Zveme: Do doby kamenné, na koncerty, rodinné závody a nábřeží keramiky

Celý víkend bude ve všestarském archeoparku věnován době kamenné.
Celý víkend bude ve všestarském archeoparku věnován době kamenné.

Co nás v Hradci Králové a blízkém okolí čeká o víkendu? V archeoparku ve Všestarech se dozvíte vše o době kamenné, a to na vlastní kůži. Letní Orlice Family Cup láká na závody, společné opékání špekáčků, a tím symbolické pokřtění nově instalovaných laviček a grilů. Letní putovní festival Energie pro kulturu slibuje divadlo i koncerty, na Šrámkově statku tentokrát vystoupí Ivo Jahelka, vyrazit můžete na promenádní koncert do Jiráskových sadů nebo na Nábřeží keramiky a skla.

Letní putovní festival Energie pro kulturu

Hudebně divadelní festival na podporu regionální kultury a gastro služeb se koná ještě dnes v Žižkových sadech: "Šest měst. Dvanáct dní plných kultury a umění. Čtvrtky patří divadlu, v pátek na Vás čekají koncerty." Pravidelní kočovníci - čtvrteční Cirk La Putyka a páteční Kašpárek v rohlíku - jako dva pilíře festivalu - budou v jednotlivých městech sdílet pódia s interprety jako jsou Mig 21, Aneta Langerová, Meky Žbirka nebo Tata Bojs. Hradecký páteční koncert bude doplněn zpěvačkami Annou K a kapelou Vesna. Vstup je zdarma.

Léto na statku s Jahelkou

Šrámkův statek jako každoročně připravil koncerty zajímavých kapel či interpretů, na které se můžete těšit vždy v pátek od 19 hodin. Dnes tam zahraje legendární zpívající právník Ivo Jahelka.

Letní Orlice Family Cup

Letní verze sportovně laděné akce pro rodiny s dětmi spojená s otevřením nového volnočasového parku. Těšit se můžete na tradiční nenáročné závody, soutěže a další doprovodný program, společné opékání špekáčků v nově instalovaných grilech v přírodním Orlice parku. Výtěžek ze symbolického startovného a z dobrovolného příspěvku na špekáčky bude věnován na dobrou věc. Závodit se bude v sobotu od 10:30 do 13:00. Závodní program bude rozdělen do kategorií různých náročností: DĚTSKÉ BĚHY (Budulínkův, Křemílkův, Vochomůrkův), BĚHY PRO DOSPĚLÉ (indiánský), RODINNÉ BĚHY (Rumcajsův rodinný běh), ODPOLEDNÍ ČTYŘBOJ (překážková dráha, koloběžkový závod, skákání v pytli) a DISCGOLF soutěž. 

Doba kamenná v archeoparku ve Všestarech

Archeopark pravěku Všestary zve v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin na program o době kamenné. V sobotu se můžete těšit na ukázky řemesel - řezání, broušení a vrtání kamene, výpal keramiky, zpracování textilu + převlékárna, zkoušení pazourkových nástrojů, práce s broušenými nástroji. Dozvíte se vše o expedici Monoxylon (11:00), čeká vás komentovaná ukázka štípání pazourku s Petrem Zítkou (13:00), zpracování kamene v neolitu a eneolitu (15:00), workshop štípání pazourkových nástrojů už je obsazený. Neděle bude patřit více dětem (stanoviště budou otevřena do 16:00). Děti dostanou hrací kartu a pokud obejdou všechny dětské stanoviště, získají drobnou odměnu.

Nábřeží keramiky a skla

V sobotu od 10 do 18 hodin ožije centrum Hradce Králové ruchem tradiční české tvorby hrnčířských dílen, sklářských a keramických ateliérů. Na Tylově nábřeží proběhne již 15. ročník svátku keramiky a skla. I tentokrát budou moci návštěvníci prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských mistrů a současně obdivovat předvádění tradičních řemeslných technik. Bohaté nabídkové spektrum sahá od tradiční ručně točené dekorované keramiky, kameniny, plastik, mís, pekáčů, hrnců, váz, svícnů a varného skla přes smaltované sklo až po skleněné obrázky, hodiny, květiny, domečky, šperky a figurky. Zajímavostí bude jistě i zahradní dekorativní keramika nebo krajková a drátovaná keramika. Příjemná atmosféra prodejní výstavy bude navíc doplněna nabídkou občerstvení a dokreslena stylovým hudebním doprovodem. Vstup na akci je zdarma.

Za příběhem Draku

Divadlo Drak v Hradci Králové připravilo na letní měsíce pro své návštěvníky speciální venkovní program – dobrodružnou výpravu Za Příběhem Draku. Trasa výpravy začíná a končí v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží potřebné informace a pracovní list s mapou. Výprava probíhá bez průvodce, ale kdykoliv v průběhu mohou poutníci vyhledat pobočníka, který jim poradí, jak pokračovat v cestě či kde hledat dál. První část výpravy se odehrává venku v okolí divadla. Poutníci se pohybují podle herní mapy a plní interaktivní úkoly, luští hádanky a postupně získávají jednotlivé indicie potřebné k zdárnému dokončení hry a nalezení pokladu, který se ukrývá v bludišti vitrín v expozici výstavy Příběh Draku 1958 - 2018. Na výpravu Za Příběhem Draku se můžete vydat kdykoliv v otevírací době Labyrintu Divadla Drak od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Poslední výprava vychází nejpozději v 15:30.

Promenádní koncert v Jiráskových sadech

Promenádní koncerty v Jiráskových sadech se konají každou neděli vždy od 16 do 18 hodin, tuto neděli zahraje Javorka pod vedením Josefa Záveského. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: O víkendu můžete dlabat dýně nebo strávit den s myslivci

Víkend v Hradci Králové nabídne opravdu různorodé akce. Bude se závodit na kolách, hrát hokej, budou se dlabat dýně, do finále jde jazzový festival Jazz Goes to the Town. Můžete strávit zajímavý den s myslivci nebo si vyrobit betlém z kukuřičného šustí.
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete pouštět draky nebo zajít na koncert

Nadcházející víkend v Hradci Králové nabídne pestré kulturní i sportovní akce. Fanoušci hradeckých hokejistů mohou fandit během zápasu proti brněnské Kometě. Vybírat můžete hned z několika koncertů, koncert zakončí také festival Francouzské dny. Děti můžete vzít na Festiválek…
Čtěte více

Zveme: Na saunový festival, půl/maraton či koncert Vodnářského zvonu

Nadcházející víkend v Hradci Králové přinese spoustu zajímavých akcí. Fandit můžete hradeckým hokejistům, vyzkoušet novou městskou hru Temnou tmou nebo si vychutnat tajuplné tóny Vodnářského zvonu na koncertu Společná věc. Můžete se zahřát během celovíkendového saunového…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme