Zveme: Revoluční sauna a Noc divadel. Koukněte na hvězdné nebe a zrelaxujte se v aquacentru

Noc divadel v Klicperově divadle Hradec Králové.
Noc divadel v Klicperově divadle Hradec Králové. | autor: Noc divadel

K letošnímu 30. výročí od listopadových událostí v roce 1989 se v Hradci Králové koná hned několik akcí. Na Ulrichově náměstí roste vzpomínková zeď z krabic a v neděli tam vyvrcholí hlavní program. Klicperovo divadlo zve na Noc divadel, rozezní se zvon Augustin na Bílé věži nebo například NUUK - sauna a osvěžovna zve na takzvanou Revoluční saunu. Vyrazit můžete třeba na hokej, veřejné bruslení nebo na relaxační večer do aquacentra v Městských lázních. Hvězdné nebe v Orlici nabídne Mobilní planetárium, můžete se naučit třeba paličkovat nebo si poslechnout Vánoční koncert jazzové skupiny BrysBand.

Relaxační večer v aquacentru 

V aquacentru Městských lázní je po několikaměsíční pauze naplánován relaxační večer - na sobotu od 20:30 do 23 hodin. Aquacentrem se opět rozezní příjemná hudba a rozsvítí svíčky. Těšit se můžete na vstup do sauny zdarma, ochutnávky thajských masáží masérského salónu THAI TOUCH, na baru u vody si můžete dát sklenku sektu v akci 1+1 zdarma a El Bufé ve foyeru bude otevřen až do 23 hodin. Tato akce je určena pro osoby starší 15 let a cena vstupného je jednotná na celý večer bez časových doplatků (100 Kč pro majitele čipových hodinek a 120 Kč za jednorázový vstup).

Noc divadel 2019

Klicperovo divadlo v Hradci Králové zve na sobotní Noc divadel. Bez objednání a zdarma můžete od 16:30 až do 19:15 na komentované prohlídky interiérů a zákulisí hlavní scény s výkladem herců a zaměstnanců divadla spojené s výstavou kostýmů, rekvizit z představení. Poslední prohlídka začíná v 19:15, na konci prohlídky bude fotokoutek – divadlo na vlastní kůži – můžete vyzkoušet kostýmy, doplňky a rekvizity herců z inscenací Klicperova divadla. V 17:30 začíná ve Studiu Beseda scénické čtení – Sametová noc. Volné vstupenky budou rozdávány při vstupu do Studia Beseda od 17:20, vstup bude umožněn až do vyčerpání kapacity míst. V 19 hodin startuje Povídání v Podkroví – hostem Lenky Loubalové budou nové posily Klicperova divadla – Michala Gatialová, Michal Lurie, Vojtěch Říha a William Valerián. Od 20 do 20:20 uvidíte Žonglovací světelnou a ohňovou show, od 21 do 22:30 pak koncert kapely Mastix a herců Klicperova divadla. Volné vstupenky budou rozdávány při vstupu do divadla od 20:30. Ve 22:30 naváže autogramiáda hereckého souboru ve foyer divadla a o půlnoci můžete na exklusivní zážitkovou scénickou procházku divadlem „Koleje 39“ pro výherce soutěže.

Hvězdné nebe v Orlici - Mobilní planetárium

"Zažijte společně s námi nezapomenutelný a zároveň vzdělávací zážitek. Sférické promítání vzdělávacích filmů a zábavných full-dome show (nejen) o hvězdách a vesmíru na planetární kupoli. Při projekci se navíc leží, čímž je zážitek z projekce ještě umocněn," zvou organizátoři do obchodního centra Orlice Park Shopping, kde můžete v sobotu od 15 hodin navštívit zdarma mobilní planetárium.

Revoluční sauna

NUUK - sauna a osvěžovna pořádá v neděli 17. listopadu na břehu Labe v Hradci Králové od 10 až do 22 hodin speciální Revoluční saunu: "K tomuhle výročí si nadělujem celodenní otvíračku jako za starejch dobrejch časů, během který budeme společně u plápolajících kamen poslouchat speciální vysílání radia svobodný Labe. Přijďte si vypotit demokracii, svobody je u nás na rozdávání."

Zvonění na zvon Augustin

Při významných dnech a státních svátcích můžete být doslova pár kroků od toho, když zvoníci rozpohybují třetí největší zvon v republice. Tentokrát se zvon Augustin na hradecké Bílé věži rozezní vým podmanivým Cé v neděli 
v 18 hodin. Sraz účastníků nejméně 15 minut před časem zvonění, počet účastníků je omezen na 15. Vstupné stojí 200 korun, zakoupíte v síti TicketPoint.

Papírová zeď 1989–2019

V neděli ve 14 hodin na Ulrichově náměstí začíná hlavní program u příležitosti odhalení rekonstrukce stavby papírové zdi. Organizátory akce jsou Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Univerzita Hradec Králové a Impuls Hradec Králové (více najdete zde). "Jedním z nejvýraznějších symbolů sametové revoluce v Hradci Králové byla bezesporu spontánní stavba zdi z papírových krabic na tehdejším Gottwaldově, dnešním Ulrichově náměstí. Její stavba započala 12. prosince 1989 a měla od sebe symbolicky oddělit komunistickou moc reprezentovanou sídlem OV KSČ ve Steinského paláci a okresní národní výbor a bezpečnostní orgány na protější straně náměstí. Krabice byly popsány požadavky a výzvami demonstrujících, vtipnými hesly a různými hláškami. U letošního 30. výročí od listopadových událostí v roce 1989 tuto jedinečnou protestní akci v Hradci Králové společně zrekonstruujeme a vy nám k tomu můžete pomoct. Máte doma papírovou krabici? Popište nebo ji polepte dobovými hesly, připojte svůj vzkaz či vzpomínku nebo názor a doneste krabici na Ulrichovo náměstí, kde papírová zeď znovu vyroste."

Slavnost světla ve Sboru kněze Ambrože

"Srdečně zveme na Slavnost světla - hledání pravdy, svobody a lásky! …přijďte vnést světlo do Sboru kněze Ambrože v Hradci Králové a připomenout si dobu nedávnou." V neděli 17. listopadu od 17 hodin tam uvidíte dernisáž výstavy Příběhy bezvýhradné lidskosti – Přemysl Pitter, výjimečná postava v dějinách 20. století. Při setkání bude uvedeno posledních 25 srdcí zvonů do koncertní zvonohry za účasti biskupa královéhradeckého Pavla Pechance, emeritního biskupa Štěpána Kláska, zdejší farářky Františky Kláskové a zvonaře Petra R. Manouška. Setkání hudebně doprovodí skladatel a carillonér Radek Rejšek a varhanice Jiřina Dvořáková Marešová.
Dobrovolné vstupné bude určeno na chystanou zvonohru.

Náramky kumihimo - paličkování

V sobotu od 9 do 14 hodin v hradeckém Adalbertinu se koná kurz paličkování. V učebně č. 69 se naučíte vyrábět náramky kumihomo, školné za jednu lekci stojí 150 korun pro dospělého, 80 pro dítě. Pomůcky: nůžky, vlny, saténové šňůrky, bavlnky různé barvy, šíře 1-3mm, délka 4m, kumihimo disk. Na paličkování bude potřeba herdule, paličky, špendlíky, nůžky, poznámkový blok, háčkovací příze. Informace: Monika Lemberková, Tel.: 604 994 913, www.slthk.cz.

BrysBand Vánoční koncert U Švagerků

Přijďte se jazzově a navíc vánočně naladit. V hradecké restauraci U Švagerků ve Všehrdově ulici bude mít v sobotu od 16 hodin Vánoční koncert jazzový BrysBand.

Hokejové utkání s Třincem

Mountfield HK se v 19. kole utká s HC Oceláři Třinec. Zápas začíná na zimním stadionu v Hradci Králové v neděli ve 14:20.

Veřejné bruslení Hradec Králové

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové se tento víkend koná v neděli od 15 do 16:30 hodin, v sobotu se nebruslí. Bruslení pro veřejnost stojí 30 korun, děti do deseti let zaplatí 20 korun a jejich doprovod desetikorunu, šatna stojí 5 korun.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Hradec navštíví Mikuláš i Krampusové. Koná se adventní trh

Začíná advent a Hradcem Králové se poprvé rozeznějí koledy. Těšit se můžeme na adventní trhy, Mikulášské slavnosti, čertovské jízdy na dětské železnici, Krampusáky, Andělské zpívání u vánočního stromu nebo Mikulášský vodácký půlmaraton...
Čtěte více

ZVEME: Na hokej, fotbal, divadlo, bleší trh a podzimní koncert

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové? V hotelu Černigov se budou koštovat ta nejlepší česká a moravská vína, Královéhradecký komorní orchestr zve na svůj podzimní koncert. Zápasy o víkendu odehrají hradečtí fotbalisté i hokejisté, děti mohou do divadla Drak na Šípkovou…
Čtěte více

ZVEME: Na oslavy státního svátku, noc divadel i výlov rybníka

Prodloužený víkend nabídne rozmanité akce, od oslav státního svátku, přes výlov hradeckého rybníku Výskyt až po hokejovou extraligu a noc divadel.

Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme