Zveme: Bílou věží provede Královna a Polednice, zvoníci rozezní Augustin

Ceremoniál zvoníků v renesančních kostýmech v Hradci Králové je unikátní.
Ceremoniál zvoníků v renesančních kostýmech v Hradci Králové je unikátní. | autor: MmHK

Poslední prázdninový víkend v Hradci Králové nabídne atraktivní akce pro děti i dospělé. Můžete se vyrazit rozloučit s prázdninami na Hučák nebo Stříbrný rybnik, kde se bude hledat poklad. Na Bílé věži bude provázet Královna a Polednice,  nenechte si ujít ani Ceremoniál zvoníků a zvonění na zvon Augustin. V Jiráskových sadech bude opět promenádní koncert a Svátek vína na soutoku, na hradeckém letišti bude akce O pohár RallyHK.

Svátek vína na soutoku

"Opět v pátek, ale končíme až ve 22 hodin! Dovolujeme si Vás pozvat na již šestý ročník Svátku vína na soutoku, který bude letos formou vinařských trhů - volná degustace vína u více jak dvaceti vinařství." Svátek vína se uskuteční v pátek od 14 do 22 hodin v Jiráskových sadech. 

Ceremoniál zvoníků a zvonění na Augustin

V pátek 28. srpna slaví svůj svátek Augustin. Na počest světce stejného jména dostal jméno i impozantní zvon, který je zavěšen v útrobách Bílé věže. Tento den si  budeme připomínat také 511. výročí od ulití třetího největšího českého zvonu mistrem zvonařem Ondřejem Žáčkem a upozorníme na zvláštní profesi zvoníka. V 17 hodin projde od Adalbertina k Bílé věži průvod hradeckých zvoníků v  renesančních kostýmech. K tomuto průvodu se může připojit také široká veřejnost. Poté bude následovat ceremoniál, kdy zvoníci obdrží povolení ke zvonění a při této příležitosti bude před cechovní korouhví a ferulí pasován nový zvoník zvonu Augustin. V 18 hodin pak proběhne zvonění. Jde o jedinečnou událost, jelikož hradečtí zvoníci jsou jediní v České republice, kteří zvoní v dobových kostýmech.

O pohár RallyHK

V sobotu od 8 hodin startuje na CzechRingu na letišti v Hradci Králové adrenalinová akce O pohár RallyHK. Čeká vás dětský den plný zajímavých soutěží, skákací hrad, šlapací buginy, bumper ball, malování na obličej, zdobení perníčků a další. Vy bude mít možnost posedět u dobré kávy a zákusku, zatímco si vaše děti budou zkoušet různé aktivity pod dohledem instruktorů. Nebo se svést v závodním speciálu na místě spolujezdce zcela zdarma.

 

Královna a Polednice ve věži

Komentované prohlídky pro děti v Bílé věži slibují v sobotu Královnu a v neděli Polednici, vždy od 14 do 15:30 hodin: "Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte se projít věží společně s královnou, přeneste se do doby, kdy v Hradci stával královský hrad a vše bylo tak trochu jiné. Možná se dozvíte, kde se ukrýval městský poklad." Děti se mohou nechat pasovat na prince či princeznu a čeká je sladká odměna. Polednice v neděli svým skřehotavým hlasem povypráví tak trochu jinou historii Bílé věže. Dítě musí jít vždy s doprovodem dospělé osoby.

Poklad na Stříbrném rybniku

Na Stříbrňáku se můžete rozloučit s prázdninami. Poklad na Stříbrném rybníku je rodinná akce, kdy malí indiáni plní úkoly a za to dostávají body na svojí indiánskou čelenku. Na závěr si pak budou moci vyzvednou odměnu - jízda na koni či poníku, atrakce v areálu, malování na obličej atd. Vstup zdarma. Kdy? V sobotu od 14 do 18 hodin. 

Promenádní koncert

Promenádní koncert v Jiráskových sadech se koná jako obvykle v neděli od 16 do 18 hodin. Zahraje JH Bigband, který bude řídit Jiří Hasal.

Rozloučení s prázdninami na Hučáku

V neděli od 9 hodin se můžete loučit s létem v IC Obnovitelné zdroje Hučák. "Absolvujte dětskou prohlídku, navštivte interaktivní expozici a soutěžte o hezké ceny." V 10:00 a 14:00 vás čekají dětské prohlídky s Watíkem a Joulinkou, dále virtuální realita, opičí dráha, výtvarná soutěž, tvořivé dílničky, interaktivní expozice. Vstup je zdarma.

 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více

Zveme: Na nábřeží mezi gurmány nebo na dětská pohádková putování v sadech

Jaké víkendové se chystají nejen pro obyvatele Hradce Králové? Těšit se můžete na Hradecké nábřeží gurmánů, Stěžerské šlapačky, svítání na Bílé věži či noční komentovanou prohlídku města. Na Stříbrňáku se koná již 30. sraz Škoda historic fan clubu. Děti můžete vzít buď do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme