Zveme: Dušičkový víkend aneb Halloween v Hradci Králové šestkrát jinak

Hned dva lampionové průvody se o víkendu konají v Hradci Králové.
Hned dva lampionové průvody se o víkendu konají v Hradci Králové. | autor: Prostor Pro

Co podniknout v Hradci Králové o dušičkovém víkendu? Zatímco dospělí nejspíš vyrazí na hřbitovy zapálit svíčku a zavzpomínat na své blízké, pro děti je připraveno hned několik zábavných halloweenských akcí. Lampionové průvody, dlabání dýní a výroba lucerniček, halloweenské jízdy na dětské železnici, halloweenská dílna v Tongu, strašidelný večer v Jiráskových sadech nebo speciální prohlídky Hučáku. O víkendu začíná veřejné bruslení na zimním stadionu a děti se mohou těšit také na filmový festival Malé oči v kině Bio Central.

Veřejné bruslení Hradec Králové

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové začíná spolu se zimní sezonou a probíhá vždy o víkendech. 
Cena vstupného je pro dospělé a mládež nad 10 let 30 Kč, děti do 10 let zaplatí 20 Kč a jejich doprovod desetikorunu. Šatna stojí 5 Kč. Bruslení pro veřejnost v Hradci Králové provozuje v malé hale zimního stadionu královéhradecký hokejový klub. Tuto sobotu se bude bruslit od 16 do 17:30 a v neděli od 15 do 16:30 hodin.

Dětský filmový festival Malé oči 

První listopadový víkend zavítá do hradeckého kina Bio Central opět nálož filmů, workshopů a jiných legrací pro malé oči a velké dobrodruhy. V pátek od 20 hodin začíná přespávací maraton s Arabelou, v sobotu pak od 13 hodin promítání Hurá na pohádky, v 15:00 Ke startu připravit! pohádky od Anifilmu, v 18:00 Fenomén Disman + živý hudební doprovod a od 20:00 Adams Family + duchařská a dýňová dílna. V neděli se můžete těšit na Animační dílnu od 13 hodin a prohlídky kina, v 15:00 začíná Biofonie s Kidem + ruchařská dílna.

Strašidelný lampionový průvod

7. ročník pohodového lampiónového průvodu v malšovickém centru v PROSTOR PRO je tu! "Tentokrát se budeme trošku bát. Znají Vaše děti česká strašidla? Pojďte si s námi na ně posvítit! Morana, divoženky, loupežníci, bílá paní, hastrman a další postavičky už se na Vás těší." Lampiony budou k zakoupení na místě v několika verzích s komplet vybavením a v dostatečném počtu. Zakoupením lampionu na místě podpoříte nový program pro podporu rodin SLUNEČNICE. Začátek je naplánován v pátek na 15 hodin, od 16:30 do 17 hodin je v programu Fireshow, v 17 hodin startuje samotný průvod. K zahřátí bude třeba svařák nebo horký džus a k snědku hotdog nebo klobása. "Připravíme pro vás i strašidelnou maskérnu, kde se na fotku budete moct pořádně zestrašnit," dodávají pořadatelé.

Halloween v Jiráskových sadech

V pátek v 16 hodin bude zahájen strašidelný večer v Jiráskových sadech: "Připravili jsme pro vás osvětlený okruh dlouhý cca 600 m. Dětem budou na cestu svítit svíčky. 8 strašidel bude procházet, tancovat, skákat a celkově dovádět. Naším cílem je, aby děti nasály atmosféru místa a tajemna. Nechceme nikoho vystrašit k smrti. Strašidla budou přátelská. U každého strašidla bude cedulka s názvem, speciálními schopnostmi a úkolem/hádankou. Na každé dítě čeká sladká odměna. Letos se můžete opět těšit na ohnivou show!"

Halloweenský Hučák a večerní prohlídka

IC Obnovitelné zdroje Hučák zve na zábavný den rodiny. V sobotu od 9 do 12 hodin můžete vyrazit na Halloweenskou stezku, až do 16 hodin probíhá výtvarná soutěž v dílničkách. Ve 14 hodin začíná klasická prohlídka, v 16 hodin cestopisná přednáška a v 18 hodin večerní prohlídka. Na večerní prohlídku je potřeba se předem objednat na tel. 492 122 660 nebo na e-mailu .

Halloweenská dílna v Tongu

Toboga Tongo Hradec Králové zve na sobotní dílnu - můžete se těšit na malování na obličej, výrobu masek, soutěže a miniaerobic! Akci pořádají Dobrotety. Výtěžek bude použit na podporu předčasně narozených dětí v Královéhradeckém kraji. "Přijďte s námi oslavit Halloween a podpořit dobrou věc! Těšíme se na Vaší návštěvu!" vzkazují organizátoři.

Halloweenská jízda na dětské železnici

Dětská železnice v Hradci Králové zve na sobotní tradiční akci "Halloween aneb pojďte to s námi rozsvítit". Na strašidelnou jízdu plnou světýlek vyjedou vláčky v sobotu od 15 do 18 hodin. Přineste sebou vydlabanou dýni a pomozte rozsvítit park. Na děti čeká malá halloweenská nadílka. Jízdné 40Kč/osoba.

Lampionový večer v Žirafě

RC Žirafa Hradec Králové v sobotu pořádá Lampionový večer. Od 15 do 17 hodin se budou dlabat dýně a vyrábět lucerničky na zahradě RC Žirafa HK, na tvoření je nutné přihlásit se předem. Od 17 do 18 hodin startuje průvod na strašidelně vyzdobené zahradě v KS Médium, po trase čeká na děti několik úkolů, se kterými jim pomohou živá strašidýlka. V cíli (opět na zahradě) čeká na každého odměna a čaj, ve strašidelném stánku budou k zakoupení domácí dobroty za lidové ceny. Nezapomeňte si vlastní lampion. Strašidelné kostýmy jsou vítány.

Loutkové Divadlo V Orlici - O Luciáškovi

Pro malé i velké návštěvníky centra Orlice park shopping v Hradci Králové je opět připraven pravidelný program v podobě loutkového divadla, a to zdarma. Na klasickou loutkovou pohádku O Luciáškovi v podání Loutkového divadla Kozlík se můžete těšit v sobotu od 15 hodin v nové relaxační zóně ve 2. patře nákupního centra.

Noční prohlídka na Bílé věži

Zpříjemněte si první listopadovou sobotu pohledem na do noci se probouzející Hradec. Díky jedinečné poloze v srdci města přehlédnete v nočním osvětlení nejenom stavby, jejichž zásluhou se našemu městu říká Salon republiky. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků v jeden okamžik omezen na 30. Poslední prohlídka je možná 60 minut před koncem otevírací doby. Není potřeba rezervace, vstupné stojí 70 korun. Noční Bílá věž se otevírá v sobotu ve 20 hodin.

Divadlo Já to jsem: MALÝ PRINC

Hodinové divadlo v podání Víti Marčíka ml. můžete vidět v Přednáškové místnosti Sboru kněze Ambrože (Ambrožova 729) v Hradci Králové. Dobrovolné vstupné bude věnováno na zvnonohru. Představení Malý princ začíná v neděli v 16 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Návštěvy hřbitovů se o Dušičkách bez roušky neobejdou

Letošní Dušičky budou jiné i v Hradci Králové. Na hřbitovech, které budou v období Dušiček otevřené od 8 do 20 hodin, je i přes výjimky doporučeno nosit roušky. Na vybraných hřbitovech v Hradci bude také k dispozici pracovník Technických služeb Hradec Králové, který v případě…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme