ZVEME: Na drakiádu, do divadla, na maraton či na noc vědců

Hradecký maraton a půlmaraton se poběží v neděli.
Hradecký maraton a půlmaraton se poběží v neděli.

První říjnový víkend v Hradci Králové slibuje pestrou nabídku akcí. Sportovci mohou běžet maraton či půlmaraton přímo v centru města, Na soutoku poteče pivo při Octobeer festu, u Futura bude Festival netradičních chutí, děti mohou na drakiádu s vlastnoručně vyrobenými draky. V Klicperově divadle začal festival Čekání na Václava, vyrazit můžete na Noc vědců.

NOC VĚDCŮ

Všemi smysly, takový je podtitul letošní akce Noc vědců. Největší vědecko-popularizační akce se koná v pátek od 15 do 18 hodin ve všech zapojených institucích po celém Hradci Králové. "Přijďte zažít jedinečnou atmosféru a prověřte vaše smysly ve všech zapojených institucí po celém Hradci Králové. Znovu vám nabídneme exkluzivní vhled do všeho vědecky zajímavého, co se na našich institucích v průběhu roku událo. Těšit se můžete na workshopy, přednášky, výstavy či soutěže pro děti i dospělé," vzkazují organizátoři.

 

ČEKÁNÍ NA VÁCLAVA

Ve středu začal na sv. Václava v hradeckém Klicperově divadle 17. ročník divadelní přehlídky Čekání na Václava, který je tradičně orámován dvěma státními svátky, 28. září a 28. října. Letos nabídne 14 představení a dva koncerty, mimo jiné přijedou divadelní soubory z Prahy, Brna, Ostravy či Kladna.

 

OCTOBEER FEST NA SOUTOKU

Restaurace Na Soutoku v Hradci Králové pořádá první ročník Octobeer festu Na Soutoku, "kde symbolicky uzavřeme letní a zahájíme podzimní sezonu plnou rozmanitých plodů, chutí, vůní a barev." K ochutnání bude připravená bavorská kuchyně, ležáky a pivní speciály z 12 píp, koncerty a doprovodný program, cooking show, dále soutěže a tombola. Dnes v 15 hodin se bude na přivítanou rozdávat welcome drink, večer zahraje DJs Tomato Boy a Dj Valda. V sobotu začíná v poledne kuchařská show a degustace, ve 14 hodin se bude soutěžit v pití piva na čas, poté se bude opět degustovat a v 16: začíná soutěž Pivní štafeta. Večer zahrají kapely a bude se losovat tombola. V neděli bude program obdobný. Vstupné je zdarma, můžete dobrovolně přispět na vystupující umělce.
 

FESTIVAL NETRADIČNÍCH CHUTÍ

V sobotu od 10 do 19 hodin pořádá obchodní centrum Futurum Festival netradičních chutí. Po vydařeném 1. ročníku festivalu budou opět připraveny před Futurem netradiční gastronomické zážitky.
 

DRAKIÁDA

MC Domeček pořádá v neděli od 15 hodin na louce u Dopravního podniku na Slezském předměstí v Hradci Králové drakiádu. Rodiče s dětmi mohou pouštět draky a soutěžit o nejlepšího vyrobeného draka.
 

HRADECKÝ PŮLMARATON A MARATON

Závod oceněný Českým atletickým svazem jako Běžecká akce roku 2016 až 2021. Poběží se na 21,097 km  a 42,195 km se startem a cílem v centru města Hradce Králové. Jde o jednu z nejrychlejších tratí v ČR - každý rok padne spousta osobních rekordů. Poběží se také dětské závody, závody dvojic na 2 x 10,5 km, běh na 5 km. Hradecký půlmaraton a maraton se poběží v neděli. maraton startuje v 11:15 a půlmaraton ve 12:30 od Malšovického stadionu.

 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na festival řemesel, Noc kostelů a do Lesního divadla

Co nás čeká v Hradci Králové tento víkend? Dnes večer se veřejnosti otevřou brány kostelů, koná se folklórní festival Pardubice - Hradec Králové a na nábřeží se sjedou řemeslníci. Amfiteátr na Chlumu startuje tradiční divadelní sezónu, letos obohacenou i o promítání filmů.…
Čtěte více

ZVEME: Do nočních muzeí a galerií, na rodinný festival a do pohádkového lesa

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Máme pro vás pár zajímavých tipů. V Hradci Králové se stejně jako po celé republice otevřou muzea a galerie i po setmění, Šimkovy sady zažijí velký rodinný Bezva fest, bude se hrát fotbal a děti si mohou vybrat hned ze dvou pohádkových akcí…
Čtěte více

ZVEME: Hradečtí hasiči zvou veřejnost, otevírá se koupaliště Flošna

O nadcházejícím víkendu se budou v Hradci Králové konat rozmanité akce. Své brány otevřou profesionální hasiči a ukážou zájmecům techniku i ukázky zásahů a hasičských disciplín. Do hradeckých lesů se můžete vydat na kole za Krtečkem nebo s ornitology poznávat ptáky podle…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme