ZVEME: Na farmářské trhy, noční Bílou věž nebo závody vozítek s pedály

Co se bude dít v Hradci Králové o víkendu? Malšovickou arénu zaplní vozítka s pedály, která odstartují jarním memoriálem novou sezónu. Můžete vyrazit na farmářské trhy nebo na noční prohlídku Bílé věže. V Aldisu se bude tančit, regionální kolo soutěže tam pořádá hradecká škola T-Bass.

VOZÍTKA S PEDÁLY 

V sobotu od 13:00 pořádá Česká federace klubů vozítek s pedály, z.s. v hradecké Malšovické aréně zahájení závodní sezóny. Jarní Memoriál na počest zakladatele Ing. Vyčichla se pojede na okruhu Stadionu v Malšovicích. Délka závodu cca 45 minut za dobrého počasí. V případě nepřízně může být závod zkrácen. V závodě se představí posádky z ČR. Bude-li místo v některém týmu, je možnost se zapojit i z řad veřejnosti.

O DRAKOVI

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost zve v neděli od 10:00 do 10:45 do Studia A v hradeckém Adalbertinu na čtyři pohádky o drakovi, každou jinou. Loutky jsou tvořené z košťat a celou pohádku provází píseň s jednoduchou melodií, která se stále opakuje a děti se ji mohou během představení snadno naučit. Účinkuje DIVADÝLKO Z PYTLÍČKU. Pohádky jsou primárně určeny dětem od tří let. Pokud je divákem dítě mladší, má vstup zdarma, ovšem bez nároku na místo. Vstupenku do sálu musí mít dětský i dospělý divák. Vstupenky nejsou číslovány, v sále je volný zasedací pořádek. "Prosíme dospělé diváky, aby při výběru míst brali ohled na ty malé, kterým by případně mohli bránit ve výhledu. Děkujeme," upozorňují pořadatelé.

FARMÁŘSKÉ VÝCHODOČESKÉ TRHY

Farmářské trhy na hradeckém Tylově nábřeží se konají pravidelně každých 14 dní. Výjimečné jsou nejen nabídkou lokálních produktů, ale i tím, že vždy bude připraven zajímavý doprovodný program pro děti. "Necháme dětem i jejich doprovodu nahlédnout do života farmářů, ukážeme, jak se staráme o půdu, pěstujeme zeleninu, květiny, chováme dobytek. Děti si budou moci vyzkoušet některé činnosti a třeba si i něco vyrobit nebo zasadit a odnést domů," vzkazují pořadatelé. Od 8 do 12 hodin. 

CZECH DANCE MASTERS 

"Srdečně zveme všechny tanečníky, rodiče a kamarády na regionální kolo tanečních formací Czech Dance Masters pro Královéhradecký a Pardubický kraj," zve hradecká taneční škola T-Bass. V neděli od 10:00 v Kongresovém centru Aldis. Základní vstupné je 300,- Kč, snížené vstupné 150,- Kč (senioři nad 65 let), ZTP 100,- Kč, děti do 5 let zdarma.

NOČNÍ PROHLÍDKA NA BÍLÉ VĚŽI

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost pořádá celoročně, a to vždy první sobotu v měsíci, nekomentovanou noční prohlídku Bílé věže. Návštěvníkům se tak naskýtá příležitost pokochat se pohledem na zapadající slunce z renesanční dominanty Hradce Králové. Na vlastní oči se mohou přesvědčit, že ani rouška tmy městu na kráse neubírá a že světélky rozzářený Hradec dýchá jedinečným romantickým kouzlem. Tuto sobotu můžete vyšplhat na hradeckou dominantu od 18 do 22 hodin. Poslední vstup bude umožněn vždy 60 minut před koncem otevírací doby. Vstupenky se kupují na místě, bez rezervací. Vstupné se řídí běžným ceníkem.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!



Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.





Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Do nočních muzeí a galerií, na rodinný festival a do pohádkového lesa

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Máme pro vás pár zajímavých tipů. V Hradci Králové se stejně jako po celé republice otevřou muzea a galerie i po setmění, Šimkovy sady zažijí velký rodinný Bezva fest, bude se hrát fotbal a děti si mohou vybrat hned ze dvou pohádkových akcí…
Čtěte více

ZVEME: Hradečtí hasiči zvou veřejnost, otevírá se koupaliště Flošna

O nadcházejícím víkendu se budou v Hradci Králové konat rozmanité akce. Své brány otevřou profesionální hasiči a ukážou zájmecům techniku i ukázky zásahů a hasičských disciplín. Do hradeckých lesů se můžete vydat na kole za Krtečkem nebo s ornitology poznávat ptáky podle…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude běhat a vítat ptačí zpěv, nábřeží zaplní gurmáni

Na co se můžeme v Hradci Králové těšit o tomto víkendu? V areálu Letecké záchranné služby na heliportu v Hradci Králové ukážou své dovednosti záchranáři, poběží se branný závod i tradiční Hradubický běh se společným cílem v Čeperce. Koná se jarní Nábřeží gurmánů a vydat se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme