Zveme: Na rozsvícení vánočního stromu, adventní trhy i tvoření. Do Labe skočí otužilci

Výstava Betlémů v Hradci Králové.
Výstava Betlémů v Hradci Králové. | autor: Betlémská

O první adventní neděli, tedy 1. prosince 2019 od 16 do 17 hodin, se na Masarykově náměstí v Hradci Králové rozsvítí symbol zahájení adventu a nejkrásnějších svátků v roce - hradecký vánoční strom. Po celý víkend se konají Adventní trhy v Novém Adalbertinu, vybírat můžete z adventních workshopů a dílen. Dětská železnice zve na jízdy s čerty a Mikulášem, děti můžete vzít i bruslit na zimní stadion nebo na loutkové divadlo. Bio Central zve na festival Cinema Open, podívat se můžete na výstavu Betlémů. Akce Otužilecké Labe slibuje podívanou na otužilé plavce v centru Hradce.

Adventní trhy v Novém Adalbertinu

Hotel Nové Adalbertinum zve na každoroční Adventní trhy, které se konají vždy o prvním adventním víkendu a mají již několikaletou tradici. Cílem je poskytnout návštěvníkům možnost zakoupit zajímavé dárky, naladit se na nadcházející sváteční atmosféru a ochutnat pečené oříšky, staročeské trdlo, zahřát se teplou medovinou, svařákem a spoustou dalších dobrot. Součástí trhů je kulturní program. Každý rok se trhů účastní zhruba 170 prodejců a návštěvnost dosahuje až 10 tisíc lidí. V pátek bude otevřeno od 12 do 20 hodin, v sobotu od 9 do 20 hodin a v neděli od 9 do 16 hodin.

Cinema Open

Festival nezávislých filmů Cinema Open slaví letos 10 let. Od svého založení se stal významnou oporou nezávislých filmařů a příležitostí setkat se s osobnostmi filmu a hledat společně nové pohledy na nezávislou tvorbu. Spojuje nadšence z filmové branže, kteří se každý rok sejdou v kině Bio Central. Festival můžete navštívit v pátek a v sobotu. Navíc můžete absolvovat prohlídku kina a promítacích kabin s digitálním 3D 4K projektorem s výkladem. V pátek od 17 hodin a v sobotu od 16 hodin. Cena vstupenky na celý festival je v předprodeji 150 Kč, na místě ji pořídíte za 200 korun. 

Čertovská jízda na Dětské železnici

V sobotu od 15:30 pořádá Dětská železnice v Hradci Králové čertovské jízdy. "MIKULÁŠ SE BLÍŽÍ, ČERTI SE ZAČÍNAJÍ ROJIT... na pekelnou jízdu vyjedeme v sobotu od 15.30 do 18.00 hodin. Čeká vás průjezd peklem a nebude samozřejmě chybět Mikuláš," zvou organizátoři. Jízdné stojí 40 korun na osobu.

Adventní tvoření v Infocentru

Infocentrum Hradec Králové na Eliščině nábřeží zve v sobotu od 10 hodin na Adventní dýchanek a dílničku dárků. "Přijďte si k nám vyrobit vánoční ozdobičku a krmítko pro ptáčky. Vhodné pro malé milovníky a milovnice tvoření od 4 do 8 let. Vstupné platí pouze děti, a to 50 korun.

Adventní workshop v KraPice

V sobotu v 10 hodin začíná také workshop v královéhradeckém Pirátském centru KraPiCe na Masarykově náměstí: "Zveme vás na předvánoční tvoření, kde si spolu opět vytvoříme adventní věnec (závěsný / na stůl), který vás bude těšit při čekání na Vánoce. Druhou variantou pak bude adventní svícen na stůl."

Otužilecké Labe 2019

V sobotu se na Eliščině nábřeží koná 48. ročník soutěže otužilců v Labi, 19. ročník Memoriálu Františka Kašparovského a 7. ročník Královéhradecké dorostenecké soutěže. Tato otužilecká soutěž, zařazená v Českém poháru zimního plavání, se bude konat v sobotu od 12:40 hodin.

Nekomentované prohlídky kostela sv. Mikuláše

Kostel sv. Mikuláše v Hradci Králové se v sobotu mezi 14 a 15 hodinou otevře veřejnosti. Zrekonstruovaný dřevěný klenot Jiráskových sadů si můžete prohlédnout bez průvodce. Přijďte si prohlédnout interiér kostela, který se snad už natrvalo usadil na svém místě – v Jiráskových sadech nedaleko soutoku Labe a Orlice. Dítě do 6 let neplatí.

Veřejné bruslení Hradec Králové

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové se tento víkend koná v sobotu od 16 do 17:30 hodin a v neděli od 14:30 do 16 hodin. Bruslení pro veřejnost stojí 30 korun, děti do deseti let zaplatí 20 korun a jejich doprovod desetikorunu, šatna stojí 5 korun.

Loutkové Divadlo V Orlici - Tajemství pohádkové knížky

Na klasickou loutkovou pohádku Tajemství pohádkové knížky v podání lidového loutkáře Jiřího Polehňi se můžete těšit v sobotu v centru Orlice park shopping. V nové relaxační zóně ve 2. patře obchodního centra s dětským koutkem uvidíte v sobotu od 15 hodin divadlo zdarma.

Rozsvícení vánočního stromu

V neděli úderem 16. hodiny se na Masarykově náměstí v Hradci Králové rozsvítí adventní výzdoba a vánoční strom. "Pro křesťany znamená advent začátek církevního roku a je naplněn očekáváním dvou událostí - narození Ježíše Krista a jeho zmrtvýchvstání. Adventní věnec je vykládán jako Kristovo požehnání na každou světovou stranu a současně jako symbol pokory, dobra, naděje a lásky mezi lidmi." Slavnostní akt zahájení adventního času podtrhne svým proslovem primátor města Alexandr Hrabálek. Předvánoční náladu vytvoří Školní smíšený pěvecký sbor při Biskupském gymnáziu a Církevní ZUŠ v Hradci Králové SQUADRA RISONANTE. Rozsvícení bude doplněno stánkovým prodejem občerstvení.

Výstava Betlémů

V hradeckém prostoru Vystaveno! na tř. ČSA je k vidění výstava Betlémů, která je otevřena od 22. listopadu do 8. prosince  od 13 do 18 hodin - několik desítek betlémů od historických až po ukázky současné tvorby Martina a Jakuba Sochorových. Návštěvníci si budou moci zkusit rozpohybovat pohyblivé betlémy a prohlédnout si postup výroby. Vstupné stojí 50 korun, 30 korun zaplatí děti a senioři. Večerní prohlídky jsou komentované s možností rozpohybovat si betlémy či mechanismy, ukázka výrobních postupů. Možnost vyzkoušet si vyřezávání nebo barvení. Začátek v 18 hodin, délka programu 90 minut. Vstupné: 150 korun, nutné objednání předem (, tel.: 777 905 377).

Africké trhy v Hradci Králové

V Aldisu najdete v neděli od 10 do 16 hodin exotické ovoce. "Virunga vám na prosinec veze zásobu vitamínů nejen z Afriky, ale i z Asie. Všechno od drobných farmářů, pěstované s láskou a bez chemie, jak to máte nejradši. Takže 1. prosince se na vás těšíme – a pozor, tentokrát ve foyer Kongresové, výstavní a společenské centrum Aldis."

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město pro letošní rok vánoční trhy zrušilo

S ohledem na protiepidemický systém město zrušilo připravované vánoční trhy. Hradecká radnice měla na letošní rok nachystaný nový rozšířený koncept vánočních akcí. Trhy se měly z Masarykova náměstí přesunout na Velké náměstí, každý den měly být doprovázeny kulturním programem a…
Čtěte více

Hradec letos rozsvítí jen dva vánoční stromy, výzdoba města bude bohatší

Více než měsíc před Vánoci má Hradec Králové připravené dva vánoční stromy, které se rozsvítí na tradičních místech - na Velkém a Masarykově náměstí. Technické služby Hradec Králové je budou na místa přivážet v úterý 24. listopadu, následující dny pak budou nazdobeny. V…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme