Kronika dne 4.9.2020

Události (3)

Výroční ceny města jsou rozdány. Svou získal třeba Jan Petrof nebo rekonstrukce Bona publica

Letošní předávání výročních cen města Hradec Králové se poprvé v historii neslo v jiném duchu než doposud. Jednou změnou byla nová vizáž některých ocenění a akce se poprvé konala koncem léta. Cenu dr. Františka Ulricha získal Jan Petrof, který celoživotně přispíval k rozvoji průmyslu, společenského života a udržení rodinné firmy vyrábějící klavíry a pianina v Hradci Králové. Laureátem ceny Primus inter pares se stala Blanka Vávrová za dlouhodobou speciální pedagogickou činnost a práci s dětmi s mentálním i kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra. Událostí roku 2019 se podle hlasování veřejnosti stala rekonstrukce a znovuotevření schodiště Bono publico. Součástí večera bylo také předání koncertního křídla od společnosti Petrof hradecké filharmonii.

Čtěte více

Zveme: Za veterány, na Cyklo festival, do divadla či na oslavy a koncerty

První zářijový víkend bude v Hradci Králové opět nabitý zajímavými akcemi. Obdivovat staré vozy můžete díky Královéhradecké veterán rallye, můžete také vyrazit na noční prohlídku Bílé věže, na farmářské trhy nebo na Hradecký Cyklo festival. Divadlo Drak zve na maňáskovou Šípkovou růženku, Klicperovo divadlo uvede premiéru Tři kamarádi. Slavit se bude 20 let Královéhradeckého kraje.

Čtěte více

Strážníci budou kontrolovat cyklisty i chodce. Mohou dát pokutu až dva tisíce korun

Hradecká městská policie v posledních dnech, kdy začíná poprázdninový provoz a dny se krátí, zaznamenala větší množství stížností a přestupků týkajících se chodců, cyklistů a osob pohybujících se na elektrických koloběžkách. Hradec Králové je městem cyklistů, a je pravda, že ulicemi projedou denně stovky kol. V letních měsících jich je o poznání více, ale i v zimních měsících využívá kolo k dopravě do práce i za zábavou velký počet Hradečanů. Každý cyklista by si měl uvědomit, že je účastníkem silničního provozu, je řidič nemotorového vozidla, a platí pro něho silniční zákon, tak jako pro ostatní účastníky silničního provozu.

Čtěte více

Počasí

Teplotní minimum: 8.8 °C
Teplotní maximum: 26.0 °C

Záběry z kamer

Webová kamera - křižovatka Mileta

Umístění: Hotelový dům Academic
Popis: křižovatka II. silniční okruh x spojnice centrum - Moravské Předměstí

Zobrazit aktuání záběr z kamery »

Webová kamera - křižovatka Tesla

Umístění: Autosalon Kia
Popis: křižovatka II. silniční okruh x výpadovka směr Třebechovice, Ostrava

Zobrazit aktuání záběr z kamery »

Webová kamera - Křižovatka u soutoku

Umístění: bytový dům Baarova ul.
Popis: křižovatka II. silniční okruh x výpadovka směr Pardubice

Zobrazit aktuání záběr z kamery »

Webová kamera - Koruna

Umístění: Office U Koruny - křižovatka Koruna
Popis: Office U Koruny - Gočárova třída od podjezdu u ZVU směrem do centra

Zobrazit aktuání záběr z kamery »
Mohlo by se hodit
Doporučujeme