ZVEME: Na velikonoční jarmarky i workshopy nebo na karneval

Slezská plovárna v Hradci Králové pořádá velikonoční jarmark.
Slezská plovárna v Hradci Králové pořádá velikonoční jarmark.

První jarní víkend bude v Hradci Králové oslavou jara a blížících se Velikonoc. Můžete si vyrobit pomlázky, nabarvit kraslice, vytvořit dekorace. Velikonoční jarmark pořádá Slezská plovárna i obchodní centrum Aupark, výstavu pořádá Střední škola vizuální tvorby. Děti se vyřádí na karnevalu, dospělí třeba na filmovém festivalu Jeden svět v Bio Central.

VÍTÁNÍ JARA NA PLOVÁRNĚ

Areál Slezská plovárna zve návštěvníky na tradiční velikonoční jarmark, který se uskuteční v sobotu od 10 do 17 hodin. Po areálu budou rozmístěné stánky, ve kterých si budou děti moct vyzkoušet různé velikonoční tradice, jako např. zdobení vajec a perníčků či výrobu floristických ozdob. V rámci stánkového prodeje se návštěvníci mohou těšit na prodej zdobené keramiky, proutěného zboží, pomlázek, kraslic, svíček, perníčků, pralinek, bylinek, makronek, medu, květinové dekorace a dalších velikonočních ozdob. Na místě bude i občerstvení v podobě uzených bůčků, špeku a klobás. Nebude chybět ani občerstvení v podání 100letá restaurace. Stánek NOKAFE si pro vás připraví mazance, jidáše a výbornou kávu. Parkování bude k dispozici u obchodního centra ORLICE PARK. Vstupné na akci je 50Kč, děti zdarma.

JARNÍ A VELIKONOČNÍ VÝSTAVA

Střední škola vizuální tvorby v Hradci Králové pořádá tento víkend školní Jarní a velikonoční výstavu. Výstava studentských prací bude probíhat již tradičně v budově školy v Jiráskových sadech 237/1 v Hradci Králové. Kromě jara a velikonoc zde uvidíte také vše na čem studenti během školního roku pracovali. Slavnostní zahájení je dnes ve 14 hodin. Otevřeno bude až do 18:00 a v sobotu i v neděli od 9:00 do 18:00 hodin.

MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL O LIDSKÝCH PRÁVECH

Letošní festival Jeden svět přináší velké změny: ""představujeme vám novou vizuální identitu, změnu názvu a navíc nově v programu najdete fikční filmy," říkají tvůrci Mezinárodního filmového festivalu o lidských právech. "Jinak je ale vše při starém – během pěti dnů vám mezi 19. a 23. březnem představíme to nejlepší ze současného filmu o lidských právech, zajímavé snímky ve virtuální realitě, debaty s inspirativními hosty*kami a nebude chybět ani oblíbená projekce mimo kino!" Bio Central v Hradci Králové bude v pátek i v sobotu promítat desítku snímků.

FARMÁŘSKÉ VÝCHODOČESKÉ TRHY

Tylovo nábřeží v Hradci Králové se v sobotu dopoledne promění ve farmářské trhy. Přijďte si naset Velikonoční osení či se pobavit v soutěži při škrábání brambor. Trhy se konají zpravidla pravidelně každých 14 dní. Výjimečné budou nejen skvělou nabídkou lokálních produktů, ale i tím, že vždy bude připraven zajímavý doprovodný program pro děti. Necháme dětem i jejich doprovodu nahlédnout do života farmářů, ukážeme, jak se staráme o půdu, pěstujeme zeleninu, květiny, chováme dobytek. Děti si budou moci vyzkoušet některé činnosti a třeba si i něco vyrobit nebo zasadit a odnést domů. 

KARNEVAL NA POUCHOVĚ

SDH Pouchov pořádá v místním Sportovním areálu karneval. V sobotu od 15 do 17 hodin, s sebou si vezměte obuv do haly, kostým a dobrou náladu. Vstupné: děti 30 Kč, dospělí 50 Kč.

VELIKONOČNÍ TRHY A WORKSHOPY

Obchodní centrum Aupark pořádá v sobotu Velikonoční juchání: trhovci a zajíci ze slámy. "Zveme vás na Velikonoční trhy v Auparku.  Věděli jste, že letos vyjdou jarní svátky na aprílový první duben? Čeká na vás nejen velikonoční market plný dekorací, ozdob a různých specialit, ale budou i oblíbené workshopy, během nichž si upletete pomlázku, vyrobíte zajíce ze slámy, ozdobíte kraslice. Tohle bude tradiční předpremiéra koledování, tak dorazte, ať se vyparádíte na velikonoční pondělí." Pletení pomlázek, výroba zajíců ze slámy i zdobení kraslic bude probíhat od 11 do 17 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: V Hradci se bude závodit na horských kolech, "sousedat i souběhat"

Víkend v Hradci Králové nabídne kulturní i sportovní události. Fanoušci fotbalu mohou fandit hradeckým Votrokům, cyklističtí nadšenci mohou závodit na horských kolech v Prima Cupu. Na Malém náměstí se bude konat takzvané Sousedání, v rámci kterého se poběží závod na 5 kilometrů.…
Čtěte více

ZVEME: Na farmářské trhy, noční Bílou věž nebo závody vozítek s pedály

Co se bude dít v Hradci Králové o víkendu? Malšovickou arénu zaplní vozítka s pedály, která odstartují jarním memoriálem novou sezónu. Můžete vyrazit na farmářské trhy nebo na noční prohlídku Bílé věže. V Aldisu se bude tančit, regionální kolo soutěže tam pořádá hradecká škola T…
Čtěte více

ZVEME: Velikonoční víkend v Hradci: malování kraslic i slevy v aquacentru

Jaké akce čekají na obyvatele Hradce Králové o prodlouženém velikonočním víkendu? Na zelený čtvrtek i velikonoční neděli zazní z Bílé věže na Velkém náměstí zvon Augustin. Tradiční velikonoční akci pořádá Šrámkův statek v Pileticích, na slevy láká hradecké aquacentrum, v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme