Zveme: Na Vánoční trhy, adventní koncerty, dílny či Andělskou muzejní neděli

Vánoční trhy na Masarykově náměstí v Hradci Králové.
Vánoční trhy na Masarykově náměstí v Hradci Králové. | autor: mmhk.cz

Co za akce v Hradci Králové přinese pátek třináctého a třetí adventní víkend? Tradiční Vánoční trhy na Masarykově náměstí, farmářsko-potravinářské vánoční trhy na Baťkově náměstí, adventní dílny pro děti, Andělskou neděli v Muzeu východních Čech, svítání na Bílé věži, adventní koncerty a mnoho dalšího. Na víkend otevřených dveří zve královéhradecký Útulek pro opuštěná zvířata.

 

Vánoční trhy na Masarykově náměstí

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost připravuje pro veřejnost tradiční vánoční trhy v Hradci Králové. Již popatnácté se Masarykovo náměstí zaplní mnoha prodejními stánky. Kdy? Od pátku 13. prosince až do příští neděle 22. prosince, a to v čase od 10 do 18 hodin ve všední dny, o víkendu budou stánky otevřené až do 20 hodin a během Zlaté neděle od 10 do 17 hodin.

Vánoční farmářsko-potravinářské trhy

I na Baťkově náměstí v Hradci Králové bude živo. Pro značnou odezvu veřejnosti na tradiční farmářské trhy přichází Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s předvánoční  novinkou - s pořádáním jednodenních farmářsko - potravinářských trhů vánočních. Budou probíhat od 10 až 17 hodin v následujících adventních termínech: v sobotu 14. 12., v úterý 17. 12., ve čtvrtek 19. 12. a v sobotu 21. 12. 2019. Trhy nabídnou třeba širokou paletu uzenin, klobásy, jitrnice, tlačenku a špek, vejce z Kosiček, med ze Sedlce od Vysokého Mýta, rozinky, oříšky, těstoviny, kozí sýry a mléko, slovenské sýry včetně brynzy, speciální holandské sýry, chlazenou drůbež, ryby a také pekařské a cukrářské zboží. 

Víkend otevřených dveří v Útulku pro opuštěná zvířata

Vánoce oslaví také zvířata v královéhradeckém útulku v Malšovicích. Víkend otevřených dveří se bude konat v útulku pro opuštěná zvířata u Lesního hřbitova v Malšovicích v sobotu a v neděli, po oba dny bude pro veřejnost otevřeno od 10 do 16 hodin. "Tradičně tak chceme na Vánoce přilepšit našim kočičkám a pejskům. Společně s Vámi se nám jistě podaří jim zpestřit vánoční svátky. Předem děkujeme všem dárcům, kteří podpoří naše zařízení. Vaše dárky pro psy a kočky (nejlépe granulované krmivo značek Brit, Eminent, Fitmin, Bosch, Calibra nebo obdobně kvalitní, uzené uši, piškoty, stelivo a deky) jsou pro nás vítanou pomocí a pro zvířata velkým potěšením. Oproti darovací smlouvě je možno přispět i finančně na veterinární a další péči našich svěřenců."

Veřejné bruslení Hradec Králové

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové se tento víkend koná v neděli od 15 do 16:30 hodin, v sobotu se tentokrát nebruslí. Bruslení pro veřejnost stojí 50 korun na 1,5 hodiny, děti do deseti let zaplatí 30 korun a jejich doprovod desetikorunu, šatna je v ceně vstupného.

Svítání na Bílé věži

Přivstaňte si a prožijte z ochozu Bílé věže okouzlující moment, když první sluneční paprsky začnou dopadat na probouzející se Hradec Králové. Sraz účastníků je vždy nejméně 15 minut před časem svítání - východem Slunce před Bílou věží, tentokrát v sobotu v 7:48. Počet účastníků je omezen na 30, hodinová prohlídka stojí 150 korun. Vstupenky koupíte v síti www.hkpoint.cz nebo v hradeckých infocentrech.

Hradecká nokturna - Česká mariánská muzika

Adventní koncert se koná v rámci koncertního cyklu Hradecká nokturna v kostele Nanebevzetí Panny Marie. V sobotu od 17 hodin tam uslyšíte písňový cyklus Česká mariánská muzika od Adama Václava Michny z Otradovic z roku 1647. Na koncertě vystoupí unikátní soubor složený ze středověkých louten - Český loutnový orchestr a pěvecký soubor OctOpus Vocalis. Vstupenky jsou k dispozici na www.hkpoint.cz.

Benefiční adventní koncert 

V pátek od 19 hodin v hradeckém kostele Božského srdce Páně začíná benefiční adventní koncert - zpívá Nathaniel Filip -  šansony a slavné melodie. Vstupné je dobrovolné na podporu místního kostela.

Hvězdné nebe v Orlici - Mobilní planetárium

"Zažijte společně s námi nezapomenutelný a zároveň vzdělávací zážitek. Sférické promítání vzdělávacích filmů a zábavných full-dome show (nejen) o hvězdách a vesmíru na planetární kupoli. Při projekci se navíc leží, čímž je zážitek z projekce ještě umocněn," zvou organizátoři do obchodního centra Orlice Park Shopping, kde můžete v sobotu od 15 hodin navštívit zdarma mobilní planetárium.

Adventní dětské dílny v Bio Central

Každou adventní neděli můžete po skončení rodinných filmů, které začínají v 15 hodin, vzít své ratolesti do kino kavárny. Budou tam na ně čekat výtvarné dílny pod vedením nadšených a zkušených lektorek. Tato neděle bude "dřevěná", poslední adventní neděle příští týden bude "ruličková".

Výtvarná dílna - Vánoční stromeček

Pobočka městské knihovny na Moravském Předměstí zve děti na výtvarnou dílnu: "Přijďte si čekání na Vánoce zkrátit výrobou jednoduché vánoční dekorace. V otevírací době dětského oddělení."

Andělská neděle v muzeu

V neděli od 9 a od 13 hodin pořádá Muzeum východních Čech v Hradci Králové takzvanou Andělskou neděli: "Pojďme si společně odpočinout od všeho shonu k nám do klidu Muzea východních Čech, v němž pro Vás chystáme předvánoční andělskou muzejní neděli. Na naší andělské neděli se dozvíte spoustu zajímavostí nejen o vánočních zvycích a tradicích, ale i o strašidlech, které navštěvují na štědrý večer zlobivé děti. A protože to bude neděle andělská, vyrobíme si nádherného anděla, který vám bude dělat společnost celé svátky a proti zákeřným Perychtám aspol. vás jistě ochrání…" Program je vhodný pro děti od 6 let. Objednávky na nebo na tel. č.: +420 702 292 321. Vstupné: 80 Kč děti/ 30 Kč dospělí.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké muzeum má ve své sbírce poklad z mladší doby železné

Muzeum východních Čech má ve své sbírce pozoruhodný soubor artefaktů z mladší doby železné (neboli doby laténské, 480/460 – 40 př. n. l.). Doslova poklad našel spolupracvník muzea Miloš Skřepa před více než rokem na Trutnovsku. Šlo o hromadný nález čítající celkem 15 předmětů,…
Čtěte více

V moderní přístavbě muzejního depozitáře budou badatelny, přírodovědecká knihovna a přednáškový sál

Rekonstrukce Gayerových kasáren, přesněji budovy, která od roku 1992 slouží Muzeu východních Čech by měla být dokončena v polovině tohoto roku. V létě by pak mělo začít velmi náročné stěhování sbírek, pracoven a konzervátorských dílen. Rekonstrukce je jednou z nejvýznamnějších…
Čtěte více

Desítky pejsků z množírny už hradecký útulek nabízí k odběru

Do hradeckého městského útulku pro opuštěná zvířata bylo v říjnu umístěno do předběžné náhradní péče zhruba sedm desítek psů, které na pokyn Krajské veterinární správy v součinnosti s Policií ČR zajistil Odbor životního prostředí magistrátu města. Městu se v minulém týdnu…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme