ZVEME: Víkend bude patřit houbařům, okoštovat můžete ta nejlepší vína

Muzeum východních Čech zve na výstavu hub.
Muzeum východních Čech zve na výstavu hub.

Nadcházející víkend v Hradci Králové nabídne výstavu hub v muzeu, ale i Mistrovství České republiky ve sbírání hub. Bude se zápasit v improvizaci, Sbor kněze Ambrože zve na komentovanou prohlídku, v Katedrále sv. Ducha bude koncert. V hotelu Černigov můžete ochutnat vína na Královském koštu.

IMPROZÁPAS: BIZONI VS. LÍSKY

V pátek od 19:30 můžete zažít v Adalbertinu ve Studiu A zápas v umění improvizace. Improvizační divadlo B.I.Z.O.N.I. zvou širokou veřejnost na představení: IMPROZÁPAS: BIZONI VS. LÍSKY. Vstupné je 150 Kč.

 

HOUBY ŽIVÉ, JEDLÉ I JEDOVATÉ 

Muzeum východních Čech zve na výstavu Houby živé, jedlé i jedovaté, která se koná od čtvrtka do soboty od 10 do 18 hodin. Po celou dobu této tradiční výstavy bude možné vyslechnout odborný výklad a nechat si určit donesené vzorky. Pro děti je připravena vědomostní soutěž. Ukázky pěstovaných hub a sadeb věnuje firma Jedléhouby.cz z Dolan.

 

KRÁLOVSKÝ KOŠT HRADEC KRÁLOVÉ

V sobotu od 18 do 22:30 hostí hradecký hotel Černigov Královský košt: "Velká pultová degustace nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky 2022. Všechna prezentovaná vína získala medaile v jedné z největších soutěží v ČR. Bez nadsázky lze říci, že na Královském koštu ochutnáte aktuálně nejlepší vína České republiky."

 

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE SBĚRU HUB

5. ročník Mistrovství ČR ve sběru hub začíná v sobotu od 11 hodin v Bufetu U vlka. Po registraci bude v 11:30 start, časový limit budou dvě hodiny. Ve 13:30 se budou  vystavovat nasbírané houby, ve 13:45 je v plánu vyhlášení výsledků. Vyhlášeny budou kategorie: sběrač samotář, rodina, dítě do 14 let. Soutěž o nalezení nejtěžší houby. Od 14 hodin zahraje k tanci a poslechu country kapela.

 

VOTROCI VYZVOU TEPLICE

V 11. kole fotbalové ligy se hradečtí fotbalisté utkají s Teplicemi. Zápas mezi FC Hradec Králové a FK Teplice začíná v sobotu v 16 hodin v Lokotrans Aréně v Mladé Boleslavi.

 

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY VE SBORU KNĚZE AMBROŽE

Sbor kněze Ambrože v Hradci Králové zve v sobotu od 15 hodin na komentovanou prohlídku se Zbyňkem "o všem, co najdete ve Sboru kněze Ambrože". Tématem bude historie stavby, architekt, vnitřní vybavení, zvonohra, keramický Juračkův betlém. Vstupné 50 Kč, děti 20 Kč. 

 

KONCERT V KATEDRÁLE SV. DUCHA

V neděli večer, od 19 do 20 hodin, si můžete v hradecké Katedrále sv. Ducha poslechnout koncert. Vystoupí: Eva Müllerová - soprán, Jana Sýkorová - alt, Bronislav Pawlavski - tenor, Jan Janda - bas, Komorní sbor Canticorum iubilo Praha, Malý evropský orchestr Praha, dirigent Josef Popelka ml. Na programu bude Joseph Haydn - STABAT MATER, oratorium pro sólo, sbor, orchestr a kontinuo, hob. XXa:1.

 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Bude se slavit den rodiny, koná se Nábleší i festival v letním kině

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? Konají se oblíbené farmářské trhy, tentokrát s kůzlátky. Do letního kina Širák můžete vyrazit na festival Na jednom břehu, který slaví 20 let své existence. Den rodiny se bude slavit v Žižkových sadech i na Hučáku.
Čtěte více

ZVEME: Dnes večer se zdarma otevřou všechna muzea a galerie

Královéhradecká muzejní noc dnes večer otevře brány všech hradeckých muzeí a galerií. Již po šestnácté se kulturní instituce v Hradci Králové a okolí připojují do celorepublikového cyklu muzejních nocí. Vypravit se do galerií a muzeí můžete mezi 18. hodinou a půlnocí.…
Čtěte více

ZVEME: Na hradecký nábřežích se sejdou řemeslníci, gurmáni i farmářské trhy

O víkendu bude v Hradci Králové rušno především na nábřežích kolem řeky Labe. Řemeslníky najdete na Tylově nábřeží, Smetanovo nábřeží obsadí gurmáni a farmářské trhy se přesunou na Náměstí Svobody. Poběží se tradiční Hradubický běh a mažoretky budou mít v Hradci mistrovství…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme