ZVEME: Na silvestrovské oslavy, koncerty, výstavy i bruslení

Ohňostroj na Velkém náměstí v Hradci Králové tentokrát nahradí laserová show a videomapping.
Ohňostroj na Velkém náměstí v Hradci Králové tentokrát nahradí laserová show a videomapping.

Přelom roku přinese do Hradce Králové silvestrovské i novoroční oslavy. Letos poprvé bez velkolepého ohňostroje, Velké náměstí místo něj zažije v pondělí videomapping a laserovou show. Silvestr můžete oslavit s hradeckou filharmonií, nebo třeba v hotelu U Královny Elišky na Malém náměstí.

KOUZLO HRAČEK

Muzeum východních Čech zve na výstavu výstavu hraček ze soukromé sbírky Věry Dvořáčkové. Nostalgická výstava potěší děti i dospělé, kteří jistě rádi zavzpomínají, s čím si jako malí hráli. Většina hraček z převážně 2. poloviny 20. století návštěvníky seznámí s panenkami, plyšovými, plastovými, kovovými i dřevěnými hračkami, výstava připomene také dětskou literaturu a nabídne hernu s ukázkou devadesátkových hraček a možností. 

BRUSLENÍ NA STADIONU

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové bude tento víkend v hale II. opět každé odpoledne. Dnes i v sobotu od 15 do 16:30, v neděli od 10 do 11:30. Cena vstupného pro dospělé a mládež nad 10 let je 60 Kč, děti do 10 let zaplatí 30 Kč a jejich doprovod desetikorunu.

LABSKÁ MÝMA OČIMA

Galerie Ambrož pořádá ve Sboru kněze Ambrože výstavu, která má za cíl přinést nezávislé a autentické obrazové svědectví o životě v Labské kotlině I, prvního poválečného obytného komplexu ve městě a Labské II, ukázkového sídliště tzv. krásného sídliště z 60. let 20. století, projekt oceňovaný mnoha i zahraničními cenami. Výstava je otevřena až do 18. 2. 2024 každou neděli do 9-11 hodin. Tento projekt má zprostředkovat veřejnosti pohled na okamžiky každodenního života lidí, města, přírody v místě a v “sousedství” Gočárova Sboru kněze Ambrože. Soutěž chce stimulovat rozvoj fotografie jako svébytného média, jako prostředek mezilidského poznání a porozumění. 

HOREČKA SILVESTROVSKÉ NOCI

Filharmonie Hradec Králové v sobotu a v neděli zve na mimořádné koncerty Horečka silvestrovské noci. Vstupenky stojí od 250 Kč, k dispozici jsou již poslední místa! Pod taktovkou dirigenta Kaspara Zehndera uslyšíte: George Gershwin: Kubánská předehra pro orchestr, George Antheil: Archipelago (Rumba), Alberto Ginastera: Tance z baletu Estancia op. 8a (výběr), José Pablo Moncayo: Huapango pro orchestr, Leonard Bernstein: West Side Story, předehra (koncertní verze), arr. Maurice Peress, George Antheil: Hot-Time Dance, Arturo Márquez: Conga del Fuego Nuevo, Silvestre Revueltas: La Noche de los Mayas, suita o čtyřech větách, arr. Jose Ives Limantour (výběr), Arturo Márquez: Danzón č. 2 pro orchestr.

SILVESTR U ELIŠKY

"Zveme Vás na legendární Silvestrovský večírek pořádaný hotelem U Královny Elišky. Oslava Nového roku 2024 je důležitou událostí, kterou byste měli strávit obklopeni blízkými přáteli, chutným jídlem a veselou hudbou. Nechte plánování večírku na nás, o vše se postaráme, Vám stačí jen pozvat partu lidi, které mate rádi," vzkazují pořadatelé silvestrovské oslavy v hradeckém hotelu U Královny Elišky. Bude novoroční tombola a raut v ceně 1990 Kč.

PRVNÍ DEN SPOLU

Hradecké Velké náměstí letos poprvé nezažije novoroční ohňostroj. V pondělí od 17:00 přivítají Hradečáci Nový rok za účasti představitelů města Hradec Králové. Na prvním novoročním koncertu vystoupí ONDŘEJ RUML A JIŘÍ ŠEVČÍK za doprovodu kapely PIRATE SWING BAND, následovat bude VIDEOMAPPING, LASEROVÁ SHOW a nebude chybět podávání čočkové polévky.

ROMANTIC BAND PETRA HUBÁČKA

Novoroční koncert začíná v kostele sv. Jana Křtitele na Zámečku na Novém Hradci Králové úderem 16. hodiny. Zahraje Romantic band Petra Hubáčka.

 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Do letního kina, latino tančírny, na divadlo, koncerty i fotbal

Co nabídne Hradec Králové o víkendu? Kulturu i sport, bude se hrát fotbalové utkání i promítat fotbalové mistrovství. Amfiteátr na Chlumu zve na divadelní komedii, letní kino Širák hned na dva filmy, Šrámkův statek na koncert.
Čtěte více

Město se chystá na Eda Sheerana. Chce zajistit plynulou dopravu

Koncert světové hvězdy Eda  Sheerana  je pro Hradec Králové jedinečnou akcí. Město se připravuje na nápor až 100 tisíc fanoušků z celé Evropy. Desítky příjezdových i odjezdových koridorů, speciální vlaky z Prahy, Brna a Ostravy, zvláštní linky autobusů hromadné dopravy…
Čtěte více

Už je známé jméno předskokana Eda Sheerana

Zpěvačka Ewa Farna bude předskokanka Eda Sheerana na velkolepých koncertech v Hradci Králové. „Tohle je šílený, ale je to pravda! Special guest dvou koncertů Eda Sheerana. Každý pro 50 tisíc lidí. Navíc jsme prý jeden z mála lokálních supportů, co si Ed vybral na celosvětovém…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme