ZVEME: Můžete jít s experty do lesa na houby nebo na náplavku za jídlem a šperky

Víkendové akce budou v Hradci Králové opět rozmanité. Závodit se bude v prostředí písníku Marokánka v hradeckých lesích, kam vyrazí i houbaři poznávat nové druhy hub spolu s odborníky, na nábřeží se koná Mint Market a Nábřeží žije jídlem. Na Bílou věž dorazí královna a bude pasovat malé prince a princezny.

GLADIATOR RACE MAROKÁNKA

Originální překážkový závod v bývalém lomu u Hradce Králové Gladiator race szačíná dnes ve 20 hodin a pokračuje v sobotu. "Přehledná, malebná přírodní aréna obklopená borovicovým lesem. Výběhy v písku jemném ale i hrubším. Krásné lesní traily a cesty. Po úspěšném, kratším Runu si můžete vychutnat delší a zajímavější Original s nahuštěnou porcí překážek včetně “Tarzaního“ skoku do vody," lákají pořadatelé.

HOKEJISTI VYZVOU VÍTKOVICE

Hokejová extraliga pokračuje utkáním mezi MOUNTFIELD HK a HC VÍTKOVICE RIDERA v pátek v 18 hodin v ČPP Areně - na zimním stadionu v Hradci Králové.

MYKOLOGICKOBOTANICKÁ EXKURZE DO HRADECKÝCH LESŮ

V sobotu od 9 do 12 hodin můžete vyrazit s odborníky do hradeckých lesů. Na tradiční podzimní exkurzi do Městských lesů v Hradci Králové vyrazí botanička Věra Samková s mykoložkou Terezou Tejklovou z Muzea východních Čech v Hradci Králové: "Navštívíme lesy v okolí Hradce Králové. Při exkurzi budeme určovat nalezené houby, např. různé druhy muchomůrek, holubinek, ryzců a snad i hřibovitých hub. Nezapomeneme ani na jehličnaté a listnaté dřeviny a také na rostliny, které potkáme." 

PODZIMNÍ MINT MARKET 

Smetanovo nábřeží hostí v sobotu od 10 do 17 hodin MINT Market. Na výběr bude z padesáti značek s autorskou módou, šperky a designem. "Udělejte si radost kvalitní bio kosmetikou, sójovou svíčkou nebo něčím pěkným na sebe. A nebo vyřešte vánoční dárky s předstihem, ať máte klid," zvou pořadatelé. 

NÁBŘEŽÍ ŽIJE JÍDLEM

Ve stejnou dobu a na stejném místě na hradecké náplavce se v sobotu koná taky akce pro všechny gurmány Nábřeží žije jídlem. Třetí ročník bude hostit ty nejlepší pop up stánky lokálních bister a restaurací. 

KRÁLOVNA VE VĚŽI

V sobotu ve 14 hodin zavítá na Bílou věž královna. "Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte se projít věží společně s královnou, přeneste se do doby, kdy v Hradci stával královský hrad a vše bylo tak trochu jiné. Možná se dozvíte, kde se ukrýval městský poklad." Dítě musí jít s doprovodem dospělé osoby. Vstupenky lze zakoupit v turistickém informačním centru nebo formou eVstupenky.

FESTIVÁLEK PRO CELOU RODINU

Lesní klub U Tří veverek pořádá v sobotu od 14 do 18 hodin Festiválek pro celou rodinu: "Přijďte si užít sobotní odpoledne do lesní školky. Čekají vás dílničky - práce se dřevem i výtvarno, divadélko, Improshow B.I.Z.O.N.I."  Akce je doplněna i samoobslužným bazárkem dětského oblečení a vybavení.


Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Do letního kina, latino tančírny, na divadlo, koncerty i fotbal

Co nabídne Hradec Králové o víkendu? Kulturu i sport, bude se hrát fotbalové utkání i promítat fotbalové mistrovství. Amfiteátr na Chlumu zve na divadelní komedii, letní kino Širák hned na dva filmy, Šrámkův statek na koncert.
Čtěte více

ZVEME: Za dobré vysvědčení zdarma do aquacentra i do muzea

Začínají letní prázdniny a školáci je mohou zahájit v hradeckém aquacentru, které láká za dobré vysvědčení na volný vstup, nebo v hradeckém Muzeu východních Čech, které oslaví konec školního roku hledačkou inspirovanou motivy z výstavy Míly Fürstové. Dnes končí mezinárodní…
Čtěte více

ZVEME: Na divadelní festival, do rozária i na Festival Královéhradeckého kraje

Víkend v Hradci Králové začíná velkolepě, startuje osmidenní oslava divadla, začíná mezinárodní festival Regiony. Divadlo se bude hrát i v Lesním divadle na Chlumu. Dnes se bude slavit také na Tylově nábřeží, kde se koná Festival Královéhradeckého kraje. V sobotu se na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme