Zveme: Na masopust, fotbal, noční Bílou věž či Family Fest do kina

Family Fest se v kině Bio Central v Hradci Králové koná každou neděli v březnu.
Family Fest se v kině Bio Central v Hradci Králové koná každou neděli v březnu. | autor: Bio Central

I tento pátek vám přinášíme pravidelnou pozvánku na vybrané víkendové akce v Hradci Králové. Nabídka je pestrá, vybere si snad každý. Fotbaloví fanoušci mohou jít fandit Votrokům, Šrámkův statek v Pileticích láká na masopustní veselí, Bílá věž se opět otevře i v noci a Hitrádio Černá Hora pořádá oblíbený ples. Kino Bio Central zve na Family Fest, přednáška se bude týkat odcizení v mezilidských vztazích. Zavzpomínat můžete i na Karla Kryla.

Ples Hitrádia Černá Hora

V sobotou 2. března 2019 večer můžete vyrazit do Aldisu na 26. ročník plesu Hitrádia Černá Hora, ale jen ti z vás, kdo jste si stihli koupit lístky v předprodeji, pořadatelé hlásí, že je vyprodáno. Ve velkém sále zahraje Jazz Police, Lenny, Divokej Bill a Support Lesbiens, v malém sále uslyšíte kapely Laura a její tygři, Sto zvířat, Pekař a Ready Kirken. Jazzový sál nabídne Charlie Slavík Revue, Jazz Underground a Anna Malek & Boundary Jazz Q.

Noční prohlídka na Bílé věži

Úderem 20. hodiny můžete v sobotu vyšplhat na hradeckou dominantu Bílou věž. Díky jedinečné poloze v srdci města přehlédnete v nočním osvětlení nejenom stavby, jejichž zásluhou se Hradci říká Salon republiky. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků v jeden okamžik omezen na 30. Poslední prohlídka je možná 60 minut před koncem otevírací doby, tedy ve 23 hodin. Není potřeba rezervace.

Masopust na statku

V neděli od 10 do 16 hodin se na Šrámkově statku v Pileticích koná masopustní veselí: staročeská zabíjačka, obchůzky masopustních maškar statkem, ochutnávky Božích milostí, Pohádky na slámě, tvořivé dílničky pro děti i dospělé, ukázky technik lidové tvorby, prodej zabijačkových pochutin a řemeslnický jarmark v celodenním programu pro celou rodinu. Program bude v celém areálu statku, v roubence i ve stodole, v 11 hodin přijdou masopustní maškary a budou žádat hospodáře o svolení k radovánkám, ve 14 hodin budou obcházet statkem a zastavovat se u prodejců venkovního jarmarku.

Family Fest v Bio Central

Family Fest se koná každou březnovou neděli vždy od 10 hodin v kině Bio Central. Každý rok se festival věnuje tematicky jedné hlavní oblasti mezilidských vztahů, letošní motto Vztahové tsunami se týká různých krizových situací, které nás v životě nečekaně potkají: může to být zákeřná nemoc, úmrtí dítěte, dozvíme se o nevěře svého partnera, nebo se odcizíme se svými dětmi. Všechny tyto věci mohou manželství a rodinu zničit – ale také nemusí. "Letos si povíme o naději, proč ničivé vztahové tsunami nemusí znamenat zničené manželství. Family Fest je ovšem určen nejen manželům, ale také svobodným; je nejen pro nováčky ve vztazích, ale i veterány, kteří jsou zvídaví." Vstup je volný. Tuto neděli přednáší Lukáš Targosz na téma Když nás zasáhne vlna odcizení. 

Vzpomínkový večer na Karla Kryla

V neděli začíná v  18 hodin ve Sboru kněze Ambrože vzpomínkový večer na Karla Kryla. Při 25. výročí jeho úmrtí si připomeneme jeho písničky s duchovním zamyšlením církve Československé husitské. Dobrovolným vstupným podpoříte budoucí zvonohru. 

Votroci si zahrají s Baníkem Sokolov

Fotbalové utkání mezi FC Hradec Králové a FK Baník Sokolov se uskuteční v neděli ve 14:30 na malšovickém stadionu v Hradci Králové.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Hradci ožívá kultura, otevírají se instituce a připravuje se prázdninová akce

Návštěvníky zve k prohlídce Bílá věž, galerie moderního umění nebo Muzeum východních Čech. Další královéhradecké kulturní organizace spojily své síly a na letní měsíce připravují pro své návštěvníky a diváky speciální program, Hradeckou kulturní pátračku. Ta bude zahájena 1.…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme