ZVEME: Na oslavy státního svátku, noc divadel i výlov rybníka

Výlov rybníku Výskyt pořádají hradecké Městské lesy.
Výlov rybníku Výskyt pořádají hradecké Městské lesy.

Prodloužený víkend nabídne rozmanité akce, od oslav státního svátku, přes výlov hradeckého rybníku Výskyt až po hokejovou extraligu a noc divadel.

SLAVNOSTNÍ MŠE (A KONCERT) 

Katedrála sv. Ducha se v pátek od 18:30 rozezní slavnostní mší a koncertem u příležitosti státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii. Hlavním celebrantem bude diecézní biskup Jan Vokál. Zazní výběr ze Mše D Dur op. 86 a Biblických písní op. 99 Antonína Dvořáka.

SVÁTEČNÍ ZVON AUGUSTIN 

Dnes od 18 do 18:15 rozezní hradecký zvon Augustin na Bílé věži zvoníci. Třetí největší zvon v republice připomene  Den boje studentů za svobodu a demokracii. Sraz účastníků nejméně 15 minut před časem zvonění, jinak z bezpečnostních důvodů nebude umožněn vstup. Počet účastníků je omezen na 15. Vstupenky lze zakoupit v turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží nebo formou eVstupenky.

17. LISTOPAD - HAPPENING

Přijďte 17. listopadu v 18 hodin před Klicperovo divadlo! "V letošním tradičním happeningu se zaměříme na fenomén emigrace, která doprovází náš národ již od doby svatého Vojtěcha. Neoprávněné opuštění Československa, tedy odchod ze země bez povolení státních orgánů, bylo od roku 1948 trestním činem politické povahy. Na uprchlíky do svobodné, a tedy takzvaně kapitalistické ciziny pohlížel bezpečnostní a justiční aparát jako za zrádce, kteří se dali do služeb nepřítele. Přiblížíme vám několik příběhů emigrantů i exulantů známých i neznámých a podíváme se na jejich odchody, ale i návraty do naší země. " Večer doplní živá hudba a písně v podání herců a hereček Klicperova divadla. Nebude chybět ani tradiční úvodní řeč teologa a kněze Tomáše Petráčka.

VÝLOV RYBNÍKA VÝSKYT

V pátek od 8:00 začíná výlov hradeckého rybníku Výskyt. Městské lesy budou na hrázi prodávat čerstvé ryby, a to od 9:00 do 12:30. U příležitosti výlovu rybníka Výskyt bude povolen vjezd automobilem až na odstavnou plochu za hájovnou U Dvou Šraňků, občerstvení bude zajištěno.

MOUNTFIELD HK - HC OCELÁŘI TŘINEC

Na zimním stadionu v Hradci Králové (ČPP Arena) v pátek od 16:00 startuje další utkání hokejové Tipsport extraligy. Mountfield HK se utká s HC Oceláři Třinec.

NOC DIVADEL - KLICPEROVO DIVADLO

Klicperovo divadlo v sobotu pořádá 11. ročník Noci divadel: "Těšit se můžete na duchařské prohlídky Hlavní scény a jejího zákulisí, kterými vás provedou naši herci a herečky a které se tentokrát uskuteční opravdu v noci – po skončení večerního představení. Dále se budete moci zaregistrovat na specializované prohlídky krejčovny, vlásenkárny a půjčovny kostýmů, či Studia Beseda." Kromě prohlídek se na obou divadelních scénách uskuteční i běžný program, na hlavní scéně to bude od 17:30 „spiritistické“ představení Celý život nestačí a ve Studiu Beseda od 20:00 narozeninový dvojkoncert Brunner2, který vzniká ve spolupráci s Filharmonií Hradec Králové. Vstup na všechny prohlídky je zdarma. Z důvodu omezené kapacity je třeba si vyzvednout volnou vstupenku na konkrétní termín. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Víkend ve znamení letních koncertů, nočního koupání, sladkostí a zmrzliny

Víkend v Hradci Králové slibuje pravé letní radovánky. Můžete vyrazit na Festival sladkostí a zmrzliny nebo na noční koupání na hradecké koupaliště Flošna. Bude se hrát fotbal - Votroci vyzvou Teplice, bude se koncertovat i ochutnávat víno. Do historického centra můžete vyrazit…
Čtěte více

ZVEME: Do letního kina, latino tančírny, na divadlo, koncerty i fotbal

Co nabídne Hradec Králové o víkendu? Kulturu i sport, bude se hrát fotbalové utkání i promítat fotbalové mistrovství. Amfiteátr na Chlumu zve na divadelní komedii, letní kino Širák hned na dva filmy, Šrámkův statek na koncert.
Čtěte více

ZVEME: Za dobré vysvědčení zdarma do aquacentra i do muzea

Začínají letní prázdniny a školáci je mohou zahájit v hradeckém aquacentru, které láká za dobré vysvědčení na volný vstup, nebo v hradeckém Muzeu východních Čech, které oslaví konec školního roku hledačkou inspirovanou motivy z výstavy Míly Fürstové. Dnes končí mezinárodní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme