ZVEME: O víkendu zazní jazz, bude se uklízet Plachta, na nebe vyletí draci

October wine v hradecké Petrof Gallery.
October wine v hradecké Petrof Gallery.

O víkendu si tentokrát přijdou na své především sportovní fanoušci. Mohou si vybrat, zda budou fandit hradeckým fotbalistům, hokejistům nebo basketbalistům, všechny týmy čeká důležitý zápas. V sobotu vyvrcholí festival Jazz Goes to Town, bude se konat svatební veletrh, vinaři zamíří na October wine. Na Plachtě se bude uklízet, děti mohou pouštět draky.

JAZZ GOES TO TOWN

Už od úterý se v Hradci Králové koná festival Jazz Goes to Town. Poslechnout si můžete více než 70 hudebníků v 11 domácích i zahraničních kapelách, z nichž 6 zažije svou českou premiéru. Zcela výjimečným projektem letošního ročníku bude sobotní koncertní premiéra nové kompozice legendárního trumpetisty a skladatele Michaela Mantlera. 

HOKEJISTI VYZVOU OLOMOUC

Další utkání hokejové extraligy mezi Mountfield HK a HC Olomouc začíná dnes v 18 hodin na hradeckém zimním stadionu (ČPP Arena).

FOTBALISTI SE UTKAJÍ SE ZBROJOVKOU BRNO

Votroci vyzvou na mladoboleslavském stadionu brněnskou Zbrojovku. Zápas mezi FC Hradec Králové a FC Zbrojovka Brno začíná v sobotu v 16 hodin.

BASKETBAL V TŘEBŠI

Královští sokoli poměří síly s BK Opava. Utkání basketbalové ligy mužů začíná v sobotu v 17 hodin ve Sportovní hale Třebeš v Hradci Králové.

SVATEBNÍ VELETRH

"Plánujete svatbu? Bude v roce 2023 nebo třeba i později? Pak rozhodně navštivte 1. ročník Svatebního veletrhu Hradec Králové. Přijďte se inspirovat, vybrat své svatební dodavatele, ochutnat lahodné cukroví, kávu i víno, omkrnout svatební trendy a u toho můžete zařídit svou vysněnou svatbu na jednom místě - na novém podzimním svatebním veletrhu v královském městě Hradci Králové." Svatební veletrh se uskuteční v pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu od 10 do 17 hodin v prostorách Univerzity Hradec Králové.

OCTOBER WINE

Setkání široké odborné i laické veřejnosti a všech milovníků kvalitního vína je v plánu v Petrof Gallery na pátek od 16 do 23 hodin a na sobotu od 14 do 23 hodin. Vstup ve formě zakoupení skleničky v hodnotě 100 Kč.

PODZIMNÍ BRIGÁDA NA PLACHTĚ

V sobotu je v 9:00 sraz na břehu rybníka Plachta. Co se bude dít? "Čekají nás klasické terénní radosti jako odstraňování náletových dřevin, sekání trávy, vyhrabávání stařiny a odklízení větví, kopání nových tůní pro obojživelníky, písečných dun pro včely, sbírání odpadků," vyjmenovávají organizátoři tradiční brigády v chráněné oblasti. "Doporučujeme si vzít rukavice, pilku, nůžky, sekeru, křovinořez, motorovou pilu (jak se kdo cítí), ale pokud nic z toho nemáte, nebojte se dorazit i s prázdnýma rukama – nářadí bude v omezeném množství k dispozici a občerstvení také – v podobě bezpalmových buřtů a chleba k opečení na ohýnku, na čaj si nezapomeňte vlastní hrníček."

DRAKIÁDA

Louka u panelky na Nový Hradec Králové se v neděli odpoledne promění v rejdiště draků. Od 15 do 17 hodin se tam budou pouštět draci, děti čekají zajímavé úkoly s dračí tématikou. Místo je v dosahu MHD (konečná zastávka autobusů č. 20, 23, 24, 33 a trolejbusů č. 4 a 27 Pod Strání nebo zastávka trolejbusů č. 1 a 2 Nový Hradec Králové), cesta bude vyznačena letáčky. Vstupné 20 Kč na rodinu.  

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na festival řemesel, Noc kostelů a do Lesního divadla

Co nás čeká v Hradci Králové tento víkend? Dnes večer se veřejnosti otevřou brány kostelů, koná se folklórní festival Pardubice - Hradec Králové a na nábřeží se sjedou řemeslníci. Amfiteátr na Chlumu startuje tradiční divadelní sezónu, letos obohacenou i o promítání filmů.…
Čtěte více

ZVEME: Do nočních muzeí a galerií, na rodinný festival a do pohádkového lesa

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Máme pro vás pár zajímavých tipů. V Hradci Králové se stejně jako po celé republice otevřou muzea a galerie i po setmění, Šimkovy sady zažijí velký rodinný Bezva fest, bude se hrát fotbal a děti si mohou vybrat hned ze dvou pohádkových akcí…
Čtěte více

ZVEME: Hradečtí hasiči zvou veřejnost, otevírá se koupaliště Flošna

O nadcházejícím víkendu se budou v Hradci Králové konat rozmanité akce. Své brány otevřou profesionální hasiči a ukážou zájmecům techniku i ukázky zásahů a hasičských disciplín. Do hradeckých lesů se můžete vydat na kole za Krtečkem nebo s ornitology poznávat ptáky podle…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme