Zveme: Na Vánoční trhy, adventní koncerty, dílny či Andělskou muzejní neděli

Vánoční trhy na Masarykově náměstí v Hradci Králové.
Vánoční trhy na Masarykově náměstí v Hradci Králové. | autor: mmhk.cz

Co za akce v Hradci Králové přinese pátek třináctého a třetí adventní víkend? Tradiční Vánoční trhy na Masarykově náměstí, farmářsko-potravinářské vánoční trhy na Baťkově náměstí, adventní dílny pro děti, Andělskou neděli v Muzeu východních Čech, svítání na Bílé věži, adventní koncerty a mnoho dalšího. Na víkend otevřených dveří zve královéhradecký Útulek pro opuštěná zvířata.

 

Vánoční trhy na Masarykově náměstí

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost připravuje pro veřejnost tradiční vánoční trhy v Hradci Králové. Již popatnácté se Masarykovo náměstí zaplní mnoha prodejními stánky. Kdy? Od pátku 13. prosince až do příští neděle 22. prosince, a to v čase od 10 do 18 hodin ve všední dny, o víkendu budou stánky otevřené až do 20 hodin a během Zlaté neděle od 10 do 17 hodin.

Vánoční farmářsko-potravinářské trhy

I na Baťkově náměstí v Hradci Králové bude živo. Pro značnou odezvu veřejnosti na tradiční farmářské trhy přichází Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s předvánoční  novinkou - s pořádáním jednodenních farmářsko - potravinářských trhů vánočních. Budou probíhat od 10 až 17 hodin v následujících adventních termínech: v sobotu 14. 12., v úterý 17. 12., ve čtvrtek 19. 12. a v sobotu 21. 12. 2019. Trhy nabídnou třeba širokou paletu uzenin, klobásy, jitrnice, tlačenku a špek, vejce z Kosiček, med ze Sedlce od Vysokého Mýta, rozinky, oříšky, těstoviny, kozí sýry a mléko, slovenské sýry včetně brynzy, speciální holandské sýry, chlazenou drůbež, ryby a také pekařské a cukrářské zboží. 

Víkend otevřených dveří v Útulku pro opuštěná zvířata

Vánoce oslaví také zvířata v královéhradeckém útulku v Malšovicích. Víkend otevřených dveří se bude konat v útulku pro opuštěná zvířata u Lesního hřbitova v Malšovicích v sobotu a v neděli, po oba dny bude pro veřejnost otevřeno od 10 do 16 hodin. "Tradičně tak chceme na Vánoce přilepšit našim kočičkám a pejskům. Společně s Vámi se nám jistě podaří jim zpestřit vánoční svátky. Předem děkujeme všem dárcům, kteří podpoří naše zařízení. Vaše dárky pro psy a kočky (nejlépe granulované krmivo značek Brit, Eminent, Fitmin, Bosch, Calibra nebo obdobně kvalitní, uzené uši, piškoty, stelivo a deky) jsou pro nás vítanou pomocí a pro zvířata velkým potěšením. Oproti darovací smlouvě je možno přispět i finančně na veterinární a další péči našich svěřenců."

Veřejné bruslení Hradec Králové

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové se tento víkend koná v neděli od 15 do 16:30 hodin, v sobotu se tentokrát nebruslí. Bruslení pro veřejnost stojí 50 korun na 1,5 hodiny, děti do deseti let zaplatí 30 korun a jejich doprovod desetikorunu, šatna je v ceně vstupného.

Svítání na Bílé věži

Přivstaňte si a prožijte z ochozu Bílé věže okouzlující moment, když první sluneční paprsky začnou dopadat na probouzející se Hradec Králové. Sraz účastníků je vždy nejméně 15 minut před časem svítání - východem Slunce před Bílou věží, tentokrát v sobotu v 7:48. Počet účastníků je omezen na 30, hodinová prohlídka stojí 150 korun. Vstupenky koupíte v síti www.hkpoint.cz nebo v hradeckých infocentrech.

Hradecká nokturna - Česká mariánská muzika

Adventní koncert se koná v rámci koncertního cyklu Hradecká nokturna v kostele Nanebevzetí Panny Marie. V sobotu od 17 hodin tam uslyšíte písňový cyklus Česká mariánská muzika od Adama Václava Michny z Otradovic z roku 1647. Na koncertě vystoupí unikátní soubor složený ze středověkých louten - Český loutnový orchestr a pěvecký soubor OctOpus Vocalis. Vstupenky jsou k dispozici na www.hkpoint.cz.

Benefiční adventní koncert 

V pátek od 19 hodin v hradeckém kostele Božského srdce Páně začíná benefiční adventní koncert - zpívá Nathaniel Filip -  šansony a slavné melodie. Vstupné je dobrovolné na podporu místního kostela.

Hvězdné nebe v Orlici - Mobilní planetárium

"Zažijte společně s námi nezapomenutelný a zároveň vzdělávací zážitek. Sférické promítání vzdělávacích filmů a zábavných full-dome show (nejen) o hvězdách a vesmíru na planetární kupoli. Při projekci se navíc leží, čímž je zážitek z projekce ještě umocněn," zvou organizátoři do obchodního centra Orlice Park Shopping, kde můžete v sobotu od 15 hodin navštívit zdarma mobilní planetárium.

Adventní dětské dílny v Bio Central

Každou adventní neděli můžete po skončení rodinných filmů, které začínají v 15 hodin, vzít své ratolesti do kino kavárny. Budou tam na ně čekat výtvarné dílny pod vedením nadšených a zkušených lektorek. Tato neděle bude "dřevěná", poslední adventní neděle příští týden bude "ruličková".

Výtvarná dílna - Vánoční stromeček

Pobočka městské knihovny na Moravském Předměstí zve děti na výtvarnou dílnu: "Přijďte si čekání na Vánoce zkrátit výrobou jednoduché vánoční dekorace. V otevírací době dětského oddělení."

Andělská neděle v muzeu

V neděli od 9 a od 13 hodin pořádá Muzeum východních Čech v Hradci Králové takzvanou Andělskou neděli: "Pojďme si společně odpočinout od všeho shonu k nám do klidu Muzea východních Čech, v němž pro Vás chystáme předvánoční andělskou muzejní neděli. Na naší andělské neděli se dozvíte spoustu zajímavostí nejen o vánočních zvycích a tradicích, ale i o strašidlech, které navštěvují na štědrý večer zlobivé děti. A protože to bude neděle andělská, vyrobíme si nádherného anděla, který vám bude dělat společnost celé svátky a proti zákeřným Perychtám aspol. vás jistě ochrání…" Program je vhodný pro děti od 6 let. Objednávky na nebo na tel. č.: +420 702 292 321. Vstupné: 80 Kč děti/ 30 Kč dospělí.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město pro letošní rok vánoční trhy zrušilo

S ohledem na protiepidemický systém město zrušilo připravované vánoční trhy. Hradecká radnice měla na letošní rok nachystaný nový rozšířený koncept vánočních akcí. Trhy se měly z Masarykova náměstí přesunout na Velké náměstí, každý den měly být doprovázeny kulturním programem a…
Čtěte více

Hradec letos rozsvítí jen dva vánoční stromy, výzdoba města bude bohatší

Více než měsíc před Vánoci má Hradec Králové připravené dva vánoční stromy, které se rozsvítí na tradičních místech - na Velkém a Masarykově náměstí. Technické služby Hradec Králové je budou na místa přivážet v úterý 24. listopadu, následující dny pak budou nazdobeny. V…
Čtěte více

Městský útulek vyhlásil stop stav. Zaplnilo ho na 70 pejsků z množírny

Do hradeckého útulku u Lesního hřbitova bylo v minulém týdnu přemístěno sedm desítek psů různých plemen především malého vzrůstu. Policisté totiž spolu s veterináři zasahovali v soukromé množírně nedaleko Hradce Králové. Kapacita zařízení je nedostačující, proto musel…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme