 let Královéhradeckého kraje. Bude jídlo, bude pití, bude zábava!" Ve 14:00 zahraje Sabrage, v 15:00 je v plánu vyhlášení Regionální potraviny Královéhradeckého kraje. O hodinu později vystoupí The Atavists a v 17:15 bude slavnostní ocenění významných osobností kraje hejtmanem Jiřím Štěpánem. Od 19:00 zahraje Teplá Buchta a ve 21:00 Barbora Poláková.

Farmářské trhy u Atria

Oblíbené farmářsko-potravinářské trhy najdete tradičně v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium v Hradci Králové. V sobotu dopoledne od 8 do 12 hodin.

Divadelní premiéra Tři kamarádi

Dílo slavného spisovatele Ericha Marii Remarqua z roku 1936 Tři kamarádi uvede hradecké Klicperovo divadlo v premiéře v sobotu od 19 hodin na hlavní scéně. "Robby, Otto a Gottfried. Kamarádi na život a na smrt. Kamarádi ze zákopů první světové války. Tři kamarádi. Kamarádství je taky to jediné dobré, co jim válka přinesla, jenže ani po návratu z ní nepřicházejí lehké časy..." 

Šípková růženka v Draku

Maňásková groteska na motivy nesmrtelné pohádky určená divákům starším 6 let - inscenace vycházející z klasických pohádkových námětů jsou nedílnou součástí dramaturgie Divadla Drak. Po úspěšné a oceňované inscenaci O bílé lani či novější O zlaté rybce se nyní na repertoáru Draku po dlouhých letech znovu objevuje také inscenace inspirovaná jednou z vůbec nejslavnějších klasických pohádek, Šípkovou Růženkou. "Tento známý příběh o krásné královské dceři stižené kletbou se dočkal bezpočtu zpracování od nejrůznějších tvůrců, které provokuje svou metaforičností a obrazivostí, a pro loutkové divadlo je jako stvořený. Díky své vrstevnatosti navíc dokáže oslovit jak diváky v raně školním věku, tak i ty starší." Kdy? V pátek od 17 hodin a v sobotu v 9 a v 18 hodin.

Za příběhem Draku

Ještě v září můžete absolvovat speciální venkovní program u divadla Drak – dobrodružnou výpravu Za Příběhem Draku. Trasa výpravy začíná a končí v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží potřebné informace a pracovní list s mapou. Výprava probíhá bez průvodce, ale kdykoliv v průběhu programu mohou poutníci vyhledat pobočníka, který jim poradí, jak pokračovat v cestě či kde hledat dál. První část výpravy se odehrává venku v okolí divadla. Poutníci se pohybují podle herní mapy a plní interaktivní úkoly, luští hádanky a postupně získávají jednotlivé indicie potřebné k zdárnému dokončení hry a nalezení pokladu, který se ukrývá v bludišti vitrín v expozici výstavy Příběh Draku 1958 -2018. Na výpravu Za Příběhem Draku se můžete vydat kdykoliv v otevírací době Labyrintu Divadla Drak od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Poslední výprava vychází nejpozději v 15:30 hodin.

Noční prohlídka Bílé věže

V sobotu od 20 hodin můžete vyrazit nahoru na Bílou věž na nekomentovanou noční prohlídku, která se koná zpravidla první sobotu každého kalendářního měsíce. Poslední vstup je umožněn 60 minut před zavírací dobou, tedy ve 23 hodin. Věž se zavírá úderem půlnoci. Na noční prohlídku není nutná rezervace místa.

Hradecký Cyklo festival

V neděli v 15 hodin se koná v centru města Hradecký cyklo festival. Hlavním bodem programu bude jako již tradičně Rafkarna Velká cena Hradce Králové - silniční kritérium centrem města Hradce Králové. Součástí programu budou i vložené závody pro veřejnost. Celý program bude pokračovat hudebním vystoupením a bohatým zábavním programem.

Festival Cyklospecialit 2020 

K příležitosti oslav 10 let značky Cyklospeciality na trhu se koná setkání příznivců skládacích kol Brompton v rámci akce Hradecký cyklo festival 2020. Součástí setkání bude otevřené Mistrovství ČR a SR a to se zázemím profesionálního klání, kdy je závod vložen před start elitní kategorie Velké ceny Hradce Králové. Těšit se tak můžete na uzavřenou trať, profesionální čipovou časomíru a hlavně na skvělou diváckou kulisu.
Během celého nedělního odpoledne bude připraven pestrý program v expo zóně závodu, zakončený v podvečerních hodinách koncertem populární kapely. Festival se odehraje v neděli od 13 do 19:30 na hradeckém Masarykově náměstí. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Víkend bude nabitý divadlem a koncerty. Vydejte se za vůní růží či na triatlon a běh

V Hradci Králové dnes začíná jedna z největších přehlídek profesionálního i neprofesionálního a nezávislého divadla ve střední Evropě: Regiony - Mezinárodní divadelní festival. Vydate se můžete i na Dny otevřených dveří do Rozária v Kuklenách nebo na …
Čtěte více

Zveme: Do uměleckých ateliérů, na putování s vodníkem a na výstavu kaktusů

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové můžete vyrazit na výstavu kaktusů, na farmářské trhy. Také můžete navštívit umělce přímo v jejich ateliérech a poznat svět umění zblízka. Děti můžete vzít do Jiráskových sadů na kostýmovanou procházku s vodníkem Čvachtalem a různými…
Čtěte více

Zveme: Do kina, divadla, na folklorní festival a na nábřeží mezi umělce

Víkendová pozvánka je opět nabitá akcemi podobně jako před epidemií. Zatím je stále nutné dodržovat platná protiepidemických opatření, ale vyrazit můžete na worshopy, dílny a hudební program letošního Nábřeží umělců. Koná se tradiční Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme