Zveme: Revoluční sauna a Noc divadel. Koukněte na hvězdné nebe a zrelaxujte se v aquacentru

Noc divadel v Klicperově divadle Hradec Králové.
Noc divadel v Klicperově divadle Hradec Králové. | autor: Noc divadel

K letošnímu 30. výročí od listopadových událostí v roce 1989 se v Hradci Králové koná hned několik akcí. Na Ulrichově náměstí roste vzpomínková zeď z krabic a v neděli tam vyvrcholí hlavní program. Klicperovo divadlo zve na Noc divadel, rozezní se zvon Augustin na Bílé věži nebo například NUUK - sauna a osvěžovna zve na takzvanou Revoluční saunu. Vyrazit můžete třeba na hokej, veřejné bruslení nebo na relaxační večer do aquacentra v Městských lázních. Hvězdné nebe v Orlici nabídne Mobilní planetárium, můžete se naučit třeba paličkovat nebo si poslechnout Vánoční koncert jazzové skupiny BrysBand.

Relaxační večer v aquacentru 

V aquacentru Městských lázní je po několikaměsíční pauze naplánován relaxační večer - na sobotu od 20:30 do 23 hodin. Aquacentrem se opět rozezní příjemná hudba a rozsvítí svíčky. Těšit se můžete na vstup do sauny zdarma, ochutnávky thajských masáží masérského salónu THAI TOUCH, na baru u vody si můžete dát sklenku sektu v akci 1+1 zdarma a El Bufé ve foyeru bude otevřen až do 23 hodin. Tato akce je určena pro osoby starší 15 let a cena vstupného je jednotná na celý večer bez časových doplatků (100 Kč pro majitele čipových hodinek a 120 Kč za jednorázový vstup).

Noc divadel 2019

Klicperovo divadlo v Hradci Králové zve na sobotní Noc divadel. Bez objednání a zdarma můžete od 16:30 až do 19:15 na komentované prohlídky interiérů a zákulisí hlavní scény s výkladem herců a zaměstnanců divadla spojené s výstavou kostýmů, rekvizit z představení. Poslední prohlídka začíná v 19:15, na konci prohlídky bude fotokoutek – divadlo na vlastní kůži – můžete vyzkoušet kostýmy, doplňky a rekvizity herců z inscenací Klicperova divadla. V 17:30 začíná ve Studiu Beseda scénické čtení – Sametová noc. Volné vstupenky budou rozdávány při vstupu do Studia Beseda od 17:20, vstup bude umožněn až do vyčerpání kapacity míst. V 19 hodin startuje Povídání v Podkroví – hostem Lenky Loubalové budou nové posily Klicperova divadla – Michala Gatialová, Michal Lurie, Vojtěch Říha a William Valerián. Od 20 do 20:20 uvidíte Žonglovací světelnou a ohňovou show, od 21 do 22:30 pak koncert kapely Mastix a herců Klicperova divadla. Volné vstupenky budou rozdávány při vstupu do divadla od 20:30. Ve 22:30 naváže autogramiáda hereckého souboru ve foyer divadla a o půlnoci můžete na exklusivní zážitkovou scénickou procházku divadlem „Koleje 39“ pro výherce soutěže.

Hvězdné nebe v Orlici - Mobilní planetárium

"Zažijte společně s námi nezapomenutelný a zároveň vzdělávací zážitek. Sférické promítání vzdělávacích filmů a zábavných full-dome show (nejen) o hvězdách a vesmíru na planetární kupoli. Při projekci se navíc leží, čímž je zážitek z projekce ještě umocněn," zvou organizátoři do obchodního centra Orlice Park Shopping, kde můžete v sobotu od 15 hodin navštívit zdarma mobilní planetárium.

Revoluční sauna

NUUK - sauna a osvěžovna pořádá v neděli 17. listopadu na břehu Labe v Hradci Králové od 10 až do 22 hodin speciální Revoluční saunu: "K tomuhle výročí si nadělujem celodenní otvíračku jako za starejch dobrejch časů, během který budeme společně u plápolajících kamen poslouchat speciální vysílání radia svobodný Labe. Přijďte si vypotit demokracii, svobody je u nás na rozdávání."

Zvonění na zvon Augustin

Při významných dnech a státních svátcích můžete být doslova pár kroků od toho, když zvoníci rozpohybují třetí největší zvon v republice. Tentokrát se zvon Augustin na hradecké Bílé věži rozezní vým podmanivým Cé v neděli 
v 18 hodin. Sraz účastníků nejméně 15 minut před časem zvonění, počet účastníků je omezen na 15. Vstupné stojí 200 korun, zakoupíte v síti TicketPoint.

Papírová zeď 1989–2019

V neděli ve 14 hodin na Ulrichově náměstí začíná hlavní program u příležitosti odhalení rekonstrukce stavby papírové zdi. Organizátory akce jsou Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Univerzita Hradec Králové a Impuls Hradec Králové (více najdete zde). "Jedním z nejvýraznějších symbolů sametové revoluce v Hradci Králové byla bezesporu spontánní stavba zdi z papírových krabic na tehdejším Gottwaldově, dnešním Ulrichově náměstí. Její stavba započala 12. prosince 1989 a měla od sebe symbolicky oddělit komunistickou moc reprezentovanou sídlem OV KSČ ve Steinského paláci a okresní národní výbor a bezpečnostní orgány na protější straně náměstí. Krabice byly popsány požadavky a výzvami demonstrujících, vtipnými hesly a různými hláškami. U letošního 30. výročí od listopadových událostí v roce 1989 tuto jedinečnou protestní akci v Hradci Králové společně zrekonstruujeme a vy nám k tomu můžete pomoct. Máte doma papírovou krabici? Popište nebo ji polepte dobovými hesly, připojte svůj vzkaz či vzpomínku nebo názor a doneste krabici na Ulrichovo náměstí, kde papírová zeď znovu vyroste."

Slavnost světla ve Sboru kněze Ambrože

"Srdečně zveme na Slavnost světla - hledání pravdy, svobody a lásky! …přijďte vnést světlo do Sboru kněze Ambrože v Hradci Králové a připomenout si dobu nedávnou." V neděli 17. listopadu od 17 hodin tam uvidíte dernisáž výstavy Příběhy bezvýhradné lidskosti – Přemysl Pitter, výjimečná postava v dějinách 20. století. Při setkání bude uvedeno posledních 25 srdcí zvonů do koncertní zvonohry za účasti biskupa královéhradeckého Pavla Pechance, emeritního biskupa Štěpána Kláska, zdejší farářky Františky Kláskové a zvonaře Petra R. Manouška. Setkání hudebně doprovodí skladatel a carillonér Radek Rejšek a varhanice Jiřina Dvořáková Marešová.
Dobrovolné vstupné bude určeno na chystanou zvonohru.

Náramky kumihimo - paličkování

V sobotu od 9 do 14 hodin v hradeckém Adalbertinu se koná kurz paličkování. V učebně č. 69 se naučíte vyrábět náramky kumihomo, školné za jednu lekci stojí 150 korun pro dospělého, 80 pro dítě. Pomůcky: nůžky, vlny, saténové šňůrky, bavlnky různé barvy, šíře 1-3mm, délka 4m, kumihimo disk. Na paličkování bude potřeba herdule, paličky, špendlíky, nůžky, poznámkový blok, háčkovací příze. Informace: Monika Lemberková, Tel.: 604 994 913, www.slthk.cz.

BrysBand Vánoční koncert U Švagerků

Přijďte se jazzově a navíc vánočně naladit. V hradecké restauraci U Švagerků ve Všehrdově ulici bude mít v sobotu od 16 hodin Vánoční koncert jazzový BrysBand.

Hokejové utkání s Třincem

Mountfield HK se v 19. kole utká s HC Oceláři Třinec. Zápas začíná na zimním stadionu v Hradci Králové v neděli ve 14:20.

Veřejné bruslení Hradec Králové

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové se tento víkend koná v neděli od 15 do 16:30 hodin, v sobotu se nebruslí. Bruslení pro veřejnost stojí 30 korun, děti do deseti let zaplatí 20 korun a jejich doprovod desetikorunu, šatna stojí 5 korun.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na karneval, masopust, bleší trh nebo výstavu Lega

Poslední lednový víkend se v Hradci Králové ponese v duchu masopustu, karnevalu a gurmánského plesu. Bude se hrát hokej, na náplavce bude tradiční nedělní bleší trh, nejen děti ocení výstavu modelů z Lega.
Čtěte více

ZVEME: Začíná plesová sezona, v Hradci zahájí Olympiádu dětí a mládeže

Co nepropásnout tento víkend v Hradci Králové? Třeba na masopustní veselici, karneval pro dospělé nebo na slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže na zimním stadionu. Plesová sezona začíná Městským plesem, vyrazit můžete také na myslivecký ples. Hradec můžete poznat při…
Čtěte více

Hradecké aquacentrum si pro návštěvníky připravilo únor plný zábavy

První akce hradeckého aquacentra čeká na školáky již koncem ledna. Správa nemovitostí Hradec Králové, provozovatel krytého plaveckého areálu na Eliščině nábřeží, se opět letos chystá odměnit školáky s dobrým vysvědčením. Tato oblíbená akce je určena dětem do deseti let a bude…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme