ZVEME: Na šermíře, písničkáře, filmový kvíz nebo muzejní neděli

O víkendu si v Hradci Králové tentokrát přijdou na své například kinofilové, kteří se mohou zúčastnit filmového kvízu v kině Bio Central. Milovníci hudby mohou vybírat z koncertů, milovníci historie si jistě nenechají ujít speciální komentovanou procházku Salonem republiky po stopách prvorepublikových četníků. Rodiny s dětmi se mohou vydat na muzejní neděli nebo na šermířské vystoupení do rytířského hradiště v hradeckých lesích.

PÍSNIČKÁŘI V AC

Hradecký AC Klub zve v pátek od 19:00 na Písničkářský večer. Vystoupí: Jaromír, no a co, Brauduo, Karel Soptík Malcovský, Hanzík, Ježíšek. Minimální vstupné je 50 Kč.

FILMOVÝ KVÍZ V CENTRALU

Kavárna hradeckého kina Bio Central hostí v pátek od 18:30 filmový kvíz: "Pravidelně jednou do měsíce se na vás budeme těšit v našem baru. Své filmové znalosti si prověříte během pěti napínavých kol o deseti tématech. Kromě dobrého pocitu z výhry na vás čekají velmi sympatické ceny. Minimální počet hráčů v týmu jsou 2. Maximální počet je 6. Kapacita je omezena na 30 účastníků. Tak s přihlášením dlouho neotálejte."

ŠERMÍŘSKÁ DRAČÍ SETBA

Rytířské hradiště v městských lesích se v sobotu promění v bojiště. Pionýrský oddíl DKHŠ Tesák tam pořádá akci Dračí setba. Historická fantasy bitva předvedená dětským šermířským kroužkem Tesáci začíná ve 14 hodin.

NOVOROČNÍ KONCERT: POLICE SYMPHONY ORCHESTRA

Filharmonie Hradec Králové hostí v sobotu od 19:30 a v neděli od 17:30 novoroční koncert mladého orchestru Police Symphony Orchestra. Zazní vyladěný repertoár filmovek, popu, rocku i swingu v symfonických úpravách, a také vlastní autorská hudba. 60 energických muzikantů a 50 sborových zpěváků se představí 14. a 15. ledna v sále hradecké filharmonie. Jako host na koncertech zazáří Bára Poláková nebo Jan Sklenář. Nebudou chybět ani oblíbení kmenoví sólisté a pěvecký sbor.

ČETNICKÁ OBCHŮZKA SALONEM REPUBLIKY

Muzeum východních Čech zve na nedělní Četnickou obchůzku, sraz před budovou muzea je ve 14:00. "Pojďte zjistit, která z míst v centu Hradce Králové mají co do činění s československými četníky známými ze seriálu České televize Četnické humoresky. Vydejte se s autory výstavy Četnické humoresky v Salonu republiky Janem Hrubeckýcm a Milanem Bernartem na speciální obchůzku po četnických stopách. Dozvíte se, kde měl svou četnickou stanici nikoliv Karel, nýbrž Josef Arazim, kde v centru Hradce Králové došlo k potlačení protistátní demonstrace, nebo na které z hradeckých ulic se dochovala pomůcka k vyšetřování prvorepublikových dopravních nehod." Sraz účastníků je po zakoupení vstupného 90 Kč před budovou Muzea východních Čech. Časová náročnost je max. 2 hodiny.

MUZEJNÍ NEDĚLE

V neděli od 15 do 17:00 pořádá Muzeum východních Čech lednovou Muzejní neděli: "Přijďte se trochu netradičně seznámit s naší expozicí Cesty města." Komentovaná prohlídka pro děti bude věnována části K městu českých královen. "Přeneseme se společně o šest století nazpátek a na vlastní oči spatříme, jak středověký Hradec Králové vypadal. Nebudeme se ale jen dívat a poslouchat, samozřejmě se i přímo do života středověkého města zapojíme. Vyzkoušíme si například, jak náročnou práci měli písaři a stavitelé nebo s jakými hračkami si musely vystačit tehdejší děti." Z kapacitních důvodů je počet návštěvníků omezen. Na prohlídku je nutné se předem přihlásit. Vstupné děti do 6 let 20 Kč, děti nad 6 let 70 Kč, dospělí 90 Kč.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na karneval, masopust, bleší trh nebo výstavu Lega

Poslední lednový víkend se v Hradci Králové ponese v duchu masopustu, karnevalu a gurmánského plesu. Bude se hrát hokej, na náplavce bude tradiční nedělní bleší trh, nejen děti ocení výstavu modelů z Lega.
Čtěte více

ZVEME: Začíná plesová sezona, v Hradci zahájí Olympiádu dětí a mládeže

Co nepropásnout tento víkend v Hradci Králové? Třeba na masopustní veselici, karneval pro dospělé nebo na slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže na zimním stadionu. Plesová sezona začíná Městským plesem, vyrazit můžete také na myslivecký ples. Hradec můžete poznat při…
Čtěte více

ZVEME: Tři králové budou vybírat na hospic, otevře se noční Bílá věž

O víkendu budete moci přispět do zapečetěných kasiček koledníkům, kteří budou v převlekách tří králů vybírat prostředky pro charitu. Ta letos podpoří především hospicovou péči na Hradecku. Vybrat si můžete některý z tříkrálových koncertů, zavítat na noční Bálou věž nebo si…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme