Zveme: Během 2. adventního víkendu zažijete tradiční Vánoce v sadech či Živý betlém

Tradiční Vánoce v Jiráskových sadech zažijete v neděli odpoledne, ale vstupenky seženete jen s předstihem.
Tradiční Vánoce v Jiráskových sadech zažijete v neděli odpoledne, ale vstupenky seženete jen s předstihem. | autor: rodicevakci.cz

O víkendu můžete jako obvykle vyrazit bruslit na zimní stadion či si prohlédnout noční Hradec Králové z Bílé věže. Naprostá většina ostatních akcí se ale věnuje adventním a vánočním zvykům, třeba v Jiráskových sadech zažijete Tradiční Vánoce včetně kostýmovaných postav. Šrámkův statek v Pileticích chystá akci Malý advent, kino Bio Central zase adventní dílny pro děti a Sbor kněze Ambrože zve na Živý betlém. Pekelné perníčkování v Orlice park shopping - po divadelním představení Kašpárek a Honza v pekle přijde Mikuláš a perníčkový workshop, kde si ozdobíte svůj vlastní perníček.

Malý advent na Šrámkově statku

Malebná roubenka Šrámkova statku, praskání dřeva v kamnech, pečení chleba a kynutých sirobových buchtiček, lidové tvoření, perníčky, betlémy, Pohádky za pecí a zpívání Jezulátku. To vše vás čeká v sobotu od 10 do 16 hodin na Šrámkově statku v Pileticích.

Živý betlém v Hradci Králové

Divadelní ochotnický soubor OCHOS a komorní hudební sdružení CANTUS nás uvedou do vánočního příběhu. Živý betlém uvidíte v sobotu od 15 hodin ve Sboru kněze Ambrože v Hradci Králové. Vstupné je dobrovolné.

Pekelné perníčkování a loutkové divadlo

Užijte si předvánoční čas společně s Mikulášem, andělem a čertem. V obchodním centru Orlice park shopping Hradec Králové vás v sobotu od 15 hodin čeká divadelní představení Kašpárek a Honza v pekle v podání Sváťova dividla. Po skončení představení se můžete těšit  na speciální Mikulášskou nadílku a perníčkový workshop, kde si ozdobíte svůj vlastní perníček. Kde? V nové relaxační zóně ve 2. patře. Vstup je zdarma. Můžete se těšit také na klavírní vystoupení nevidomého Pavla Minaříka, který zahraje koledy a naladí Vás na pohodovou adventní atmosféru.

Veřejné bruslení Hradec Králové

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové se tento víkend koná v sobotu od 16 do 17:30 hodin a v neděli od 15 do 16:30 hodin. Bruslení pro veřejnost stojí 50 korun na 1,5 hodiny, děti do deseti let zaplatí 30 korun a jejich doprovod desetikorunu, šatna je v ceně vstupného.

Noční prohlídka na Bílé věži

Zpříjemněte si první soboty v měsíci pohledem na do noci se probouzející Hradec. Díky jedinečné poloze v srdci města přehlédnete v nočním osvětlení nejenom stavby, jejichž zásluhou se našemu městu říká Salon republiky. Noční prohlídka hradecké Bílé věže začíná v sobotu úderem 20. hodiny. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků v jeden okamžik omezen na 30. Poslední prohlídka je možná 60 minut před koncem otevírací doby. Není potřeba rezervace, vstupenky stojí 70 korun.

Tradiční Vánoce v Jiráskových sadech

Přijďte si připomenout vánoční tradice a zvyky našich praprababiček. Nasajte vánoční atmosféru v Jiráskových sadech, a to v neděli od 13 do 15:30 hodin. Potkáte tam zhruba 20 kostýmovaných postav, které jsou typické pro adventní období. Při procházce po vyznačené trase poznáte například Ježíška, sv. Lucii, sv. Ambrože, potkáte Mikuláše s čertem a andělem, Perchtu, babičku, která vás seznámí s dávno zapomenutými zvyky a obyčeji Štědrého dne a ještě mnoho dalšího. Svou pouť ukončíte u tří králů a tradičního Betlému s živými zvířátky, nebude chybět ani živá hudba - uslyšíte koledy v doprovodu harmonikáře Ondry. "Připravíme i něco na zub a na zahřátí pro rodiče," slibují organizátoři. Vstupné pouze v předprodeji - 90 korun na osobu, děti do dvou let zdarma. Vhodné pro děti od 2 do 10 let. Rezervace zde: https://1url.cz/@rezervacevanoce. Koupíte-li si vstupenku na 14:00 tak to znamená, že na trasu můžete vyrazit v rozmezí 14:00 - 14:15.

Adventní dětské dílny v kině

Každou adventní neděli se v Bio Central konají adventní dílny pro děti. "Po skončení rodinných filmů, které začínají v 15:00, vezměte své ratolesti do naší kino kavárny. Budou tam na ně čekat výtvarné dílny pod vedením nadšených a zkušených lektorek." První adventní neděle byla ve znamení šišek, druhá adventní neděle je nazvaná "Větvičková".

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Šest cenných sošek z betléma se vrátilo do kostela

Šťastně skončil případ, který královéhradečtí policisté řeší už téměř dva roky. V době od 2. do 6. ledna zmizelo z betlému v kostele Božského srdce Páně na náměstí 28. října šest postaviček. Všechny figurky byly vyřezávané ze dřeva, veliké od 25 do 35 cm ve stáří 80 - 90 let.…
Čtěte více

Hradec letos rozsvítí jen dva vánoční stromy, výzdoba města bude bohatší

Více než měsíc před Vánoci má Hradec Králové připravené dva vánoční stromy, které se rozsvítí na tradičních místech - na Velkém a Masarykově náměstí. Technické služby Hradec Králové je budou na místa přivážet v úterý 24. listopadu, následující dny pak budou nazdobeny. V…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme