Zveme: Sezona plesů a karnevalů začíná, navštívit můžete i streetdance soutěž nebo dobu ledovou

O nedělní karnevalovou show se postará kapela Pískomil se vrací!
O nedělní karnevalovou show se postará kapela Pískomil se vrací! | autor: piskomilsevraci.cz

Co za akce nabídne obyvatelům Hradce Králové nadcházející víkend? Rozjíždí se plesová sezona - dnes mají maturitní ples v kongresovém centru Aldis studenti Gymnázia J. K. Tyla a v sobotu večer tam roztančí parket hned několik oblíbených kapel během Královéhradeckého městského plesu. Všestarský Archeopark zve na celovíkendovou akci, kde se dozvíte vše o neandrtálcích a době ledové. Děti se mohou těšit také na divadelní pohádky a karneval s kapelou Pískomil se vrací! v Adalbertinu. Nejprestižnější streetdance battle v Česku pak pořádá v neděli odpoledne hradecká taneční skupina T-BASS.

XVIII. Městský ples

Po slavnostním zahájení připomínajícím 100. výročí vzniku samostatného Československého státu otevře plesové dění v Hradci Králové již tradičně hradecká Filharmonie. V Aldisu v sobotu večer dále zahraje JH Bigband s Leonou Machálkovou, Vašo Patejdl, The Beatles revival, Mastix, Hradecká cimbálová muzika nebo Art Jazz Band. Vstupenky na reprezentační ples lze zakoupit ve všech informačních centrech v Hradci Králové, případně rezervovat na www.hkpoint.cz, vstupné se pohybuje v rozmezí 300 až 400 korun.

Doba ledová - neandrtálci a ti druzí

Archeopark ve Všestarech nedaleko Hradce tento víkend láká na akci s názvem Doba ledová - neandrtálci a ti druzí. Otevřeno bude v sobotu a v neděli od 9 do 16 hodin a těšit se můžete na komentované interaktivní projekce, ukázky štípání pazourku nebo na loutkové divadlo "Příběh neandrtálské tlupy". Sami na sobě si budete moci vyzkoušet, jak naši předci v době ledové vypadali, dozvíte se, jak a o čem přemýšleli, jak lovili zvířata nebo jakým způsobem opracovávali nástroje.

Malostranská zimní pohádka 

Na sobotní pohádku pro děti s názvem Potrestaná princezna již nejsou žádné volné vstupenky, ale Hradecká kulturní a vzdělávací společnost zve také na nedělní Malostranskou zimní pohádku. Poetická pohádka s písničkami, která zavede dětské publikum do zasněžené staré Prahy: "Když přijde zima a napadne sníh, je to skvělá příležitost pro dětské zimní radovánky i stavění sněhuláků, kteří oživnou. Ale co se s nimi stane, až v předjaří začne hřát sluníčko a sníh bude tát?" Pro děti od tří let účinkuje v neděli od 10 hodin Divadlo Matěje Kopeckého Praha, vstupné stojí 60 korun.

Tanenčí soutěž Dance Floor Attack 

V neděli odpoledne pořádá v Malém sále Aldisu taneční soutěž hradecká taneční skupina T-BASS, začátek je naplánován na 13. hodinu. Již 13. ročník DFA slibuje kvalitní souboje nejlepších českých tanečních teamů i v porotě sedících zahraničních hvězd. Ze světových tanečních hvězd uvidíte Kinga Charlese z USA, Jimmy Soula z Francie nebo Dimensiona z Holandska. "Pod taktovkou Kinga Charlese dokonce bude zahájeno DFA speciální úvodní show! Dalším velkým tahákem bude jen pro DFA vytvořená Krump show nejlepších českých krumperů. Členové T-BASS mají zlevněné vstupné!" lákají pořadatelé. Vstupné je 190 korun.

Karneval Pískomil se vrací!

"Živá kapela hraje pro živé publikum živé písně naživo v karnevalovém programu!" hlásá pozvánka na písničky kapely Pískomil se vrací!, které hraje Český rozhlas, klipy uvádí Česká televize. Živelná karnevalová show nabídne sportovní, taneční a výtvarné aktivity pro děti i dospěláky, vtipné a originální texty, barevné kostýmy a velmi současnou muziku. Karneval se koná v neděli v Adalbertinu od 15 do 16:30, vstupné stojí stovku.

Princezna Turandot v Draku

Na motivy staré perské pohádky a divadelní hry Carla Gozziho zahraje divadlo Drak pohádku o princezně Turandot, dceři čínského císaře, která se za žádnou cenu nechce vdávat. Vymíní si proto na otci, aby uzákonil krutou podmínku pro všechny její nápadníky. Kdo chce její ruku, ten musí uhodnout tři hádanky, jinak bude o hlavu kratší. "A hlavy padají a padají, protože Turandot je zatraceně chytrá... Je však také moudrá? A co může vzejít z jejího setkání s českým Honzou, který se také zařadil do zástupu nápadníků a tím i čekatelů na (téměř) jistou smrt?" Pohádku můžete vidět v sobotu od 16 hodin a příští týden od pondělí do středy vždy od 9 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Archeopark ve Všestarech se rozšíří o další výstavní prostory. Vznikne i kinosál

Archeopark ve Všestarech byl založen už před 25 lety. Nyní by se měla jeho expozice rozšířit a zatraktivnit pro návštěvníky. Budova za 24 milionů korun představí zejména experimenty archeologů a pravěké nálezy doplní repliky vytvořené dávnými technologiemi. Vznikne z budovy…
Čtěte více

ZVEME: Na Opaťák fest, Kára Day nebo do Divadla Drak

Co čeká Hradečáky o víkendu? Na Opatovickém rybníku se koná festival, na Šrámkově statku v Pileticích zahrají Malina Brothers, na Polygonu se chystá takzvaný Kára Day. S dětmi můžete vyrazit do Divadla Drak nebo na pohádku do kempu Stříbrný rybník.
Čtěte více

ZVEME: Hradec o víkendu pohltí festivaly hudby, divadla, jídla i piva

O víkendu můžete v Hradci Králové jíst, pít, poslouchat hudbu, sledovat filmy i divadelní představení. Do Amfiteátru na Chlumu zavítají slavní čeští herci s kusem Víš přeci, že neslyším, když teče voda. Letní kino Širák zve na film Buď chlap! V Žižkových sadech bude…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme